Auteur Topic: backup NAS-> pc  (gelezen 4255 keer)

Anonymous

  • Gast
backup NAS-> pc
« Gepost op: 20 september 2007, 17:29:40 »
Ik wil graag mijn huidige fileserver vervangen door een NAS vanwege het stroomverbruik. Hierbij wil ik graag een automatische backup van alle gegevens op de NAS kunnen maken. Nu leek het mij een handig idee om hiervoor de oude fileserver te gebruiken. Deze heb ik toch nog staan en als de NAS stukgaat heb ik meteen een vervanger klaarstaan. Maar omdat het zonde is om de fileserver dag en nacht aan te laten staan zoek ik naar een oplossing waarbij hij alleen tijdens de backup aanstaat. Nu kan de pc via de bios automatisch opstarten op een vast tijdstip, dus hij kan vlak voor de backup opstarten. Alleen zoek ik nu nog een manier om automatisch na het opstarten de backup te beginnen en daarna de pc weer uit te zetten. Weet iemand hoe die zou kunnen onder linux/windows/bsd?

Offline Björn

(Geen onderwerp)
« Reactie #1 Gepost op: 21 september 2007, 09:00:39 »
Hangt er een beetje vanaf wat voor NAS en wat voor server.. De NAS systemen van synology kunnen via rsync een backup wegschrijven op een rsync compatible (linux) server. Dit kun je ook gewoon op een vast tijdstip laten uitvoeren.. Dat zou het probleem dan redelijk moeten oplossen volgens mij.

Anonymous

  • Gast
(Geen onderwerp)
« Reactie #2 Gepost op: 21 september 2007, 15:10:48 »
Ik zit momenteel te kijken naar de DS-107 serie van synology. De server kan opnieuw geinstalleerd worden, dus qua software is daar alle vrijheid. Het enige wat ik van de software verlang is dat hij nadat de server automatisch is opgestart, automatisch een backup maakt en de server na afloop weer uit zet.

Na wat gelezen te hebben over rsync vraag ik me af of het ook mogelijk is om de server automatisch uit te laten gaan. Als ik het goed heb begrepen moet er een rsync server draaien op de pc. Hierop kan de rsync client van de NAS dan automatisch backuppen. Alleen zie ik niet hoe de pc dan weet wanneer de backup klaar is en wanneer hij zichzelf dus uit moet zetten.

Offline Björn

(Geen onderwerp)
« Reactie #3 Gepost op: 24 september 2007, 10:06:05 »
Tsja, in- en uitschakelen zal de PC toch zelf moeten doen. Als je dit aan de hand van een schedule doet gewoon een beetje speling inbouwen..


 

macbook pro langzame overdrachtssnelheden naar DS218 tijdens backup en syncen

Gestart door starboyuniverseBoard Cloud Station & Drive

Reacties: 4
Gelezen: 1590
Laatste bericht 30 april 2020, 16:24:07
door starboyuniverse
Ransomware risico verkleinen met USB backup

Gestart door JSSLBoard Data replicator & overige backupsoftware

Reacties: 1
Gelezen: 1531
Laatste bericht 11 oktober 2020, 19:20:12
door André PE1PQX
Hyper Backup versiebackup kapot?

Gestart door SylvesterBoard Data replicator & overige backupsoftware

Reacties: 8
Gelezen: 3036
Laatste bericht 14 februari 2021, 20:06:05
door Sylvester
Rsync backup

Gestart door Michel1973Board Synology DSM 5.1 en eerder

Reacties: 4
Gelezen: 3168
Laatste bericht 17 maart 2011, 02:11:10
door j.lievens
DS photo backup - auto upload werkt niet meer zonder in te loggen

Gestart door CasaBoard Android Apps

Reacties: 3
Gelezen: 3606
Laatste bericht 11 mei 2016, 23:21:32
door Casa