Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: john h op 04 november 2013, 01:16:13

Titel: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 01:16:13
Afgelopen weekend de DS414 gekocht en hier 2 x 3TB schijven ingedaan.
DSM 4.3 geïnstalleerd en hierna zijn de schijven circa 10 uur bezig geweest om geformatteerd te worden.

Er is nu 1 volume aangemaakt waaronder beide schijven hangen terwijl ik de schijven afzonderlijk wil benaderen en beheren. Wat heb ik niet goed gedaan?

In file station 2 mappen aangemaakt waar ik data in wil zetten. Wil nu in de map MP3 al mijn mp3 files plaatsen, maar deze moet ik nu nummer voor nummer erop zetten. Wat doe ik fout?

Van de bijgeleverde gebruiksaanwijzing wordt ik helaas niet wijs.

Draai onder Windows
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 06:33:02
Tijdens de installatie heb je net even niet goed opgelet  ;)
Je hebt de standaard instellingen gebruikt en dat is SHR voor de indeling voor de schijven.
Je kan bij Opslagbeheer het huidige volume verwijderen, alle data kwijt maar niet DSM.
Dan kan je een nieuw volume, of meerdere, aanmaken zoals jij het wilt.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 09:54:52
Wel opgelet hoor, maar Synology gaf als aanbevolen instelling SHR aan.
Nu dus aangepast  :D

Voor schijven nu apart volume aangemaakt, ik zie ze ( buiten het volume om ) alleen niet meer terug.
Ook niet om gedeelde map te maken. Heb nas al wel opnieuw opgestart.

Op de ds414 heb je de mogelijkheid 3 externe schijven aan te sluiten. Deze krijgen dan de naam usbshare1, 2 en 3. Is het mogelijk deze schijven een andere naam te geven, dus ipv usbshare1 deze media1 te noemen?
En indien ja, hoe dan?
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 10:52:57
Op het Configuratiescherm bij Gedeelde Map maak je toch eerst een gedeelde map aan?
Als je meerdere volumes hebt kan je opgeven op welk volume de gedeelde mal moet komen.
Daar kan je overigens ook die usbshare1 naam veranderen in  iets anders.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Goner op 04 november 2013, 11:04:03
usbshare1 is bij mijn weten niet aan te passen ; naam wordt bepaald door volgorde van aansluiten USB devices.

Je kunt dus hoogstens het volgnummer veranderen door configuratie (/usr/syno/etc/usbno_guid.map) te verwijderen/hernoemen en je apparaten opnieuw aan te sluiten in de gewenste volgorde

EDIT: herstel ! ik zie nu dat je in File Station de naam niet kunt aanpassen, maar bij Shared Folder wel ... grappig.
eens in de gaten houden of de naam zo blijft na stop/start of reset.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 11:24:57
Dat blijft zo.
Zelfs als je de schijf aan een andere NAS hangt.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 11:35:18
Tanx. Blijft alleen wel dat ik mijn interne schijven niet meer terug zie, niet in file station of gedeelde mappen

Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 11:38:38
En als je daar op Maken klikt?
Kan je dan geen gedeelde map aanmaken?
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Goner op 04 november 2013, 11:43:58
Blijft alleen wel dat ik mijn interne schijven niet meer terug zie, niet in file station of gedeelde mappen
Je fysieke schijven zie je alleen maar in Storage Manager, lijkt me ...
En als je eenmaal een gedeelde map hebt gemaakt, dan zie je onder 'volume' de schijf waarop de map staat.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 12:08:10
Ik kan wel een gedeelde map aanmaken op volume 1, echter krijg ik dan de aangemaakte map ( in dit geval MP3 ) te zien in plaats van de schijf waarop hij staat. Dit zou betekenen dat als ik op volume 1 10 mappen aan zou maken en op volume 2 15 mappen, dan zie ik op file station 25 mappen ipv de 2 schijven.

Voordat ik het volume had verwijderd en 2 nieuwe aangemaakt heb zag ik de schijven wel gewoon in file station.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 12:23:23
Ik werk met één Volume dus ik weet niet of File Station zo werkt.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Goner op 04 november 2013, 14:05:29
Dit zou betekenen dat als ik op volume 1 10 mappen aan zou maken en op volume 2 15 mappen, dan zie ik op file station 25 mappen ipv de 2 schijven.
Tsja, is dat een probleem ? Het is nu eenmaal File Station, niet Disk Station, je krijgt daar folders en bestanden te zien.

Citaat
Voordat ik het volume had verwijderd en 2 nieuwe aangemaakt heb zag ik de schijven wel gewoon in file station.
Da's vreemd ... want hiervoor had je SHR en dus maar 1 volume, net als wij. En je zag toen 2 schijven ?  :S
Op je eerste screenshot zie ik alleen maar 2 folders, geen 2 schijven.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 14:39:48
@ Goner en Robert, ik zie dat jullie onder 1 volume werken.
Wat is hiervan het voordeel tegenover meerdere volumes?
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Goner op 04 november 2013, 15:11:07
't voordeel voor mij is dat SHR zoals je in je eerste screenshot ziet, "gegevensbeveiliging" biedt ; alles wordt 'dubbel' opgeslagen, dus als er een 1 disk failt, dat vervang je die en je bent niks kwijt.

Als je in je 2e screenshot kijkt, zie je daar staan ; "zonder gegevensbescherming". M.a.w. als er een disk kaduuk is, ben je (een gedeelte van) de data die er op staat kwijt ...
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 04 november 2013, 15:59:45
Dus eigenlijk zeg je verwijder 2 volumes en ga terug naar 1 volume onder SHR?
Hoe gaat dit dan als ik een schijf 3 en 4 met de tijd erbij zet?
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Goner op 04 november 2013, 16:33:16
Nee, ik zeg niks  ;D

Het hangt ervan af wat je wilt met je NAS ; als je 'm vult met muziek, films, TV series en weet ik wat, die je toch weer op kunt halen, en je hebt al die terrabytes gewoon nodig, dan hoef je niet met SHR te werken.
Maar als je bijv. backups (met documenten, e-mail) van PC's in huis maakt en je hele digitale foto-verzameling er op wilt zetten, dan is het wel een fijn gevoel om die gegevensbeveiliging te hebben ... het enige is dat je er dan zoals ik, 2 schijven van 2TB in stopt en toch maar 2TB opslag hebt.

Die 3e en 4e schijf kun je net als 1 en 2 indelen zoals je wilt, lijkt me. Maar ik heb daar geen ervaring mee.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Hofstede op 04 november 2013, 16:47:23
John H: Lees in de handleiding van de NAS nog even goed na hoe je met gedeelde mappen werkt. Over het netwerk of in filestation zie je alleen die gedeelde mappen. De individuele schijven in de NAS zie je niet.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 04 november 2013, 17:03:50
Mijn mening is dat je bij een NAS niet meer in schijven moet denken.
Het is gewoon een grote bak met data. Met fouttolerantie.
Er kan een schijf stuk gaan zonder dat dit meteen desastreus is.
Belangrijke data maak ik evengoed een backup van.

Je kan later schijven toevoegen als de ruimte wat minder wordt.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 14 november 2013, 22:03:19
Het volgende, ik heb op mijn pc 2 accounts, nu wil ik op het tweede account een snelkoppeling hebben naar een specifieke map ( op NAS ), en dan wel zo dat deze map alleen te lezen is en niet te bewerken.
Is dit te realiseren?
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: Robert Koopman op 15 november 2013, 00:17:32
Dat kan.
De rechten voor die map zet je in de NAS goed voor deze gebruiker.
Titel: Re: vragen veel vragen
Bericht door: john h op 15 november 2013, 00:44:12
Zet ik deze rechten dan goed in lokale gebruikers of systeem interne gebruiker?