Synology-Forum.nl

Overige software => FTP, NFS and Samba Server => Topic gestart door: Nology op 15 april 2015, 11:51:09

Titel: Bestanden lokaal openen
Bericht door: Nology op 15 april 2015, 11:51:09
Beste forumleden,

Wij hebben op werk sinds kort een DS415+ in gebruik en werken aan onze bestanden via een gedeelde map.
Hierbij zitten ook tekeningen die we bewerken in SolidWorks. Zodra iemand via de gedeelde map in Windows Verkenner een tekening opent, reageert het programma echter heel traag. Ook in de grafieken op het bureaublad van de NAS, zie je dat de activiteit omhoog schiet.

Is er een manier om in te stellen dat bestanden nadat ze zijn geopend op de NAS lokaal worden bewerkt en pas nadat deze zijn gewijzigd of opgeslagen weer met de NAS worden gesynchroniseerd?

Alvast Bedankt,
Niek  ;)

Titel: Re: Bestanden lokaal openen
Bericht door: Ben(V) op 15 april 2015, 12:02:29
Solidworks is zo'n vreselijke applicatie dat je netwerk drive daar helemaal van op tilt raakt.

Het is zo erg dat ze zelf een applicatie daarvoor leveren die dat probleem voor je oplost.
Het heet product datamanagement, dat er voor zorgt dat je lokaal werkt en automitsch na saven een copie op je netwerkschijf regelt.

zie:
http://www.caddedge.com/blog/bid/196474/Are-You-Opening-SolidWorks-Files-from-a-Network-Drive
Titel: Re: Bestanden lokaal openen
Bericht door: Nology op 15 april 2015, 12:23:12
Bedankt voor de tip! Is dus een meer voorkomend probleem.

Weet je ook of dat PDM goed te implementeren is met mijn Synology?
Titel: Re: Bestanden lokaal openen
Bericht door: Hofstede op 15 april 2015, 12:30:38
Leuk artikel. Hoe praat je iets dat krom is recht.  :D

Een fatsoenlijk pakket werkt zonder problemen samen met een netwerkdrive. Bij ons bedrijf staan alle tekeningen op een dataserver in Amsterdam en wordt er via een documentbeheerssysteem op afstand gewerkt op diverse locaties die honderden kilometers verwijderd staan, vanuit diverse landen zonder perfomanceverliezen.
Titel: Re: Bestanden lokaal openen
Bericht door: Ben(V) op 15 april 2015, 13:18:49
Ja een beetje applicatie die met veel kleine bestanden werkt (of met diskblokken) heeft daar een caching mechanisme voor van geheugen en lokale disk.

Maar misschien is het alleen een marketing strategie om nog een applicatie erbij te kunnen verkopen.