Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => Externe harddisks en Printers => Topic gestart door: brenner op 04 juli 2011, 12:21:11

Titel: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: brenner op 04 juli 2011, 12:21:11
Hallo allemaal,

Ik heb bestanden vanuit mijn NAS (DS211J) naar de HD van mijn mediaspeler (TViX HD M-6600N+) gekopieerd. Mijn NAS staan in RAID1 configuratie. Toen ik na het kopieren op de HD van mijn mediaspeler keek zag ik dat sommige bestanden er dubbel op stonden. 1 bestand kon ik openen maar de ander was niet toegankelijk. Komt dit door de raid 1 config van de NAS dat er sommige bestanden in spiegeling worden gekopieerd? Zo ja, hoe kopieren jullie bestanden vanuit de NAS Raid 1 naar externe HD of mediaspelers? Ik heb alles via windows verkenner gedaan.

Hopelijk weet iemand meer over deze situatie.

Dank je.

 :D
Titel: Re: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: ronaldvh op 04 juli 2011, 14:49:33
Als je dit via windows verkenner hebt gedaan maakt het niet uit wat voor bron het is.
Dan zal dit toch aan je media speler liggen... Maar heeft je media speler geen netwerk aansluiting?
Titel: Re: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: brenner op 04 juli 2011, 14:55:29
hoi!

jawel, zie specs van mijn mediaspeler:

http://tweakers.net/productreview/25831 ... 6600n.html (http://tweakers.net/productreview/25831/dvico-tvix-hd-m-6600n.html)
Titel: Re: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: ronaldvh op 04 juli 2011, 15:08:27
waarom dan via Windows bestanden gaan kopieren?

of ziet hij ze nu dubbel omdat ze en lokaal en op je netwerk staan?

per saldo, je NAS en "Netwerk" media speler moeten het werk doen, het hele doel is dat je de PC uit kan laten staan.

Mijn PC/Mediaspeler heeft maar 160 GB aan lokale opslag, omdat al mijn video bestanden op mn NAS staan.

-edit-
Je gaat dus met je Media speler "streamen" vanaf je NAS. Dit kan (in de regel) met 2 "protocollen" of SMB/SAMBA/Windows bestandsdeling of via DLNA/uPnP (hiervoor moet je media server activeren op je NAS en je video's in de "Video" map plaatsen.
Titel: Re: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: brenner op 04 juli 2011, 15:31:24
Ik had op mijn NAS films + persoonslijke files (vakantiefoto's etc) staan. Recentelijk heb ik besloten om de persoonlijke items op mijn NAS te bewaren en de videofilms te verplaatsen naar de harde schijf van de mediaspeler. Mocht de hd van de mediaspeler crashen dan is het niet erg dat ik die data kwijt ben. Dus daarom heb ik die data vanuit de NAS naar de mediaspeler overgezet. In het file station vd NAS werd de mediaspeler niet zichtbaar....misschien omdat ik deze niet juist heb gegesloten...vandaar dat ik in windows verkenner ben gaan werken omdat toen wel alles zichtbaar was.

Maar het ligt dus aan de mediaspeler? Bestanden vanuit een raid 1 config worden niet dubbel vanuit de NAS gestuurd?

Excuses voor mijn jip en janneke taal maar ik heb op dit gebied nogal wat te leren..
Titel: Re: dubbele bestanden na kopieren NAS naar Mediaspeler
Bericht door: ronaldvh op 05 juli 2011, 09:22:35
Nee.

Je media speler aangesloten op je PC is hetzelfde als je lokale HDD of een USB stick, als je bestanden van je NAS download op je PC dan komen ze daar toch ook niet dubbel?

De media speler zal iets met die bestanden doen.

mijn verwachting is dat je zelf je bestanden op je mediaspeler moet opschonen, succes!