Auteur Topic: SMB-en via internet, kan dat?  (gelezen 5478 keer)

Offline lieverik

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
SMB-en via internet, kan dat?
« Gepost op: 26 november 2010, 15:54:11 »
Ik wil graag bestanden kunnen uitwisselen via een onversleutelde SMB connectie over internet op één of meer bekende IP-adressen vanuit m'n iPad. De weg is dus: iPad --> internet --> DS209. Op de iPad gebruik ik hiervoor FileExplorer dit proggie kent alleen het SMB-protocol. Iedere connectie via internet eindigt nu met "Connect failed: socket timed out". Ook als ik de DS209 via router, DMZ met uitgeschakelde firewall aan het internet knoop.

Mijn vraag is dus voorzien de Synology NAS per definitie niet in het extern connecten van SMB verkeer zonder gebruik te maken van VPN ? In de smb.conf zijn geen hosts allow/deny instructies opgenomen. Volgens swat (samba.org) zou de Synology dan alle verkeer van binnen én van buiten door moeten laten tot de gebruiker en paswoord controle.
Wat zie ik over het hoofd?

Groet,
Erik

Offline klen

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 9
  • -Ontvangen: 30
  • Berichten: 416
Re: SMB-en via internet, kan dat?
« Reactie #1 Gepost op: 26 november 2010, 16:53:23 »
Werkt het wel intern? Dus achter je router in hetzelfde netwerk als je Synology?
--
DS-412+ DSM 5.x
DS-112j  DSM 5.x
DS-107+ DSM 2.3-1157

Offline Björn

Re: SMB-en via internet, kan dat?
« Reactie #2 Gepost op: 26 november 2010, 17:05:08 »
Volgens mij kan dat helemaal niet. Vandaar dat je NAS ook webdav ondersteunt ;)

Offline lieverik

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: SMB-en via internet, kan dat?
« Reactie #3 Gepost op: 26 november 2010, 19:08:24 »
Citaat van: "klen"
Werkt het wel intern? Dus achter je router in hetzelfde netwerk als je Synology?

Ja het (samba) werkt wel op het interne netwerk. Dat is geen enkel probleem zolang je een intern IP-adres gebruikt. Gebruik ik echter de externe hostname op het interne netwerk dan werkt het niet, volgens de theorie zou dat wel zo moeten zijn. Of moet ik daarvoor eerst het hosts bestand aanvullen met een record waarin ik de hostname met IP-nummer specificeer?

Offline lieverik

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: SMB-en via internet, kan dat?
« Reactie #4 Gepost op: 26 november 2010, 19:13:20 »
Citaat van: "Bjorn"
Volgens mij kan dat helemaal niet. Vandaar dat je NAS ook webdav ondersteunt ;)

Ja, en ook FTP en Filebrowser alleen daar heb ik nu niets aan en dat blijkt ook uit mijn vraagstelling. Doel is het leggen van een verbinding tussen iPad en DS209 via internet via het programma FileExplorer dat alléén het samba-protocol ondersteund. Natuurlijk kan ik ook bestanden ophalen via FTP of een browser alleen mis ik dan de essentiële functionaliteit van FileExplorer en dat is geen optie. En helaas heb ik geen VPN-server thuis en kan ik Open-VPN (DS209) niet gebruiken want daarvoor heeft de iPad geen API. En die komt er ook niet want Cisco en Apple hebben daartegen een overeenkomst gesloten, officieel staat Apple het gebruik van OpenVPN niet toe vanwege veiligheidsredenen.

Oeps: SMB is een NON-routable protocol, het ken dus niet zondder een bridge over WAN te maken. Dan blijft alleen VPN over als bridge.


 

ds111 benaderen buiten eiegn netwerk dus via internet

Gestart door bazzjazzBoard NAS hardware vragen

Reacties: 1
Gelezen: 1673
Laatste bericht 08 februari 2012, 20:47:54
door LukeVredeveld
Via Audio Station geen internet radio op streamer

Gestart door CY325iBoard Audio Station

Reacties: 1
Gelezen: 1694
Laatste bericht 20 september 2012, 22:25:05
door LukeVredeveld
Audiostation via internet benaderen

Gestart door ludo001Board Audio Station

Reacties: 8
Gelezen: 5231
Laatste bericht 05 maart 2011, 09:37:30
door klen
Uploaden van bestanden via internet explorer

Gestart door nlco6574Board Web Station mods

Reacties: 1
Gelezen: 5926
Laatste bericht 18 april 2010, 10:00:46
door daanmidd
CloudStation Internet vs lokaal

Gestart door jodo1955Board Cloud Station & Drive

Reacties: 2
Gelezen: 1536
Laatste bericht 21 februari 2015, 11:55:27
door lunatic