Synology-Forum.nl
Overige software => Data replicator & overige backupsoftware => Topic gestart door: rfm op 02 februari 2019, 17:34:02
-
Ik poog de backup taken na een verhuizing weer op orde te krijgen. Bij het aanmaken van nieuwe taken ziet de wizard de doel NAS wel als ik kies voor Extern NAS-apparaat. Ik krijg het echter niet aan de praat als ik rsync probeer (dat heeft mijn voorkeur omdat de bestanden dan direct benaderbaar zijn op de backup locatie). Er kan geen verbinding worden gemaakt.
Ik werk nu nog lokaal op 1 netwerk, de IP-nummers zijn in range, firewall lijkt goed ingeregeld (heb ik zelfs even uitgezet om te kijken om het daar inzit). Portforwarding is nog niet aan de orde (lokaal netwerk). Rechten mappen en gebruikers heb ik nagelopen
Op de doel NAS heb ik bij bestandsservices rsync aangezet.
Ik heb hier 4 synology’s staan. Allemaal (grotendeels) hetzelfde ingeregeld, bij drie werkt rsync. Maar niet bij nummer 4 die straks naar buiten moet. Ik heb alle vergeleken, maar zie iets over het hoofd. Iemand hier ervaring mee of een idee?
-
Extern NAS-apparaat
Maar staat toch nog lokaal ?
-
Ja. Bij een andere NAS zie ik hem wel, ook via de rsync keuze in de wizard, maar kan geen verbinding maken. Gekmakend. :)
-
Hier soortgelijk/hetzelfde probleem.
NAS X kan hyperbackup doen naar externe NAS A. Echter NAS X ziet NAS B (staat lokaal) niet. Rsync is op alle NASsen ingeschakeld en de Hyperbackup parameters zijn 100% identiek. Het gaat dus in beide gevallen om een backup van X naar A resp. B.
Ongetwijfeld ben ik op B iets vergeten. Maar wat?
-
Oplossing gevonden.
Wat ik deed was de backup naar A "hergebruiken" door het IP-adres handmatig aan te passen. Net geprobeerd door een geheel nieuwe taak aanmaken en dan het dropdown voor doelserver te gebruiken en dan werkt het wel.
-
Hé Ton, wat bedoel je met 'hergebruiken'? Het IP-adres in een bestaande taak aanpassen biedt bij mij geen oplossing.
-
Precies wat ik eerst deed. Dus de bestaande taak aanpassen op punt IP. Na aanmaken nieuwe taak werkte alles wel.
-
Wat me ook opvalt in deze zoektocht is dat op de ene NAS bij Info Center > Controlpanel > Service de poorten (lokaal en router) wel resultaten toont en bij de andere deze kolommen blanco blijven.
-
Die horen als je alleen lokaal backup moet ook leeg te zijn.
Het je misschien met uPnP zitten prutsen op die Nas?
(control panel, external access, router configuration)
-
Prutsen is een vrij breed begrip. Maar ben me van geen kwaad bewust. Kan je om mij te helpen specifieker zijn? Portforwarding regel ik op de router (en is nog niet van belang). Ik heb een mesh network, zou dat nog een factor kunnen zijn?
-
Ik gaf al aan waar je het moest zoeken en het ging over de vraag of die pporten daar moesten staan.
De uPnP wizard van de Nas doet rare dingen en mede omdat uPnP gebruik sterk af te raden is gaf ik dat aan.
Waar je het kunt vinden gaf ik ook al aan.
Een mesh router doet alleen mesh over wifi en ik neem niet aan dat je over wifi wilt backuppen?
-
In mijn DSM vind ik onder > control panel > external access > router configuration niets over uPnP. (Ik zie Router instellen, Maken, Verwijderen, Verbinding testen en Opslaan) Mis ik iets?
-
Opgelost! Op een internationaal forum vond ik iemand met hetzelfde probleem. (https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=139115)
-
Das merkwaardig, dus alleen even de rsync service stoppen/starten.
Of vinkje uit saven, vinkje aan saven.
-
Dat laatste heb ik gedaan bij Bestandservices.