Synology-Forum.nl
Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: Joske007 op 19 december 2021, 12:54:31
-
Als fervente filmliefhebbers zouden we graag onze extra Apple TV 4K met pc-monitor in de caravan willen gebruiken, om tijdens het slechte weer of voor het slapen gaan een film te kunnen kijken of gewoon wat tv via de 4G-router.
Nu zit ik met het volgende probleem.
De Apple TV (ATV) heeft enkel maar een netwerkaansluiting waardoor ik genoodzaakt ben om misschien een andere 4G-router met USB poort te nemen, waaraan je een externe HDD/SSD kan hangen. Dan zou ik waarschijnlijk met de Apple TV en de app infuse daarvan kunnen streamen. Normaal zou dat moeten werken zonder internet connectiviteit, maar heb hier geen ervaring in. Ik kan het thuis ook niet testen, daar ik geen router met een USB mediaserver bezit.
Bovendien zit ik nog met de vraag of de data voldoende snel aan de ATV kan geleverd worden, zonder buffering of drop outs?
Helaas is AirPlay ook niet feilloos en heb ik regelmatig het probleem, dat bepaalde films niet willen afspelen, waar dat over het netwerk met de Nas geen probleem is. AirPlay is bij deze dus uitgesloten.
Iemand hier ervaring mee of hoe jullie het zien voor in de caravan of camper.
-
Overal rondom rond in de caravan UTP-poorten voorzien ;-) Met een dikke kabelgoot ;-)
De piste waar je aan denkt dmv USB-op-de-router zou ik effe goed bestuderen, want dat kan wel eens niet werken. Als het werkt zal de performantie wel genoeg zijn om een simpel filmpje af te spelen over een SMBv2 "share" (de router zal een netwerk-drive aanbieden op het LAN-kant die je dan op de ATV-kant over het netwerk (wired/wireless) kan koppelen.
Een NAS'je kan altijd natuurlijk ook. Dan gewoon ATV + NAS'je samen op de LAN-poortjes van de 4G-router en je heb een setup zoals de gemiddelde thuisgebruiker.
-
@DSGebruiker
Mijn vrees dat een router met usb-poort ontoereikend zal zijn is dan blijkbaar toch een issue.
Indien ik moet uitkijken naar een Synology NAS, vrees ik dat de harde schijf door het rijden in putten in het wegdek vlug zal komen te overlijden ook al staat de nas uit.
De Nas uitrusten met een enkele interne 2,5" SSD voor het OS zou misschien een mogelijke oplossing kunnen zijn.
De films zelf die worden dan thuis op een externe SSD gezet en in de caravan/camper in de Nas geplugd om de films te streamen naar de ATV 4K. Geen idee of bovenstaande setup gaat werken?
Indien het wel werkt.
Welke Nasje zou enkel voor het streamen van film naar de ATV al minimaal kunnen voldoen?
Hoe groot moet de interne 2,5" SSD voor DSM 7.xx zijn?
De Nas zal volgens mij toch minstens een usb 3.0 poort moeten hebben?
-
Elke NAS zal voldoende zijn om gewoon een bestandje aan te leveren. Hoeft zelfs geen "+" serie te zijn.
Je kan een model kiezen met 1 disk, waarom geld uitgeven voor een 2-bay systeem. De "content" mag ook gewoon "verloren gaan" dus redundandy is niet van belang.
Als een disk niet actief is zijn de lees/schrijfkoppen zowieso veilig geparkeerd. Je moet al echt belachelijke schokken genereren om iets te beschadigen.
En natuurlijk draait de NAS enkel als je caravan stil staat natuurlijk zou ik denken.
DS120j bijvoorbeeld is gewoon de goedkoopste oplossing hiervoor. (en DS118 zou evengoed kunnen)
Deze heeft USB2-poort (niet 3) maar zelfs USB2 zou meer als snel genoeg zijn om een filmpje aan te leveren.
Geen optie om de NAS gewoon effe mee uit de camper te nemen en thuis op de LAN te zetten, vervolgens over het netwerk een "sync" te doen zodat je films netjes klaar staan ipv nog maar eens met een externe disk aan te slag te moeten gaan ?
-
Goed om weten dat een 1-bay nas de klus zou moeten klaren, wat de setup alleen maar goedkoop en eenvoudig houdt. De Nas zou uiteraard in de caravan ergens vast gemonteerd worden. Ook al staat de nas uit, is er toch de vrees of het daveren op het wegdek wel goed is voor de levensduur van een harde schijf, vandaar dat ik dacht aan een SSD.
Aangezien mijn bibliotheek vooral uit BD-films en sommige 4K-HDR zijn, vraag ik me af of USB2 wel voldoende is om stotteren van het beeld te voorkomen?
Omdat ik reeds een externe SSD 1TB in het bezit heb worden enkel de films of een serie hierop gezet. Eens gezien worden deze vervangen door iets anders. Dit geeft als voordeel dat we enkel maar meenemen wat we echt op korte termijn willen zien en de opslagruimte in de Nas klein en goedkoop kan gehouden worden.
-
Dan ga je eigenlijk 2 extra "copy" acties moeten doen ? Thuis van je eigen NAS -> USB-disk -> NAS-in-camper ?
Als de je NAS verhuisbaar zou maken kan je thuis eenvoudig de transfers doen over netwerk, aansluiten in camper & klaar. Geen geprul.
En niet alleen dat, de DS118 heeft vooraan geen "copy button" terwijl bij andere modellen je gewoon de USB-disk kan aansluiten, knopje indrukken en "go"
Nu ga je weer moeten prullen met je app om manueel te copieren etc,etc.
Als je dit soort dingen wil doen is USB 3.0 wel aan te raden, want als je moet beginnen met telkens 50-200Gbytes te liggen copieren met USB 2.0 ....
De DS118 heeft USB 3.0
De DS118 zal enkele tientallen euro's duurder zijn als een DS120j
-
Je hebt inderdaad een punt, waarom het mezelf moeilijk maken als het ook makkelijk kan. Alleen ga ik eens moeten bekijken op welke manier ik de nas eenvoud draagbaar maak om in de caravan in en uit te halen.
Zonet gewoon als test een SSD op mijn oude DS214play op USB3 aangesloten. Het streamen naar de ATV gaat alleszins als een fluitje van een cent. Wanneer aangesloten op USB2 is er sprake van kleine vertraging en vooral te merken bij het voor- of achteruit spoelen en bij herstarten van de film.
Dit betekent dat een DS118 zeker aan de eisen moet voldoen.
DS118 - 1GB memory - Realtek RTD1296 - 4-core 1.4 GHz
DS214play - 1GB memory - INTEL Atom CE5335 - 2-core 1.6 Ghz
------
Een andere denkpiste is om eventueel mijn oude DS214play te gebruiken voor de caravan en deze oude Nas te vervangen voor een nieuwe DS218 of DS218play die uitsluitend als back-up dient van de hoofd-Nas?
-
>Een andere denkpiste is om eventueel mijn oude DS214play te gebruiken voor de caravan en deze oude Nas te vervangen voor een nieuwe DS218 of >DS218play die uitsluitend als back-up dient van de hoofd-Nas?
Allemaal mogelijk. Ik heb hier ook een DS218Play die backups maakt van zaken op m'n DS918+
-
Dan ga je eigenlijk 2 extra "copy" acties moeten doen ? Thuis van je eigen NAS -> USB-disk -> NAS-in-camper ?
Als de je NAS verhuisbaar zou maken kan je thuis eenvoudig de transfers doen over netwerk, aansluiten in camper & klaar. Geen geprul.
Dat verhuizen met een NAS vind ik eerlijk gezegd veel meer geprul, dan wat films van een thuis-NAS overzetten naar een SSD,
en die SSD in je camper inprikken in de USB(C)-poort van de Apple TV. Dan zou het toch moeten werken?
Zie bij Apple op de website (https://www.apple.com/nl/shop/product/HMLK2ZM/A/sandisk-extreme-draagbare-ssd-van-500-gb?fnode=c828cff3af56fde19ca05c4a1f06f1d144b141bb09d92c83cbd1f3f50a2a4582a91ac0a017d3d3a9b70359d2b2908a190c59c560006740586e54171b3c2924903a9e93802f68e08046b7f9066b5fdd5a02d34aacc6ea336a0d8772952351b7d02f4875fc6cc0934c174a78459f429844) daar naar ik dacht geen beperkingen in?
Zo'n SSD is als ExFAT geformateerd / ingedeeld. Om die leesbaar direct op de USB-3 poort van een DS 918+ NAS te kunnen inprikken,
wel even een extra package (https://www.synology.com/en-global/dsm/packages/exFAT?os_ver=6.2) installeren m.b.t. ExFAT. (Gebruik zelf een 1 TB Sandisk, is zowel Apple als Windows leesbaar).
Kun je direct vanuit de NAS - DSM File Station web interface, films van de NAS overzetten naar de SSD.
SSD weer afkoppelen en inprikken op de Apple-TV.
In die set-up met een SSD in de camper heb je ook helemaal niets te maken met schokken.
En je hoeft er verder niets extra's voor aan te schaffen. Je hebt de spullen al.
(Neem aan dat je wel een SSD hebt die standaard ook onder Apple / iOS werkt).
-
Het wil niet zeggen omdat er een USB poort opzet dat je die ook kan gebruiken hoe je wil hé. We spreken hier over Apple producten ;-)
Dus zomaar "een disk" aan een ATV hangen en die vrolijk uitlezen met de eenvoud & flexibiliteit dat we gewoon zijn op een NAS'je is zeker geen vast gegeven met een ATV.
Het blijkt dus niet evident te zijn, alhoewel ik precies lees dat met wat geprul het toch mogelijk moet zijn.
https://internet-access-guide.com/apple-tv-external-hard-drive/
Mischien met de optie "Use USB External Hard Drive On Apple TV As Secondary Storage"
Dan zou je je alle moeite kunnen besparen en idd gewoon een SSD/USB-disk koppelen, maar test het maar eerst eens goed uit...
Geen idee of je "Infuse" app hier allemaal mee om kan ? Ik ken het Apple ecosysteem totaal niet.
-
Mijn Apple TV 4K heeft zelfs geen usb-poort (zie begin post), vandaar de vraag om dit over het netwerk te regelen.
(https://www.apple.com/v/apple-tv-4k/u/images/specs/ports__eqpcnnd7s5si_large_2x.jpg)
-
Dat is duidelijk ;-)
Terug naar de NAS dan ;-)
-
Het wil niet zeggen omdat er een USB poort opzet dat je die ook kan gebruiken hoe je wil hé. We spreken hier over Apple producten ;-)
Tja, IMO eigenlijk onbegrijpelijk dat mensen dan kiezen voor dergelijke "Apple" producten wat "als een eilandje" niet zomaar breed inzetbaar is?
Als alternatief via een "netwerk" zouden er mogelijk ook nog wel bronnen aangesproken kunnen worden,
welke in "simpele" vorm ook gelegen zouden kunnen zijn in het aankoppelen van een HD-schijf aan een (3G/4G) router??
Of gewoon koppelen van een SSD aan een laptop, en dan "casten". Maar casten zal mogelijk ook weer niet kunnen met zo'n Apple TV ??
(Zelf maak ik gebruik van bronnen -zowel via interne als externe connectie- van om het even welke drager dan ook).
-
Terug naar het verhaal Nas dan :)
Enige waar ik nog zekerheid over wil hebben is hoe gevoelig het Synology “OS” is bij eventuele stroomuitval op de camping of gewoon wanneer je vergeet de nas uit te zetten en je de stekker uit de laadpaal trekt bij het vertrekken?
Dat de "content" mag "verloren gaan" en redundandy niet van belang is, wil ik hierbij wel zekerheid van een stabiel werkend OS bij regelmatige stroomuitval hebben.
-
Zomaar een NAS (of eender welke actief filesystem) gewoon "afzetten" is nooit goed natuurlijk, net zoals gewoon een USB-disk eruit trekken ook slecht kan aflopen...
Is de stroomvoorziening dan zo instabiel op een camping?
Als de spanning onvoorzien eraf gaat zal de NAS toch altijd consistency-checks doen, maar in theorie kan er idd altijd iets corrupt geraken ja, ongeacht welk "merk"
-
Helaas is de stroomvoorziening op een camping niet altijd consistent.
Het durft al wel eens voorvallen dat een andere kamperaar per ongeluk je zekering afzet of de verkeerde stekker uit de laadpaal trekt of gewoon om te kijken of er op dat stopcontact wel stroom aanwezig is. Daar heb ik helaas zelf geen controle op.
Wat bij ons zelf al wel eens kan voorvallen is dat de zekering springt wanneer je een teveel aan gebruikers opzet. Het is dus altijd wel opletten welke gebruikers en wanneer je deze opzet.
-
Niet om het een of ander, maar er kleven kennelijk nogal wat mitsen en maren aan de gekozen oplossing met een NAS?
Stroomonderbreking - schokken.
In je eerste reactie heb je het over een "PC-monitor" om daarmee films te willen bekijken.
Neem je ook een laptop mee in de caravan/camper??
Sluit dan die PC-monitor met een HDMI-kabel aan op de laptop, en "spiegel" het beeld naar de PC-monitor.
Aan de laptop de SSD, en je kunt alle opgeslagen media content afdraaien.
Heb je een stroomonderbreking wordt de powervoorziening van laptop en SSD direct overgenomen door de accu van de laptop.
Of de PC-monitor direct wordt uitgeschakeld geldt alleen voor die monitor als "beeld".
Afhankelijk of het monitortype ook nog speciaal is bedoeld voor gebruik "onderweg" met 12 Volt voeding,
zou je zelfs dat nog kunnen ondervangen.
-
@Babylonia
Vandaag heb ik als test de stroom verschillende keren van mijn oude back-up Nas gehaald.
Blijkbaar geen probleem om de Nas enkel als mediaserver te gebruiken in geval van spanningsuitval omdat de Nas enkel maar leest en niet schrijft.
Aangezien we toch alleen maar gebruik maken van de laadpaal hoeft de mediaspeler en monitor niet op de 12V werken.
-
Ik begrijp bij plotselinge spanningsuitval tijdens het eventueel schrijven of je nu een ssd of roterende disk gebruikt, het bestandssysteem nog steeds corrupt kan maken.
Zou een SSD met ingebakken stroomverliesbescherming zoals bij Crucial MX500 2,5" dit probleem kunnen ondervangen?
Ik veronderstel dat ik dan het best opteer om het OS (DSM 7) op de SSD te zetten en op een apart volume de films/series om een corrupt bestandssysteem te voorkomen?
-
Maakt ni uit SSD of magnetisch, daarboven zit een filesystem en dat kan corrupt geraken bij abrupte spanningsonderbreking.
Nu een EXT4 of BTRFS is erg robuust maar toch.
Nu *moest* dat gebeuren is dat ook geen ramp, gewoon even de NAS terug resetten en je kan verder. Deze NAS zou toch zeer minimaal gebruikt zijn qua features, niet allerhande packages erop, geen extra tooltjes en weet ik wat nog allemaal.
Gewoon "fileshare" op SMB of NFS om je content aan te leveren. That's it.
Don't overthink it, gewoon doen en zien waar je komt. Het gaat allemaal wel meevallen.
Een kleine mini-UPS is ook nog een optie ;-)