Synology-Forum.nl
Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: Briolet op 26 oktober 2015, 16:56:08
-
Ik heb eigenlijk al een jaar last van flasplayer in DSM. Weet iemand waarvoor flash gebruikt wordt en of er een uitknop voor is?
Mijn browser Safari vraagt standaard of flash toegestaan moet worden. Op de inlog en gewone DSM paginas zie ik dan steeds een korte melding over flash die binnen een paar seconden weg is. Binnen DSM zie ik een seconde lang dat de menubalk te laag staat. Zie:
[attachimg=2]
Als ik in de browser instel om flash voor deze website toe te staan, of juist geheel te blokkeren, dan zijn de problemen weg.
Ik zie echter geen verschil tussen blokkeren of toestaan, zodat ik me eigenlijk afvraag wat flash eigenlijk doet.
Op Safari gebruik ik ook een extensie "Click to Flash". Deze blokkeert flash totdat ik er op klik. Als ik hiervoor niet ook een uitzondering maak voor de URL van mijn nas, dan verstoort deze button mijn gehele layout. Zowel het inlogscherm als in DSM zelf:
[attachimg=1]
Als ik op de button klik, dan wordt flash alsnog uitgevoerd en schuift mijn hele scherm 5 cm omlaag en blijft verminkt. Dus de functie van flash op de DSM paginas snap ik absoluut niet.
Ik kijk hier nu al een jaar tegenaan en heb hier nog nooit iets over gehoord op dit forum. Ben ik de enige?
PS: Ik zie dat dit probleem bij de DSM 6.0 beta niet speelt. Dus dat probleempje lost zich straks gewoon op.
-
Ik heb dit nog nooit gezien.
Maar, je bent niet de enige (http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=3&t=97711).
En heeft kennelijk iets met Audio Station te doen ? (http://www.synology-forum.nl/audio-station/fout-melding-audio-station-(flash-player-9-of-hoger-vereist)/) (Heb je zelf ook aan bijgedragen)
-
Dat ging toen over flash binnen Audio station, maar dit is binnen dsm zelf.
Ik zie het ook binnen Firefox als ik click-to-play instel voor flash. Ik heb geen idee of dit de default is, maar kijk zelf eens bij het add-ons menu in Firefox. En zet dan bij extensies, de "shockwave Flash" op allways ask. (Uit security is dat een betere keuze dan altijd uitvoeren)
[attachimg=1]
-
Ik zie het ook binnen Firefox als ik click-to-play instel voor flash. Ik heb geen idee of dit de default is
Firefox en Flash geïnstalleerd en gekeken:
Click-to-play (Vragen om te activeren) is niet default, default is: Altijd activeren.
Ik heb deze ook maar op "Vragen om te activeren" gezet ;)
Getest en ja:
[attach=1]
Met of zonder Flash het werk gewoon hetzelfde dus, ik zie het nut niet van in.
Maar heb wel deze Topic gevonden (http://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?f=27&t=90462), interessant ? :S
-
Aanvulling:
Ik kreeg ineens ook vreemde meldingen (met Flash aan dus) die ik niet kon vastleggen in printscreens maar Firefox liep zo vast als een huis.
Heb toen Flash (had ik dus geïnstalleerd) direct verwijderd en zag dat het een NPAPI was en deze wordt door Chrome al niet meer ondersteund, weet je nog, het NPAPI verhaal? Surveillance Station werkt niet meer in chrome. (http://www.synology-forum.nl/surveillance-station/surveillance-station-werkt-niet-meer-in-chrome-45-0-2454-85/msg166985/#msg166985)
-
Click-to-play (Vragen om te activeren) is niet default, default is: Altijd activeren.
Ik had eigenlijk verwacht dat Firefox dit al lang geleden op Click to Play had gezet. Bij Safari is dat al lang de default. Java en Flash zijn al jaren de twee belangrijkste bronnen van PC besmetting tijdens het browsen. Nu Java bij de meeste mensen van het systeem verwijderd is, richten de criminelen zich nog meer op Flash. Elke maand moet Adobe weer een serie nieuwe lekken dichten die criminelen gevonden hebben. Je kunt het dus beter verwijderen of instellen op click-to-play. Daarom verbaasde het me dat ik zo weinig over flash op DSM las.
Overigens heeft D66 deze week zelfs kamervragen gesteld (https://www.security.nl/posting/448553/D66+wil+Uitzending+Gemist+zonder+Flash+Player) over flash op overheids websites. b.v. eist uitzending gemist het gebruik van flash. Hiermee dwingt de overheid mensen om riskante software op hun PC te zetten als de een door de overheid gesponsorde diens willen afnemen. Up do date houden van flash helpt, maar veel bugfixes komen pas als men weer nieuwe nieuwe lekken gebruikt ziet gaan worden. Voor die mensen is het dan al te laat.