Synology-Forum.nl
Tweaks / Addons A.K.A. The Underground => Algemeen => Topic gestart door: pven op 07 januari 2020, 19:24:27
-
Bazarr zal binnenkort alleen nog goed draaien op python3.6. Iemand een idee of het mogelijk is om python 3.6 op een DS214+ te installeren? Python 3.5 staat er op, maar blijkbaar is dat niet voldoende.
-
Misschien dat Synology dat pakket eens update. Of anders de SynoCommunity. Die hebben nu ook een nieuwere versie van Python 3.5 dan Synology zelf.
Off-topic
Ik zag net op de Python site dat Python 2.x per april 2020 End of Life is. Op die datum zal de laatste update verschijnen. (link (http://feedproxy.google.com/~r/PythonSoftwareFoundationNews/~3/jVt_4dZJWag/python-2-sunset.html)) Dus Synology zal hun Python binnenkort ook moeten vervangen. Nu staat er default nog versie 2.7.12 op:
$ python
Python 2.7.12 (default, Mar 21 2019, 03:34:19)
NB, Vandaag was er nog een update op mijn nassen.
Overigens gebruikt mijn Mac standaard ook nog die oudere Python versie:
$ python
Python 2.7.16 (default, Oct 16 2019, 00:35:27)
-
Python2? => gauw overstappen :o
Als 3.5 draait, zal 3.6 ook draaien..
-
2.7.12 is al weer 3,5 jaar oud, ik denk niet dat Synology daar nog iets mee gaat doen.
Python2? => gauw overstappen :o
Als 3.5 draait, zal 3.6 ook draaien..
Hoe dan?
-
Python2? => gauw overstappen :o
Dat kun je zelf niet doen. Dit is default in DSM ingebouwd. Ook als je geen aanvullend Python package installeert. (En blijkbaar ook op de mac)
-
Dat geloof ik eigenlijk niet, gewoon via een console de nieuwste python installeren moet mogelijk zijn lijkt mij...
Uiteindelijk is Synology DSM gewoon gebaseerd op een Linux distributie (welke eigenlijk?)
-
Via de console kan alles. Als ik schrijf dat je dat niet zelf kan doen, bedoel ik ermee dat deze Python 2.7 geen onderdeel van een package is die je simpel kunt verwijderen. Er is alleen een Python Package die commando's toevoegt aan de bestaande Python 2.7 installatie.
Het Python 3.5 package kun je vast ook via de console op versie 3.6 of zelfs 3.8 kunnen brengen. Maar dat is niet voor iedereen weggelegd.
-
Gedver, de community wijst uiteraard naar de mogelijkheden van Docker, welke niet voorhanden is op een oudere NAS..