Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: sth313 op 22 september 2015, 08:22:10
-
Beste lezers,
Sinds een week ben ik in het bezit van een DS411 welke ik ergens tweede hands op de kop heb getikt. Bij de DS411 heb ik een Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB harddisk gekocht. Middels de website van Synology de juiste documenten en bestanden vergaard om de eerste firmware te installeren, hier begint het drama.
Eerste opstart ging prima, Synlogy Assistant geopend en het programma vroeg om het firmware bestand op de pc de lokaliseren, Pat bestand DSM 5.2 geselecteerd en de installatie begon. Na mijn mening verliep deze vlekkeloos tot het moment dat het klaar was en de volgende foutmelding in beeld verscheen:
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FmsVncqV.png&hash=2f435e6fb2b1edc601e178ff5304679e49ae7d9c)
Sindsdien de installatie op verschillende manier geprobeerd.
1e maal: DS411 in het netwerk gehangen, nieuwe hdd, installatie en foutmelding.
2e maai: DS411 in het netwerk gehangen, firewall uitgeschakeld en virusscanner ingeschakeld, volumes op hdd via pc verwijderd, installatie en foutmelding.
3e maal: DS411 in het netwerk gehangen, firewall uitgeschakeld en virusscanner ingeschakeld, hdd ntfs geformateerd via pc, installatie en foutmelding. Vervolgens PC hele nacht laten draaien gezien bovenstaande melding (zie afbeelding) dat de DS411 systeembestanden aan het toepassen is, mocht niet baten.
Wat ik nog wil proberen is:
- Virusscanner uitschakelen
- DS411 rechtstreeks met pc verbinden
Mijn ideeën raken op, wie zou mij verder kunnen helpen? Om mijn DS411 aan de praat te krijgen.
Stephan
-
Je geeft het zelf al aan. De NAS rechtstreeks aan je PC hangen en ook tijdelijk de virusscanner op je PC uitschakelen is mogelijk de oplossing voor je probleem.
-
Hoe gaat het vervolgens met het toekennen van een ip adres aan de Synology, op moment ik het apparaat in het netwerk hang?
-
Op het moment dat je PC en NAS rechtstreeks aan elkaar hangt zullen ze een adres uit een bereik kiezen dat standaard is voor een netwerk zonder DHCP netwerk. Let op, daarvoor moet je PC ook op DHCP staan en je moet tijdens installatie dus niet voor een vast IP kiezen voor de NAS.
Als je daarna je NAS op je normale netwerk aansluit zal hij vervolgens via DHCP een adres krijgen van je router en kun je het daarna aanpassen/vastzetten als je dat wilt.
-
Klinkt toch een beetje naar een defecte Nas.
-
MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)
Zou je dat iets meer kunnen toelichten? Ik heb reeds een moederbord check uitgevoerd, via een test die synology voorschrijft, het apparaat heeft correct moederbord volgens de test. Want kan er mogelijk defect zijn?
-
Tweedehands gekocht, waarom dan de eerste firmware laden?
Welke versie van DSM had de verkoper in gebruik op deze NAS?
Je moet dan toch eerst die versie erop zetten alvorens de laatste DSM versie er op zetten?
-
MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)
Correct me if i'm wrong, maar firmware of een besturingssysteem wordt op een harde schijf geïnstalleerd, net als bij bijv. windows? Of ligt dit anders bij een NAS van Synology?
-
Als staat er nog de originele DSM op, iets als 3.1 was dit toch?
Meteen updaten naar 5.2 kan dan toch niet?
-
MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)
Ik heb de NAS voorzien van een nieuwe (ongebruikte) harde schijf, dan is het in mijn ogen ondenkbaar dat er nog resten van de vorige gebruiker opstaan? Echter is mijn kennis onvoldoende van deze systemen en baseer ik het op mijn windows (installatie) kennis.
-
Er staan wel degelijk resten van de laatste DSM op namelijk in NV-ram, maar als je er een nieuwe schijf indoet en je installeert via de Synology Assistant dan kun je gewoon meteen de hoogste versie die voor jouw systeem beschikbaar is erop zetten.
Wel goed opletten dat je een .pat file download die voor jouw Nas is en niet van een ander model.
Alleen bij upgraden moet je de volgorde aanhouden die DSM zelf voorstelt.
Om op je vraag over defect terug te komen, het klinkt alsof er iets met je netwerkpoort defect is.
Dat kan iets simpels zijn alas de utp connector maakt geen goed contact maar ook de netwerkinterface kan defect zijn.
Dat zal vermoeddelijk niet door de moederboard test opgemerkt worden.
Het kan natuurlijk ook een netwerkkabel zijn.
-
Ik vrees inderdaad dat de NAS kapot is. Gister namelijk een installatie gestart door de NAS rechtstreeks met de pc te verbinden, firewall uit en virusscanner uit. Ik blijf in dezelfde foutmelding lopen helaas.
Mijn optie nu nog over: HDD mogelijk kapot? Andere HDD proberen.
Iemand nog andere tips?
-
Zou zeker een andere HD proberen (eerst bestaande partities verwijderen).
Zou ook een andere UTP kabel proberen en blijf even testen aan je PC, dan is je netwerk uitgesloten.
-
MOD: Onnodige citaat is verwijderd, lees even. (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/)
Het is zeker niet de UPT kabel, heb al 3 verschillende gebruikt. Lijkt me sterk dat deze alle 3 kapot zouden zijn. Vanavond maar eens mijn laatste optie gebruiken, andere hdd.
-
Een dubbele reset kan soms wonderen doen...
-
Maar die werkt niet als er nog geen DSM is geinstalleerd op de NAS....