Synology-Forum.nl

Overige software => FTP, NFS and Samba Server => Topic gestart door: peternas op 28 september 2012, 14:15:58

Titel: Inloggen als gast
Bericht door: peternas op 28 september 2012, 14:15:58
Beste Mensen,

Hoe kun je als gast inloggen op de DS122j
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: Holy op 28 september 2012, 20:30:02
Citaat
DS122j
Lijkt mij een toekomst modelletje, zal de eerste 10 jaar niet gaan lukken  :mrgreen:

Even serieus: waarschijnlijk inloggen met gebruikersnaam en wachtwoord guest.  Afhankelijk van hoe je het hebt ingesteld via je configuratiescherm > gebruiker.
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: Matr1x op 28 september 2012, 21:40:04
Citaat van: "Holy"
Lijkt mij een toekomst modelletje, zal de eerste 10 jaar niet gaan lukken  :mrgreen:

LOL  :mrgreen:

Citaat van: "Holy"
Even serieus: waarschijnlijk inloggen met gebruikersnaam en wachtwoord guest.  Afhankelijk van hoe je het hebt ingesteld via je configuratiescherm > gebruiker.

Je DiskStation werkt niet zoals een Windows computer waar je een gast account kunt aanzetten. Je zult zelf een gast account aan moeten maken (eventueel zonder wachtwoord) en die de rechten geven zoals jij wilt.

Let op, er is al een guest (systeem) account. Deze staat standaard uit. Als je deze aanzet, is inloggen niet nodig en krijg je de rechten zoals jij dat ingesteld hebt voor het guest account. Dit is dus een soort anonieme aanmelding (zoals bij FTP).

Als je bijvoorbeeld wilt dat iedereen (ook gasten) zonder aanloggen bij de gedeelde map public mogen, dan zet je het guest account aan en geef je het guest account alleen toegang tot de public map. Zo kun je ook toegang tot je media als je dat zou willen.
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: peternas op 28 september 2012, 21:53:26
Matr1x


Kun je mijn een paar Print screentjes sturen hoe ik dit aanpak bv een map peter die ik via de inlognaam overal kan inzien.

Ik ben maar een leek op dit gebied.

Bij voorbaat dank
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: raptile op 28 september 2012, 23:26:48
Bij deze, twee linkjes naar de handleidingen die hiervoor nodig zijn zodat u er nog wat van opsteekt ook <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->
Handleiding gebruikersbeheer (http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?lang=nld&q_id=501)
Handleiding gedeelde mappen (http://www.synology.com/support/tutorials_show.php?q_id=450)
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: raptile op 28 september 2012, 23:30:33
verplaatst van hardware naar File Server
Titel: File Server
Bericht door: peternas op 29 september 2012, 09:55:27
waar kan ik dat vinden (File Server)
Titel: Re: File Server
Bericht door: Matr1x op 29 september 2012, 09:56:55
Haha, Raptile heeft dit onderwerp op het forum verplaatst van rubriek Hardware naar File Server.
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: peternas op 29 september 2012, 10:26:30
Geef mijn even de link ik zie geen file server
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: Robert Koopman op 29 september 2012, 10:50:05
Er is geen link.
Dit draadje staat nu in het "File Server" gedeelte.
Of beter in: Overige software ‹ File, FTP, NFS and Samba Server
Titel: Inloggen als gast
Bericht door: peternas op 29 september 2012, 11:19:26
Ben wel benieuwd
Hoe kun je als gast inloggen op de DS122j
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: Matr1x op 29 september 2012, 13:52:57
De makkelijkste manier is gewoon een account met naam "gast" aanmaken (zonder wachtwoord) en die dan rechten geven op de gedeelde mappen en de applicaties. Jij bepaalt wat de gast mag zien en doen.

En wil je dat aanloggen als "gast" overslaan, dan zet je het systeemaccount "guest" aan in DSM en geef je dit "guest" account de rechten op de gedeelde mappen en applicaties.

Je moet het niet moeilijker maken dan het is...
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: Nelesss op 29 september 2012, 15:24:20
Ik denk dat je beter eerst hier kan kijken en dit is rustig gaan doorlezen Klikk! (http://ukdl.synology.com/download/ds/userguide/DSM4.1/Syno_UsersGuide_NAServer_nld.pdf)
Titel: Re: Inloggen als gast
Bericht door: davey op 10 december 2012, 04:04:51
Op de synology zit standaard een guest acc maar deze is standaard uitgeschakelt inloggen als admin > config scherm > gebruikers  > guest aanklikken en dan uitgeschakelt uitvinken en toepassen en je kan inloggen op je synology met guest suc6