Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: svn-sys op 20 februari 2013, 20:15:25

Titel: 2 beschadigde HD's
Bericht door: svn-sys op 20 februari 2013, 20:15:25
Hallo,

sinds een week kreeg ik de melding dat er één HD in mijn DS210+ beschadigd was, dus ik bestel een nieuwe en eveneens grotere HD. Nog voor de nieuwe HD geleverd was kreeg ik terug de melding dat de tweede HD ook beschadigd is.

Nu haal ik één van de beschadigde HD's uit mijn Synology en steek een nieuwe schijf in het toestel. Ik veronderstel dan toch dat ik deze HD, zoals de vorige, als RAID1 kan instellen en dat de andere beschadigde zou gekopiëerd worden naar de nieuwe, maar dit gebeurt niet. Ik kan geen RAID1 instellen.

Iemand enig idee hoe dit komt ? Misschien omdat de "basis" HD beschadigd is ?

Bedankt voor jullie reacties...
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: Robert Koopman op 20 februari 2013, 20:58:02
Systeem geeft aan dat beide schijven beschadigd zijn?
Of je dan een nieuwe schijf kunt plaatsen?
Ik denk van niet, er is geen schijf aanwezig die 100% ok is.
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: svn-sys op 20 februari 2013, 21:30:25
In eerste instantie 1 HD beschadigd, enkele dagen nadien de 2de HD beschadigd en nu heb ik 2 nieuwe HD's gekocht om beide beschadigde HD's te vervangen. Wanneer ik één HD vervang lukt het niet deze in RAID1 te plaatsen.
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: Willem O op 20 februari 2013, 21:42:08
Volgens mij is dan de hele raid onbereikbaar, bij 1 defecte disk had er geen probleem moeten zijn.
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: svn-sys op 20 februari 2013, 21:47:58
En is er nu een mogelijkheid om alle gegevens van de defecte HD naar de nieuwe HD te kopiëren ?
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: davey op 21 februari 2013, 22:40:10
Citaat van: "svn-sys"
En is er nu een mogelijkheid om alle gegevens van de defecte HD naar de nieuwe HD te kopiëren ?
http://www.stellar.nl/recovery.htm?gclid=CM_qnMKuyLUCFabLtAodingASA

Wat je ook eventueel kan proberen is hem aan je pc te hangen en dan deze proberen uit te lezen met Linux reader ( niet aanbevolen door Stellar Data Recovery )
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: svn-sys op 21 februari 2013, 22:46:55
Als je even verder denkt geeft DS wel snel aan als een HD beschadigd is. Van zodra één van de Smart waarden niet meer binnen de normen valt geeft hij deze melding reeds. Kan je dit niet uitschakelen zodat hij deze niet als beschadigd opgeeft ?

Ik kan nog perfect inloggen en zie al mijn bestanden nog, dit is ook het probleem niet, maar bestaat er geen "verkenner" in DS waarmee ik makkelijk de bestanden naar de nieuwe HD kan kopiëren ?
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: wizjos op 21 februari 2013, 23:04:15
Citaat van: "svn-sys"
maar bestaat er geen "verkenner" in DS waarmee ik makkelijk de bestanden naar de nieuwe HD kan kopiëren ?
Open filestation eens  :wink:
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: svn-sys op 21 februari 2013, 23:12:42
Als ik in Filestation kijk zie ik enkel de mappen op de "beschadigde" HD, over de nieuwe HD niets te bespeuren.

Als ik naar Opslagbeheer ga zie ik Volume 1 beschadigd en deze schijf staat voor 66% vol. Verder zie ik Volume 2 SHR met 0,03% capaciteit gebruikt.

Moet ik de nieuwe HD (volume 2) nog een stationsletter geven zoals in Windows ofzo ? :-)
Titel: Re: 2 beschadigde HD's
Bericht door: wizjos op 21 februari 2013, 23:20:40
Wellicht kun je via opslagbeheer achterhalen welk volume er op de schijf is aangemaakt... Dit volume moet normailter terug te vinden zijn in filestation.