Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Download Station => Topic gestart door: mvankekem op 22 november 2008, 11:26:26

Titel: NAS onvindbaar bij veel downloads
Bericht door: mvankekem op 22 november 2008, 11:26:26
Het is mij opgevallen dat mijn DS 107+ na een tijdje onvindbaar wordt in het netwerk als er een flink aantal downloads (10 of meer) staan te wachten. Het lijkt geen verschil te maken hoeveel er op dat moment actief zijn.
Dit probleem doet zich voor onder firmware 722 als 728. Als ik niet veel downloads (5 of minder) in de wacht heb staan blijft alles prima draaien. Ook het aanpassen van de energiespaartijd naar 0 maakt geen verschil.
Het is heel irritant want de enige manier om dit op te lossen is de stroom van de NAS halen en hem opnieuw op te laten starten. En dan moet hij eerst weer alle downloads gaan controleren.

ZIjn er meer mensen die tegen dit probleem aangelopen zijn? Anders ga ik een melding bij Synology maken.

UPDATE 25-11-2008:
Het treedt alleen op bij downloads in de status wachten. Als ik ze op gepauzeerd zet dan gaat alles goed. De workaround is dus elke dag even een aantal van wachten op actief zetten. Wel een vaag probleem...
Titel: Re: NAS onvindbaar bij veel downloads
Bericht door: Anonymous op 17 december 2008, 19:59:23
Ik heb net hetzelfde probleem, maar durfde er niet echt over te beginnen aangezien ik niet de standaard download manager gebruik.

Maar ik heb dus een DS 508 met de laatste firmware, en gebruik mldonkey om torrents te downloaden. Ook gisterenavond had ik weer hetzelfde probleem: na 16Gigabyte te downloaden (4 torrents, allemaal halverwege) was mijn DiskStation plots helemaal onbereikbaar. Ik heb hem net moeten powercyclen om er terug leven in te krijgen.

Na het opnieuw opstarten heb ik even in /var/log/messages gekeken en ellow en behold wat vond ik daar:
ongeveer 2000 meldingen zoals deze:
Citaat
Sep 19 18:52:06 kernel: I2C: No RXAK
Sep 19 18:52:06 kernel: drivers/synobios/i2c-ppc.c(mpc_i2c_read)(192) write offset 0 timeout
Sep 19 18:52:26 kernel: I2C: No RXAK
Sep 19 18:52:26 kernel: drivers/synobios/i2c-ppc.c(mpc_i2c_read)(185) write target 48 timeout

Dit lijkt me dus iet te maken te hebben met mijn eigen download manager, maar eerder een probleem met de firmware / linux kernel die is geïnstalleerd op de DiskStation.

Kunnen we hier ergens een officieel antwoord op krijgen, of doen we dit best via Synology officiële support kanalen ? Ik heb gehoord van veel mensen dat Synology snel is met het oplossen van allerlei bugs en problemen en hoop dat ze dit ook kunnen fixen ?!
Titel: Re: NAS onvindbaar bij veel downloads
Bericht door: Strikeman op 17 december 2008, 20:04:45
*edit*: dit lijkt me dus NIETS met mijn ... (er stond "iet" en dat is natuurlijk fout :))