Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Cloud Station & Drive => Topic gestart door: Vulcane op 25 juli 2018, 22:56:03

Titel: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: Vulcane op 25 juli 2018, 22:56:03
Hallo allemaal,
Ik heb geen idee of ik in het juiste board zit met mijn vraag, maar ik dacht dat het hier thuis hoorde.
Ik wil graag automatisch een wekelijkse back-up maken van mijn telefoon(s) naar mijn NAS. (cloud)
Ik heb het een tijdje geleden geprobeerd met ds cloud, maar daar kwam weinig van terecht. Meestal was er een error met sync.
Nu hebben we een heleboel opties erbij gekregen, cloud station, server, sync, drive, Ik weet niet meer wat ik moet gebruiken.
Weet iemand een handleiding waar ik dit (liefst) stap voor stap kan doen?

alvast bedankt,

Groeten,

Cyril
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: dvandonkelaar op 26 juli 2018, 06:53:13
Zelf heb ik hier op mijn Android altijd Cloud Station voor gebruikt, waarbij ik bepaalde mappen automatisch liet uploaden. Dit heb ik nooit echt als backup gebruikt aangezien de data vrij bewerkbaar op de NAS stond. Had ik ook anders in kunnen stellen zodat dit naar een backup-folder werd gedaan, maar daar is destijds niet voor gekozen.
Tegenwoordig heb ik een iPhone en kan Cloud Station niet meer bij alle bestanden. Daarom gebruik ik Acronis True Image, een add-on pakket (https://www.synology.com/nl-nl/dsm/packages/AcronisTrueImage) van Synology. Hierbij worden gegevens gebackupt naar een image en kunnen deze ook niet handmatig bewerkt worden.
Of het goed werkt met bestanden terugzetten heb ik nog niet (kunnen) testen, dat staat nog op mijn verlanglijstje.

Cloud Station had ik dus wel kunnen gebruiken als backup, maar als je alles synct/upload is de kans groot dat de bestanden later verwijderd/bewerkt etc. worden, waardoor (in mijn ogen) de backup eigenlijk geen backup meer is.
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: Vulcane op 26 juli 2018, 11:33:20
Hi dvandonkelaar,

bedankt voor je reactie.

Ik heb Acronis True Image geprobeerd. Echter, ik kon het pakket niet terug vinden in mijn Synologie package Center.
Online gezocht, maar alleen een betaalde versie van bijna 40 euro per jaar. En dat heb ik er niet voor over. Ik betaal al bijna 175 euro aan virus-, spy- en internet bescherming software, en dat vind ik wel genoeg.  :D :D :D
Wel heel jammer, want wat ik er van zag vond ik er goed uit zien.

Ik zoek dus naar een goedkope oplossing, samen met mijn nas moet dat toch mogelijk zijn?
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: Handige Harry op 26 juli 2018, 11:38:24
€175; per jaar? Waar voor allemaal dan?
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: dvandonkelaar op 26 juli 2018, 11:48:54
ik kon het pakket niet terug vinden in mijn Synologie package Center.

Welke model NAS heb je dan? Als ik kijk bij de link die ik in vorig bericht heb gestuurd is hij voor behoorlijk wat modellen te downloaden namelijk.
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: Vulcane op 26 juli 2018, 12:14:50
@ dvandonkelaar: DS215j + DSM 6.2
ik heb in package center: Cloud Station Server, Cloud Station ShareSync, Cloud Sync, Drive, Hyper Backup en Hyper backup vault.
Ik weet niet zo veel van netwerken. Design en websites zijn mijn ding. Geen idee wat ik moet gebruiken om een bacjup op tezetten van mijn mobiel naar de nas. Het moet echt alleen een backup zijn, voor als er iets mis gaat of ik van telefoon verander.
Vandaar dat ik hoopte dat iemand een handleiding wist, die is geupdate aan de nieuwe situatie.

@ Handige Harry: eset internet security voor 5 devices, Spyhunter en nog iets.

Groeten,

Cyril
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: dvandonkelaar op 26 juli 2018, 13:02:19
De DS215j zie ik nou niet niet in de lijst van ondersteunende apparaten staan, dus het klopt dat je deze dan niet ziet.
Titel: Re: Automatisch een backup maken van mijn telefoon(s) naar nas
Bericht door: Vulcane op 26 juli 2018, 18:41:54
Nee, ik ben bang dat ik maar weer  geld moet gaan uitgeven. (:
Sio be it.

Groeten

Cyril