Synology-Forum.nl

Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: jwvanwijngaarden op 27 december 2010, 13:33:32

Titel: DS-110SJ met Samsung HD103SJ
Bericht door: jwvanwijngaarden op 27 december 2010, 13:33:32
Hallo allemaal,
Dit is mijn eerste posting. Ik ben een volstrekte nieuweling op het gebied van NAS.
Ik heb een 1T Samsung harde schijf, die gepartitioneerd is in een schijf van 200 Gb en twee van 400 Gb. Drie partities dus.
Ik krijg deze schijf met geen mogelijkheid draaiend in mijn oudere systeem met ECS K8-M800 moederbord en Sempron processor en Sata aansluiting van 150 mb, ik ben er avonden mee druk geweest, allerlei kenners bij gehad, het wil wil echt niet. De BIOS ziet hem wel, als 1000Gb, maar Windows ziet hem niet. Ik ben er nu na drie avonden helemaal klaar mee.
Nu heb ik het plan opgevat deze schijf in te bouwen in nog aan te schaffen Synology DS-110SJ. Dat zou moeten werken, en heeft als voordeel dat deze dan ook voor andere PC's bruikbaar is.
Mijn vraag is: breken de parties op deze schijf me dan op, en zo ja, hoe kom ik er van af?
Met  vriendelijke groet,
Jan Willem
Titel: Re: DS-110SJ met Samsung HD103SJ
Bericht door: PetervdH op 27 december 2010, 15:17:15
deze partities ben je kwijt als je je nas in gaat richten. synology maakt een partitie voor het os aan een een partitie voor je data opslag. dus bestaande partities gemaakt onder windows gaan niet werken want synology maakt een ander bestandssysteem aan n.l. ext3 of ext4 (linux)

Ik hoop hiermee je vraag te hebben beantwoord
Titel: Re: DS-110SJ met Samsung HD103SJ
Bericht door: jwvanwijngaarden op 27 december 2010, 15:35:35
Dag Botros, dank voor je reactie. Ik had al uit diverse links begrepen dat de software na installatie de disk formatteerde, maar hij verwijderd dus ook de bestaande windows-partities. Ik ga er vanuit dat daarmee de volle 1T min het stuk benodigd voor het OS van de disk beschikbaar is. Ik heb hem inmiddels besteld, ik ben benieuwd. Mijn vraag kwam vooral voort uit de onzekerheid die me bekroop na de pogingen mijn oude HD te vervangen door deze. Dat is volgens iedereen een fluitje van een cent, maar bij mijn pc wilde dat dus echt niet.
Nogmaals dank voor de snelle reactie!
Jan Willem