Synology-Forum.nl
Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: rheinen op 06 maart 2023, 14:11:19
-
Hallo allemaal,
Ik zit met het volgende probleem: ik heb externe toegang tot mijn Synology DS220+ via een Cloudflare-tunnel. Mijn nas is benaderbaar via nas.mijndomein.nl en ik kan inloggen in DSM. In Cloudflare heb ik het gemelde subdomein laten verwijzen naar https://192.168.1.20:5001 (LAN adres).
Het lukt mij echter niet om via de Synology apps (DS file, DS cam, Photos etc.) in te loggen met het subdomein. Ik heb al van alles als adres geprobeerd, zoals nas.mijndomein.nl, nas.mijndomein.nl:443 etc. Ook met de optie HTTPS aan-/uitgevinkt in het aanmeldscherm van de apps.
Wat zie ik over het hoofd? Hopelijk kunnen jullie mij helpen. Dank alvast.
Groeten,
Ramon
-
Een LAN IP nummer kan niet over het internet worden verstuurd.
Ik zou om te proberen het WAN IP nummer gebruiken. Dus het IP nummer van de internet aansluiting.
Wat ik uit dit artikel opmaak, is dat je cloudflare moet installeren.
https://blog.cloudflare.com/argo-tunnel/
-
@Wyodor Ik snap dat een lokaal IP-adres niet over het internet verstuurd kan worden, maar dat is ook niet aan de orde.
Ik heb een Cloudflare tunnel, waarin het subdomein verwijst naar het lokale IP-adres.
Edit: ter verduidelijking:
Netwerk setup:
Synology luistert op poort 5000 en 5001
Geen open poort op router
Docker setup:
docker draait binnen Synology met standaardinstellingen
Cloudflare-tunnel: cloudflare/cloudflared
Cloudflare Access Tunnel setup:
nas.mijndomein.nl --> https://192.168.1.20:5001
Wat ik waarneem is het volgende:
Ik heb toegang tot https://nas.mijndomein.nl en zie de DSM-pagina
Alle andere diensten werken via de webbrowser
De apps DS file, DS cam, Photos etc. werken niet, het bleef hangen bij het inlogscherm na het invoeren van gebruikersnaam en wachtwoord.
-
Ik denk dat het dan zodanig "Couldflare" gerelateerde zaken betreft,
dat je naar ik denk beter je vraag bij de community van Cloudflare zou kunnen stellen?
https://community.cloudflare.com/
https://community.cloudflare.com/search?q=Synology%20NAS
-
ik heb externe toegang tot mijn Synology DS220+ via een Cloudflare-tunnel.
Is dat dan een soort VPN die ze een eigen naam geven?
-
ik heb externe toegang tot mijn Synology DS220+ via een Cloudflare-tunnel.
Is dat dan een soort VPN die ze een eigen naam geven?
Hier staat een mooie uitleg: https://www.hypernode.com/nl/blog/wat-is-cloudflare/
-
Ik denk dat het dan zodanig "Couldflare" gerelateerde zaken betreft,
dat je naar ik denk beter je vraag bij de community van Cloudflare zou kunnen stellen?
https://community.cloudflare.com/
https://community.cloudflare.com/search?q=Synology%20NAS
Ik had al even snel gekeken bij de community van Cloudflare, maar ik kon zo snel niks passends vinden.
Daarnaast dacht ik dat ik vast niet de enige ben met een Cloudflare connectie naar mijn nas, met de hoop dat een andere forumgebruiker mij snel zou kunnen helpen om de apps werkend te krijgen. Blijkbaar verkeerd gedacht, dus ik ga de community van Cloudflare maar eens lastigvallen ;)
-
Ik gebruik wel Cloudflare, maar alleen als DNS server. (De alternatieve IP's 1.1.1.2 en 1.0.0.2 die zaken controleert op malware).
De meesten die het inzetten, naar ik denk hoofdzakelijk ook alleen maar de DNS server ??
-
Hier staat een mooie uitleg: https://www.hypernode.com/nl/blog/wat-is-cloudflare/
Dat noem ik geen echte uitleg van de tunnel. In tegenstelling zelfs. WAt ik daar lees is het tegenovergestelde van een tunnel.: Het hosten van de daadwerkelijke content buiten je eigenlijke server.
-
Klopt, je hebt gelijk. Excuses.
Hier staat wel een korte uitleg + setup: https://www.crosstalksolutions.com/cloudflare-tunnel-easy-setup/
-
Ah. Dat is duidelijk. Het is inderdaad een soort VPN, maar dan opgezet vanuit je netwerk richting Cloudflare, zodat je geen poorten hoeft te forwarden. In inderdaad moet je dan interne IP adressen kunnen gebruiken.
Waarschijnlijk moet je ook hier zorgen dat het externe netwerk in een andere IP range zit, want anders zoekt hij dat IP in je locale netwerk.
-
Als ik een oplossing heb gevonden om de apps werkend te krijgen via de Cloudflare tunnel, dan zal ik dat hier vermelden en ook hoe dat dan is gelukt.
-
Er zou een manier zijn om Cloudflare in de DDNS te krijgen. Enig nadeel is > bij iedere update van Synology moet je dat terug actief zetten.
https://corcoran.medium.com/using-cloudflare-for-ddns-and-tls-certificates-on-synology-dsm6-1549e55d557f