Synology-Forum.nl

Overige software => FTP, NFS and Samba Server => Topic gestart door: arkesteijn op 23 mei 2008, 08:21:45

Titel: Dynamisch FTP oplossing
Bericht door: arkesteijn op 23 mei 2008, 08:21:45
Ik heb vanuit mijn provider een dynamisch IP. Ik check deze met enig regelmaat en mail hem mezelf dan ook als die verandert. Als ik namelijk buitens huis hem dan wil benaderen heb ik altijd mij ip bij de hand. Nadeel is echter dat het toch nog vaak voorkomt dat me ip alweer is verandert net als ik hem wil bereiken.

Het leek me een eenvoudige oplossing om de NAS het ip elke dag te laten controleren en als die is veranderd, om mij deze dan te mailen. Is dit mogelijk? Bestaat dit al?

Bedankt voor de hulp.

Ohja, ik heb de cs407 met firmware versie DSM 2.0-0598.
Titel: Re: Dynamisch FTP oplossing
Bericht door: Björn op 23 mei 2008, 09:46:50
Dit bestaat en zit zelfs ingebouwd in je Synology.
Maak op dyndns.org een account aan en vul dit in op je synology (onder het kopje ez-internet).
Je Synology geeft dan eens in de zoveel tijd aan dyndns je actuele IP adres door.
Als je dan als FTP adres je eigen dyndns adres intikt (ietsdatjezelfverzonnenhebt.dyndns.org) kom je vanzelf bij je Syno, ongeacht ipadres.

Groet
Björn
Titel: Re: Dynamisch FTP oplossing
Bericht door: wowo op 23 mei 2008, 09:55:44
Misschien is een oplossing via http://www.dyndns.com/ (http://www.dyndns.com/) voor jou handig. Mijn modem ondersteunt dyndns dwz je kunt in de interface instellen dat als het ip-adres verandert dit automatisch doorgegeven wordt naar een gratis vast ip-adres van dyndns.com. Overigens kan je ook een programma downloaden die dat voor je kan doen. Op je eigen account bij dyndns kan je altijd zien welk ip-adres jou modem nu weer heeft gekregen van je provider. Stap 1 is het aanmaken van een account bij dyndns. Overigens zijn er meerdere organisaties die deze service gratis aanbieden die ook een oplossing biedt voor het zelf hosten van een website bij een provider die dynamische ip-adressen levert (zoals eerder regel dan uitzondering is).
Titel: Re: Dynamisch FTP oplossing
Bericht door: arkesteijn op 28 mei 2008, 21:05:51
werkt inderdaad perfect en super makkelijk. Bedankt voor jullie hulp!