Wat is TinyproxyWat is een ProxyInstallatieIk ga er vanuit dat je optware al geïnstalleerd hebt zodat je IPKG commando`s kan uitvoeren.
Heb je optware nog niet geïnstalleerd, bekijk dan
deze pagina.
Log in op je DiskStation met Telnet of Putty met de gebruiker:
rootWe gaan beginnen met het updaten van de IPKG lijst door het volgende commando uit te voeren:
ipkg updateNu kunnen we beginnen met de installatie van tinyproxy, voer hiervoor het volgende commando uit:
ipkg install tinyproxyOmdat tinyproxy geen opstart script heeft gaan we deze zelf aanmaken, om dit script aan te maken voeren we het volgende commando uit:
vi /opt/etc/init.d/S80tinyproxyDruk op
i om het script aan te passen en voer hier de volgende tekst in:
#!/bin/sh
TINYD="/opt/sbin/tinyproxy"
case $1 in
start)
echo "Starting tinyproxy"
${TINYD} >/dev/null 2>&1
echo "done"
;;
stop)
PID=`cat /var/run/tinyproxy.pid`
`kill ${PID}`
echo "Stopping tinyproxy ${PID}"
;;
restart)
$0 stop
$0 start
;;
*)
echo "Usages: $0 [start|stop|restart]"
;;
esacOm het bestand op te slaan druk je op de
ESC toets en type je in
:wq en drukt op
enter.
Ook moet het opstart script een aantal rechten krijgen anders kunnen we deze niet uitvoeren, voer hiervoor het volgende commando uit:
chown -R root:root /opt/etc/init.d/S80tinyproxyNu kun je het configuratie bestand aanpassen naar eigen wens, om dit te doen voer je het volgende commando uit:
vi /opt/etc/tinyproxy.confIn de configuratie kun je alles naar eigen wens aanpassen zoals de poort etc. Vul bij het onderstaande stukje de gebuiker in die tinyproxy moet gaan starten. Dit kan elke gebruiker zijn die ook bekend is in je DSM van de DiskStation.
#
# User/Group: This allows you to set the user and group that will be
# used for tinyproxy after the initial binding to the port has been done
# as the root user. Either the user or group name or the UID or GID
# number may be used.
#
User Gebruiker invullen
Group Met de groep waar de gebruik in zitWe moeten ook twee mappen aanmaken waar de
PID en het
LOG bestand naar toe worden geschreven, deze mappen maken we op de volgende manier aan:
mkdir /opt/var/log/tinyproxymkdir /opt/var/run/tinyproxyDeze mappen geven we rechten met de gebruiker die we in de configuratie hebben ingevuld, dit doen we op de volgende manier:
chown -R gebruiker:gebruiker_groep /opt/var/log/tinyproxychown -R gebruiker:gebruiker_groep /opt/var/run/tinyproxyOpmerking: De mappen waar het
LOG en het
PID bestand wordt opgeslagen kun je ook aanpassen in de configuratie, de bovenstaande mappen zijn de mappen die tinyproxy standaard gebruikt.
Je kunt tinyproxy nu starten door het volgend commando in te typen:
/opt/etc/init.d/S80tinyproxy startAls tinyproxy is gestart kun je deze benaderen via de browser:
http://diskstation-ip-adres:poort