Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Asterixxx op 05 februari 2019, 16:04:05

Titel: Deactiveren en activeren van disk
Bericht door: Asterixxx op 05 februari 2019, 16:04:05
Hi,

Ik had in mijn pool van disks een disk die redelijk wat slechte sectoren vertoonde (ineens 160). Ik heb deze onmiddellijk gedeactiveerd. De dag erna verwijder ik deze disk en vervang hem door een spiksplinternieuwe. Nadaat ik deze heb ingevoegd wilde ik kijken of ik iets bijkomends moest doen, en moest vaststellen dat er geeen volume meer was, en ook geen storage pool.
Ondertussen is mijn disk blijkbaar wel al opnieuw geregistreerd als in orde. Maar wat moet ik doen met het volume ? Herstellen is geen optie want er is geen volume meer. Ik krijg enkel de optie om te "maken". Maar ben ik dan al mijn gegevens kwijt?
En wat te doen met de storage pool? Moet ik die ook maken ?
En welke van beide moet ik dan eerst maken ?
Dit is mijn volledige backup, en ik had nooit gedacht dat deze disk zo snel zouden verslechten.
Ik merk ondertussen dat al mijn andere disk, alhoewel nog groen, ook al slechte sectoren blijken te vertonen...
Iemand al ervaring hiermee ?
Titel: Re: Deactiveren en activeren van disk
Bericht door: Birdy op 05 februari 2019, 16:30:28
Citaat
Ik heb deze onmiddellijk gedeactiveerd
Ik vrees dat je meer dan alleen deactiveren hebt gedaan.
Een volume kan n.l. niet zomaar verdwijnen.

Citaat
Ondertussen is mijn disk blijkbaar wel al opnieuw geregistreerd als in orde.
Zie je die andere disk(en) ook ?
Zo ja, wat is daar de status van ?

Maar goed, als het volume weg is, dan is die weg en zal je een nieuw volume moeten maken, de storage pool wordt auto gemaakt voor je.
Het is maar goed dat dit je backup nas is, zou n.l. nooit een HD deactiveren, alleen als je via DSM een secure erase wilt doen, b.v. om zeker te zijn dat je HD leeg is als deze verkocht wordt.
Titel: Re: Deactiveren en activeren van disk
Bericht door: Asterixxx op 05 februari 2019, 17:13:51
Ik heb enkel disk 7 gedeactiveerd. Ik heb ook speciaal een dag gewacht om deze er uit te nemen en te vervangen omdat ik zeker wou zijn dat de NAS de mogelijkheid zou hebben om eventueel nog data te kopieren of weg te schrijven naar de andere disks.
Ik heb het systeem uitgeschakeld, de disk vervangen en opnieuw ingeschakeld, en toen merkte ik dat volume en opslag pools weg waren.
Ik heb dan geduldig gewacht tot disk 7 opnieuw groen stond (wat het geval is) maar volume en opslag pool kwamen niet terug.
Ik heb net opnieuw opgestart en kreeg een melding over vastgelopen volume... (zie bijlage)
Titel: Re: Deactiveren en activeren van disk
Bericht door: Birdy op 05 februari 2019, 17:47:51
Kan de bijlage niet lezen maar, als het een vast gelopen volume is, dan moet je contact opnemen met Synology, dus een ticket inleggen.
Die kunnen waarschijnlijk dit op afstand fixen.