Beste Forumleden,
Graag aandacht voor het volgende want ik kan na heel wat googlen de logica erachter niet vinden.
Setup =
Synology DS110j(DS) aangesloten op wifi router sitecom 300n met statisch IP 192.168.0.200
Conceptronic CFULLHDMA(CF) mediaplyer aangesloten op tweede router sitecom 150n(met DHCP van uitgeschakeld) met statisch IP 192.168.0.201
Via upnp zie ik op de CF allles wat in de folder music - photo - video van de DS staat, maar omdat de losse subs niet ondersteund werden was ik genoodzaakt via NFS het een en ander proberen te regelen. NFS leek zelfs beter te zijn omdat ik dan ook de folder public kon zien die ik gebruik om via BT te downloaden.
Op de DS heb ik NFS aangezet en vervolgens in Gedeelde Map NFS rechten gemaakt voor alle 4 de folders:
Client: 192.168.0.201
Rechten: Lezen-schrijven
Root squash: Geen toewijzing
Asynschroon: Nee
Op de CF heb ik via iMedia de pads toegevoegd van de folders:
nfs://192.168.0.200/volume1/photonfs://192.168.0.200/volume1/musicnfs://192.168.0.200/volume1/videonfs://192.168.0.200/volume1/publicIk ben eigenlijk wat betreft deze zaken een noob en wat ik weet heb ik gevonden via fora, maar het mooie was dat alles wel werkte!
Dag later leek alles nog te werken totdat ik de video folder wilde bekijken want ik kreeg fout [404]: kan bestanden niet weergeven, het vreemde was dat ik niks qua instellingen veranderd had en dat de andere folders wel nog werkten en dus alleen de video folder deze error gaf.
Verder googlen las ik op het Synology US Forum dat er ook een optie is dat de ":" nog voor /video staat waardoor de pad zou worden:
nfs://192.168.0.200/volume1:/videoWonder boven wonder leek dit te werken want ik kon de folder video gewoon weer in! Totdat ik het later weer probeerde en de fout weer terugkwam bij alleen die ene video folder
Samengevat lijkt het alsof mijn apparatuur mij gewoon in de maling zit te nemen

dus weet iemand waar dit aan kan liggen want google is een beetje uitgeput.
Alvast bedankt!