Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: corne op 03 februari 2014, 12:43:13

Titel: DNS Cache flushen op synology disk station
Bericht door: corne op 03 februari 2014, 12:43:13
Hoi,

Iemand enig idee hoe ik de dns cache op een Synology flush. Voor de duidelijkheid; er is geen dns server geinstalleerd. Het gaat om de client cache. Mijn synology blijft namelijk resolven naar het oude ip adres van een server waarvan het ip adres is gewijzigd.

Bij voorbaat dank.
Titel: Re: DNS Cache flushen op synology disk station
Bericht door: Birdy op 03 februari 2014, 13:49:09
Citaat
Het gaat om de client cache.
In Windows cmd starten en type:
ipconfig /flushdns <enter key>
Titel: Re: DNS Cache flushen op synology disk station
Bericht door: corne op 03 februari 2014, 14:07:10
Het gaat om de cache van de Synology zelf, die connect naar een andere Synology. Dus niet om de Windows Clients. Maar evengoed bedankt.

Ik zou de Synology kunnen reboouten, maar er draait nogal veel op waarvan anderen afhankelijk zijn, dus ik heb lieveren een simplere eenvoudige oplossing via de commandline.
Titel: Re: DNS Cache flushen op synology disk station
Bericht door: Briolet op 03 februari 2014, 14:29:21
Dan moet je op de nas inloggen met de terminal en daar het commando ingeven. Het windows commando werkt niet maar één google opdracht geeft direct: http://www.cyberciti.biz/faq/rhel-debian-ubuntu-flush-clear-dns-cache/

Maar lees ook de reacties want daar wordt beweerd dat de meeste linux systemen geen dns cache hebben.