Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Download Station => Topic gestart door: Freaank op 17 december 2018, 17:41:33

Titel: Onveilige downloads afscheiden
Bericht door: Freaank op 17 december 2018, 17:41:33
Ik kan mezelf wel een grootgebruiker noemen van de Donwload Station App, alleen, hier haal je toch een hoop :drol: mee naar binnen. Al deze gedownloade bestanden komen samen in een downloadmap, die in principe op dezelfde schijven komen als mijn o zo belangrijke backups.

Wat is het risico van spyware/malware/ransomware/...ware? Je weet immers van tevoren nooit wat je binnen kan krijgen. Is er daarom een mogelijkheid om deze downloads te isoleren, dat mocht er wat mis zijn, het geen schade aan kan richten aan de NAS en andere bestanden? Heeft het zin om een aparte partitie of schijf hiervoor in te richten? Of is het laten draaien van het antivirus pakket in principe voldoende?

Hoe wapen ik mij tegen de hackers? Wat zijn jullie adviezen en hoe houden jullie je NAS veilig?
Titel: Re: Onveilige downloads afscheiden
Bericht door: Ben(V) op 17 december 2018, 19:14:51
Downloads op zich zijn natuurlijk niet gevaarlijk.
Ze worden pas gevaarlijk als je gaat openen en/of runnen.
Dat geld dus ook voor plaatjes, gifs, video,s etc
Titel: Re: Onveilige downloads afscheiden
Bericht door: Birdy op 17 december 2018, 19:57:45
Alles wat je ill. download, kan nu eenmaal gevaarlijk zijn ;)
Titel: Re: Onveilige downloads afscheiden
Bericht door: mchp92 op 17 december 2018, 20:27:03
Als je je zorgen maakt, moet je niet downloaden
Zo simpel kan t zijn
Titel: Re: Onveilige downloads afscheiden
Bericht door: proxydude op 18 december 2018, 14:39:33
Ligt er aan wat je natuurlijk download. Als je alleen films muziek en tv series download. Is de kans heel erg klein. Maar je zou voor de zekerheid een aparte download categorie kunnen aanmaken. En deze naar een andere hd verwijzen.  Met zeer beperkte map rechten. Hiermee beperk je het risco een klein beetje meer.

Maar helemaal veilig ben je nooit! Dat is alleen als je hem van internet loskoppelt. Zo als de rest ook aangeeft dan moet je stoppen met downloaden.  ;)

Een groter probleem is als de download map vol raakt en je back-up kan niet worden weggeschreven.