Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: ntempel2000 op 15 september 2025, 14:09:16
-
Dag,
Mijn volume (er is 1) gaf af en toe meldingen van te weinig schijfruimte - vrije ruimte schommelt rond 20%. Dus schijf #4 (6TB - effectief 5,5 TB) vervangen door een 12TB exemplaar. Na verwerking blijkt mijn volume nog steeds dezelfe maat te hebben.
Welke handgrepen moet ik toepassen om de omvang van het volume te vergroten.
Ik heb een twee afbeeldingen toegevoegd ter illustratie.
Niels Tempel
-
Die andere 6TB ook vervangen voor een 12TB, dan krijg je 25.4 TB, nu heb je 3.6TB ongebruikt dus, er is niets veranderd in volume.
[attach=1]
[attach=2]
-
Bij een raid is de capaciteit steeds de som van alle schijven met weglating van de grootste schijf. Bij één schijf sterk vergroten schiet je dus nog niet veel op.
Volgens mij ben je er wel op vooruit gegaan. Je kleinste drie schijven waren 5,5 + 5,5 + 7,3 = 18,3 TB
Nu zijn je kleinste 3 : 5,5 + 7,3 +7,3 = 20,1 TB
In je 2e plaatje staat ook dat er 20 TB beschikbaar is. Dat klopt ook ongeveer met mijn berekening. Wel zie ik dat er maar 16 TB toegewezen is. Als je de capaciteit vergroot, weet DSM niet of je het bestaande volume wilt vergroten, of dat je er een extra volume bij wilt maken. Dat moet je ergens bij opslagpool (of volume? ) instellen. Ik heb het nooit hoeven doen, maar vond het altijd wel duidelijk in de handleiding staan. Heb je daar gekeken?
Wat ik wel vreemd vind is dat je naar mijn berekening maar 1,8 TB extra capaciteit gekregen hebt. Er is echter nog 4 TB toe te wijzen. Dat lijkt er bijna op dat je voor de wissel ook nog niet alles benut had.