Hardware ondersteuning > Externe harddisks en Printers
Welke printer is geschikt?
Wim Luneburg:
Advies gevraagd:
Welke AIRPRINTER is volgens jullie het best geschikt om gekoppeld te worden met een DS923+ ?
Zeist:
Als je met Airprinter een printer bedoelt voor Apple Airprint dan merk ik het volgende op:
1 - ik gebruik al denk ik ca 8 jaar een hp laserprinter (kleuren) met Apple Airprint. Vanaf mijn ipad of iPhone kan ik probleemloos printen zonder dat pc aanstaat. De printer is overigens niet gekoppeld aan mijn nas maar is bedraad via een switch aangesloten op mijn netwerk.
2 - ik ben verbonden aan een repaircafé. Daar krijgen we ook regelmatig printers ter reparatie aangeboden. Dat zijn vooral inkjet printers. Worden veel gekocht omdat die vaak relatief goedkoop zijn. Toch is dat ook regelmatig duurkoop. Zeker bij weinig gebruik drogen de cartridges vaak uit of erger nog, ze gaan lekken. En dat gebeurt in mijn waarneming sneller bij de niet originele merkgebonden cartridges. Overigens: mijn mening, vele anderen zulken daar anders over denken. Mijn mening is niet heilig. Lasercartridges gaan bij mij jaren zonder problemen mee.
3 - printers zijn ook weer naar mijn mening vaak lastig of niet te repareren. Dunne en dus kwetsbare plastic tandwieltjes en stangetjes. Ze breken bij demontage ook weer gemakkelijk af.
4 - mijn ervaring is dat alle a-merk printers in de praktijk goed voldoen. Wel wat verschil tussen de lengte van ondersteuning. Ook weer niet bewezen maar HP lijkt langer ondersteuning te bieden. Het ging bij mij om een flatbedscanner van Canon die ik moest afdanken Canon geen nieuwe software meer aanbood die werkt onder Windows 11.
Tot slot: dit is mijn mening. Neem het niet voor de absolute waarheid. Daar heb ik onvoldoende gegevens voor. Als je je dat kunt veroorloven. Koop een laserprinter. Minder fijn voor fotowerk. Daar goed om even bij stil te staan.
Babylonia:
--- Citaat van: Wim Luneburg op 28 december 2024, 22:49:07 ---Advies gevraagd:
Welke AIRPRINTER is volgens jullie het best geschikt om gekoppeld te worden met een DS923+ ?
--- Einde van citaat ---
Waarom zou je dat via de NAS willen koppelen?
De meeste hedendaagse printers bieden printen via het thuisnetwerk - is het al niet bekabeld, dan in ieder geval via WiFi.
-
Birdy:
Printers worden ook niet meer ondersteund aan een NAS/USB, mocht dat de bedoeling zijn.
Briolet:
Ik snap het nut ook niet om hem op een nas aan te sluiten.
Als je de airprint functie gebruikt, doe je dat altijd rechtstreeks naar de printer. En als je hem daarnaast bedraad wilt gebruiken, koop je een printer met een ethernet poort.
Mijn vorige printer was een Xerox Phaser. Die kon ik op de nas aansluiten via de ethernetpoort maar goede drivers waren er niet voor. Er kwam wel wat uit, maar kleur of dubbelzijdig printen kon niet. Laat staan een papierlade kiezen.
Mijn huidige printer (Xerox C-410) ondersteunt ook Airprint, maar ik moet er daarvoor wel een wifi-module bij kopen. Echter, mijn laptop is via de wifi van de router gewoon met de printer verbonden en bezt ook de goede drivers.
Met mijn android telefoon kan ik ook gewoon printen, maar daar zitten niet de uitgebreide drivers op. Dubbelzijdig printen of kleur aan/uit kan ik wel instellen. In android kan ik wel een Xerox printer module installeren waarmee ik nog een paar extra printopties krijg zoals keuze papiertype etc.
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
Naar de volledige versie