Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Cloud Station & Drive => Topic gestart door: Denko op 27 augustus 2012, 23:00:37

Titel: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Denko op 27 augustus 2012, 23:00:37
Eigenlijk best jammer dat Synology (nog) geen aparte app heeft gemaakt voor Cloudstation op je smartphone...?
Ik gebruik(te) Dropbox best veel en juist ook op me telefoon.

Iemand die weet of ze ermee bezig zijn of om ze met meerdere gebruikers op gedachten te brengen??  :wink:
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: r00n op 28 augustus 2012, 08:25:13
Met DS File kan je alle bestanden benaderen die je wilt. Wat zoek je nog meer dan de functionaliteit die je in deze applicatie kan vinden? Als je daadwerkelijk wilt synchroniseren dan gaat dat niet lukken, maar Dropbox biedt die functionaliteit ook niet.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Denko op 28 augustus 2012, 09:08:43
Nou een klein voorbeeldje proberen om uit te leggen....  :D

Stel ik maak onderweg een voor mij (belangrijke)foto, wil die meteen "veilig" stellen (verlies) en/of laten zien door te uploaden naar cloud waar thuis ook meteen bekeken kan worden op de gewone computer zonder eerst photostation te openen.(nu naar dropbox).
Maar ook andersom:
Als thuis iets in de map van cloudstation wordt gezet, kan ik bijv de pdf makkelijk terugvinden in een app als eerst filestation te openen dan naar cloud enz enz...


Okok, misschien een beetje te veel gevraagd, maar ik denk dat er best meerdere een app wel handig zullen vinden.... Niet ???  :shock:
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Briolet op 28 augustus 2012, 09:11:52
DS Flie is voogens mij de app voor cloud station. Ik heb het nu al een maand geinstalleerd en synchronisatie gaat goed. DS File maakt de cloud folder aan, maar daarna kun je met elk ander programma files in deze folder benaderen. Ook dan worden ze gesynchroniseerd. Ik denk wel DS File in de achtergrond open moet staan voor de synchronisatie. (Heb dat eigenlijk nog niet getest)

In elk geval, als jij onderweg die fotos direct in de cloud folder saved, dan staan ze binnen de kortste keer ook vanzelf thuis op de computer. Ik zie het probleem eigenlijk niet.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Denko op 28 augustus 2012, 10:24:52
Ok, ok, misschien zeur ik wel....  :mrgreen:

Maar toch wil ik niet constant met file station ingelogd zijn op me telefoon waar AL m'n bestanden te vinden zijn.
Als er een aparte app zou zijn voor CS dan is dat opgelost.....

Maar bedabkt voor het meedenken!

Grtz

Denko
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: r00n op 28 augustus 2012, 10:30:12
Daar kan je inderdaad wel eens gelijk in hebben. Net even gechecked en ik zie alleen de Photo app staan om naar te sharen.

(https://dl.dropbox.com/u/5532646/shareonandroid.png)

Ik doe nu alles altijd naar dropbox en als ik dan een keer achter mijn PC zet dan sorteer ik het direct en plaats het op mijn NAS. Maar ja dat is niet wat je vraagt. Ben bang dat we van een update van de DS File app afhankelijk zijn.

Misschien dat je nog wel een andere fileexplorer kan vinden waarmee je kunt uploaden door bijvoorbeeld FTP te gebruiken.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Denko op 28 augustus 2012, 12:59:59
Citaat van: "r00n"
Ik doe nu alles altijd naar dropbox en als ik dan een keer achter mijn PC zet dan sorteer ik het direct en plaats het op mijn NAS. Maar ja dat is niet wat je vraagt. Ben bang dat we van een update van de DS File app afhankelijk zijn.

Misschien dat je nog wel een andere fileexplorer kan vinden waarmee je kunt uploaden door bijvoorbeeld FTP te gebruiken.


Klopt zo doe ik het ook, via dropbox en dan "doorzetten" naar NAS.

Maar zou eigenlijk een kopie van Dropbox willen maar dan van CS.
Dus ook met mogelijkheid een (public)link te geven waarin een derde zonder in te loggen bij die ene file of foto kunen komen.....

Het lijkt best eenvoudig en kan ook (zie Dropbox) alleen Synology heeft het (nog) niet.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: r00n op 28 augustus 2012, 16:16:32
Hopen dat er ooit nog een dropbox spk komt. Die alles wat je in dropbox zet automatisch synct naar je Synology. Dat lijkt mij zelf het handigste. Dan kan je altijd overal bij, en worden mijn foto's nog steeds automatisch geupload.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Tien op 28 augustus 2012, 19:57:53
ik had min of meer dezelfde vraag, mogelijk vind je daar nog een antwoord: viewtopic.php?f=121&t=9694 (http://www.synology-forum.nl/viewtopic.php?f=121&t=9694)

Helaas kan het nog niet met de Synology (in de zin dat je een foto neemt en die direct gesynct wordt met je NAS, zoals dat met Goolgle+ wel kan - let op je dataverbruik overigens....)
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: robejo op 28 augustus 2012, 20:13:57
automatisch foto uploaden kan uitstekend met de app Sweethome. Zodra je met je telefoon binnen je eigen netwerk bent, gaan de nieuwe foto's automatisch naar een locatie in je netwerk, wat ook je nas kan zijn.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Tien op 28 augustus 2012, 20:21:24
ga 'm gelijk testen

edit: krijg hem niet 123 aan de praat. Enige suggestie wat ik bij networkinstellingen in de app in moet geven? Naam en ip van de NAS (ook niet met admin-account) is niet voldoende.

edit2: laat maar, ik zat te slapen: ipdres/photo werkt (upload ong 1000kb/sec). Dank je voor de tip, ik ga hem gebruiken om verder te testen.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: r00n op 28 augustus 2012, 22:23:40
Ik ga ook eens kijken. Heb nu mijn dropbox ook zo ingesteld dat alleen de foto's geupload worden over WIFI.

Voor de mensen die het ook willen proberen:
(http://www.qr-codegenerator.nl/api/images/71ff0ab9-e765-464c-83e5-3fdb357fb09a.png)
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Briolet op 01 september 2012, 13:48:47
Citaat van: "Denko"
Stel ik maak onderweg een voor mij (belangrijke)foto, wil die meteen "veilig" stellen (verlies) en/of laten zien door te uploaden naar cloud waar thuis ook meteen bekeken kan worden op de gewone computer zonder eerst photostation te openen.
Ik lees net in de release notes van 4.1 dat CloudStation op de android/iPhone maar een beperkt aantal formaten synchroniseert. Ik heb een vaag idee waarom dit gedaan is, maar het zijn alleen veelvoorkomende tekst, spreadsheet formaten en zip files. Grafische formaten missen. Ik heb net even getest met een jpg file. In DS Finder zie je hem met een klein kruisje en hij wordt niet gesynchroniseert.

Ik heb het tot nu toe alleen voor pdf gebruikt bij 4.0 dus ik heb geen idee of deze limitering er al was.

Waarschijnlijk is dit zo gedaan om te voorkomen dat je alles wat je met PC en laptop synchroniseert ook op je  mobiel terecht komt. Ben benieuwd of dit ooit een customizable lijst met extenties wordt.

In elk geval zal het niet lukken met eigen fotos, dus een speciale app wordt overbodig.  :?
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Peter van Heun op 04 september 2012, 09:35:01
Sinds ik DSM 4.1 draai kan ik via DS File niet meer inloggen op Cloudstation op mijn Android mobiel. Met mijn iPad lukt het wel. Ook Cloudstation op de laptop werkt prima. Alleen op twee verschillende Androidtoestellen werkt het niet meer. Met DSM 4.0 ging dit wel goed. Iemand enig idee?
Titel: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Martijndez op 04 september 2012, 09:37:49
Al je app opnieuw geïnstalleerd?
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Peter van Heun op 04 september 2012, 10:15:10
Citaat van: "Martijndez"
Al je app opnieuw geïnstalleerd?

Ja
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Briolet op 04 september 2012, 16:10:20
Er zijn de laatste tijd diverse updates van DS File geweest. Ik zelf heb nu versie 3.0.1-070. Deze werkt goed op mijn Android 2.2 tablet i.c.m. DSM 4.1. Dat is al weer een oudere Android versie, dus je zou verwachten dat een nieuwere het helemaal moet doen.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Peter van Heun op 04 september 2012, 17:02:28
Ik gebruik ook DS File 3.0.1-070 met DSM 4.1 maar dan op Android 4.0.4. Maar laatste deed ik ook DSM 4.0. Daarnaast, met Android 2.3 op een ander toestel lukt het ook niet meer. Er lijkt helemaal niet meer gezocht te worden naar Cloudstation. Er verschijnt meteen een melding"Verbinding mislukt. Controleer uw netwerkinstellingen en probeer het opnieuw."
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: Peter van Heun op 04 september 2012, 22:54:00
Het is (redelijk) opgelost.

De reden is nog steeds niet helemaal helder maar ik moet voor het adres van Cliudstation het ip-adres invullen (alles onder DS File op Android). Het QuickConnect-id werkt niet. Daarnaast, zodra ik via wifi verbinding heb met Cloudstation, het kan in eerste instantie alleen via wifi ook al heb ik de optie "enkel wi-fi sync" uit staan, moet ik Cloudstation niet meer afmelden. Daarna kan ik ook Cloudstation via 3g bereiken. Meld ik me tussentijds bij Cloudstation af, dan krijg ik geen verbinding meer met Cloudstation via 3g, alleen via wifi.

Allemaal niet helemaal consistent maar het werkt.
Titel: Re: CloudStation Iphone/Android App
Bericht door: filip.vanbulck op 20 januari 2013, 17:24:24
Hey,

Ik gebruik de app foldersync. Werkt perfect. Ik wilde ook de foto's die ik maak met mijn smartphone direct syncen met mijn nas.
Ik doe dit via Webdav.
Je kan alles instellen.
Enkel kopie naar de nas of echt syncroniseren, via wifi of via 3g, tijd van sync, enz.
Echt een aanrader!