Synology-Forum.nl
Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: robinmull112 op 06 september 2014, 16:11:39
-
Hallo iedereen,
Aangezien ik nieuw ben op dit forum zal ik mijzelf even kort voorstellen. Ik ben Robin, 20 jaar en studeer Medisch Hulpverlening. Ik ben het afgelopen jaar veel bezig geweest met hifi en heb een erg mooie set op weten te bouwen :)
Ik ben sinds kort op zoek naar een nas, om zo films en muziek op mijn Oppo blu ray speler af te kunnen spelen. Nu gebruik ik nog mijn pc voor deze doeleinden. Deze moet dus altijd aanstaan wil ik muziek of films kijken/luisteren en dat komt niet altijd even goed uit. Vandaar dat ik graag een nas wil hebben. Tevens wil ik graag 1 centrale plek voor mijn data en schoolwerk hebben, zodat ik overal bij mij bestanden kan komen.
Ik zit te twijvelen tussen de 114 en 214/214+. Ik wil de nas vooral als download client gebruiken, voor het streamen van muziek en misschien zo nu en dan een film. Ik vind het vervelend als ik lang moet wachten op processen of bewerkingen, daarom denk ik dat de 214 beter is dan de 114 voor mijn behoeftes.
Qua opslag zit ik te denken aan een 3tb wd red. In het geval van de 114 zit ik hiermee meteen aan mijn max. In het geval van een 214/214+ vraag ik mij af of ik nu 1 schijf kan kopen en over een x tijd de tweede. Ik weet dat je ze als 2 aparte schijven kan instellen, maar het liefste wil ik dat de nas beide schijven als 1 geheel ziet. Ik weet dat dit mogelijk is als je beide schijven er in 1x in stopt, maar is dit ook mogelijk als er een 2e schijf op een later moment bij komt?
Hebben jullie een goede tip voor een download client? Ik haal nu alles binnen via grabit en dan wordt alles ook meteen uitgepakt, het liefst zou ik dit ook op de nas willen. Suggesties?
Recent is de 115 aangekondigd, weten jullie wellicht of er op erg korte termijn ook een 215 komt?
Bedankt voor jullie hulp!
-
Hallo Robin,
Als je er veel mee wilt doen is een 2-bay nas geen slecht begin. 2-bay is altijd iets sneller als een 1-bay.
Zeker als je veel met audio/films wilt doen is een DS214Play bijvoorbeeld een goede keuze.
Beginnen met 1 schijf en dan later een 2de schijf bij plaatsen kan zeker. Zie http://mysynology.nl/extra-schijf-shr/ (http://mysynology.nl/extra-schijf-shr/)
er zijn 2 download clients zoals grabit. SABnzbd en NZBget, SABnzbd is makkelijker in te stellen alleen wat trager met downloaden omdat hij veel geheugen gebruikt. NZBget is wat lastiger in te stellen maar downloaden wel sneller. Beide pakketten zijn te vinden in zogenoemde repositories. Deze repo's kan je hier wel op de site vinden.
-
Bedankt voor je reactie!
Ik heb begrepen dat de play leuk is als je een mediaplayer hebt die bepaalde bestandsformaten niet aan kan, de nas decodeert deze dan zodat je mediaplayer ze wel aan kan. De Oppo die ik heb staan is een erg veelzijdig apparaat en kan dus alles zelf decoden ;) dit hoeft dus niet door de nas te gebeuren. Een play is dan niet nodig denk ik?
Ik ga eens even kijken naar nzbget, bedankt!
-
Ik heb even naar je link gekeken, maar dat is niet wat ik graag wil. In de link gebruiken ze de 2e schijf als een back up voor de 1e schijf. Ik wil dit niet gaan doen. Als er een tweede schijf bijkomt zou ik deze niet willen spiegelen, maar willen gebruiken om de totale capiciteit te verhogen. Bijvoorbeeld met de 1e schijf 3tb aan totale capaciteit en met een 2e schijf 6tb aan capaciteit.
Is het mogelijk om later een 2e schijf van dezelfde grote toe te voegen en ervoor te zorgen dat de nas beide schijven samenvoegt en tot 1 schijf zonder dat de 1e schijft moet worden geformateert?
-
Wat jij wilt (2 HD's voor data gebruiken) kun je bereiken met Raid-0 of Jbod. Ik betwijfel of die instellingen mogelijk zijn als je eerst 1 HD installeert en pas later de 2e. Je zult dan dus opnieuw de Raid-0/Jbod moeten opbouwen. op die manier kun je de capaciteit van de HD's bij elkaar optellen.
SHR/Raid-1 gaat er altijd vanuit dat de 2e HD een kloon is van de eerste.
Dat hoeft geen probleem te zijn want je zult voor de data die op je Nas staat toch altijd een backup moeten maken (raid-1 is geen backup!) en daarmee heb je relatief snel alles weer opgebouwd. Met Jbod mag de 2e HD een afwijkende grote hebben maar voor alle Raid variantenzullen ze beide even groot moeten zijn anders is de totaal beschikbare ruimte gelijk aan 2 maal de kleinste HD.
-
Zoeits heb ik net ergens anders ook gelezen inderdaad ;) Ik denk dat JBOD dan het beste is, aangezien je daar niet alles kwijt bent als 1 schijf kapot gaat, dit heb je bij Raid0 wel. Dan zie ik echter wel 2 aparte schijven staan, maar daar zal ik dan maar mee moeten leven.
Even iets anders, iemand een idee of de 214 binnenkort wordt geupgrade naar bijvoorbeeld de 215?
-
Jbod is later altijd uit te breiden met extra schijven.
Bij jbod zie je maar een volume ook al bestaat hij uit twee schijven.
-
Veel mensen zijn benieuwd wanneer de DS215x modellen gaan komen. Wellicht komende weken nieuws.