Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: benros op 31 januari 2016, 13:48:25

Titel: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: benros op 31 januari 2016, 13:48:25
Hallo,

Sinds enige tijd gaan beide HDD's (2 TB) die samen geconfigureerd zijn als 1 schijf niet meer in de 'slaap'stand. Eerst dacht ik aan netwerkconnectiviteit maar de HDD's blijven draaien ondanks dat ik de NAS los van het netwerk heb. (dus zonder utp). 
Ook heb ik de NAS (214 Play) helemaal afgesloten en opnieuw gestart, helaas zonder resultaat. De schijven blijven actief.
Toch heeft de slaapstand gewerkt in dezelfde configuratie, iemand enig idee waaraan het zou kunnen liggen en/of waar ik kan controleren of instellen hoe ik de 'slaapstand' weer activeer ? Kan het na bijvoorbeeld na een DSM software update zijn oid ?

BVD voor alle hulp en berichtgeving,

Mvrgr.
Ben
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Birdy op 31 januari 2016, 14:11:38
Welke packages heb je geinstalleerd?
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: benros op 31 januari 2016, 22:39:11
Geinstalleerd en ingeschakeld > Audio Station, Video Station, Photo Station, iTunes server, VPN server ;
Geinstalleerd en stopgezet > Cloud Station, Download Station, Cloud sync, Media Server en Plex Media Server

Thx!
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Birdy op 31 januari 2016, 22:48:28
Zou dan deze even doorlezen (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_stops_my_Synology_NAS_from_entering_System_Hibernation) echter, ik lees ook:
Citaat
Toch heeft de slaapstand gewerkt in dezelfde configuratie
Dus, het heeft wel gewerkt en of dit door een DSM update komt ? Geen idee.

Je zou hiervoor een Ticket kunnen maken voor Synology Support:

https://myds.synology.com/support/support_form.php?lang=nld

Of als je DS is geregistreerd of wilt registreren en dan een ticket:
https://account.synology.com/support/register.php?lang=nld

Of via DSM (alleen versie 5 en hoger): Hoofdmenu > Support Center > Contact Support.
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Carolus09 op 07 februari 2016, 12:42:39
Heb ik ook last van gehad, na update 2 van DSM 5.2 ging de nas DSPlay 214 niet meer in slaapstand, hier hadden meer gebruikers last van(ENG. forum). Na de nieuwe installatie van de DSM en back-up settings  restored en getest met NZBget ging het goed.
Een andere optie is er niet om deze in hibernation te krijgen, Ik kwam er wel achter dat niet alles wordt terug gezet na restore configuratie file, o.a. nfs rechten. Dit door gegeven bij Synology, ook aan geven dat een reset via de button niet meer van deze tijd is, tips zijn door gegeven volgens Synology.


Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: boomer21 op 13 februari 2016, 22:27:06
Ook bij mij heeft gewerkt uit ellende zet ik s'nachs uit
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Stephan296 op 14 februari 2016, 11:24:31


reset via de button niet meer van deze tijd is

Hoe had je het dan ingedachten?
Complete reset is ook mogelijk vanuit dsm.
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: benros op 20 februari 2016, 23:41:47
Hello,

In het configuratiescherm kun je onder Systeem > Hardware en Stroom > <tabblad>HDD Slaapstand aanvinken dat je de Slaapstandlogboeken wilt inschakelen maar waar kun je vervolgens het Slaapstandlogboek uitlezen dan ?>?

Thx &  :|Greetz,
Ben
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: snarf op 14 november 2016, 12:57:48
De hds van mijn Synology nas gaan niet in de slaapstand terwijl dit in het DSM wel aanstaat.
Heeft iemand enig idee wat er verkeerd gaat en hoe de slaapstand wel ingeschakeld krijg?
mvg. Frans
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Pol op 21 december 2016, 15:10:31
Ik heb dit probleem onlangs ook gehad en na lang zoeken gevonden.

Kijk eens bij 'audiostation' - 'instellingen' - 'geavanceerd' of er een vinkje staat bij: 'niet zoeken naar DLNA-weergave apparaten' Dit mag er niet staan anders zoekt de nas continu naar apparaten in je netwerk en valt hij nooit in slaapstand.
Deze en andere info over 'Hibernate mode' vind je hier https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_stops_my_Synology_NAS_from_entering_System_Hibernation
Succes
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Willem O op 21 december 2016, 17:10:57
Kan die instelling niet vinden in de laatste DSM
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Hutje op 21 december 2016, 17:18:17
Hier wel :
[attach=1]
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Willem O op 21 december 2016, 23:18:57
Bedankt voor de aanwijzing. Stond geen vinkje.
Titel: Re: HDD komen niet in slaapstand
Bericht door: Birdy op 21 december 2016, 23:41:57
Als je DS Audio, b.v. op je telefoon,  gebruikt hebt maar niet echt afsluit, dan blijft die app  op de achtergrond toch contact houden met Audio Station, hierdoor komen de HD's ook niet in slaapstand.