Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Jamie op 18 februari 2015, 15:03:40

Titel: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 18 februari 2015, 15:03:40
Ik heb een DS215j en een DS211. De DS211 gaat lekker in slaapstand en komt er keurig pas weer uit als ik hem benader. De DS215j ontwaakt echter dagelijks stipt om 7:00, 14:00, 18:00 en 23:00 uur. Ik heb momenteel GEEN ENKEL package geïnstalleerd en er lopen ook geen taken die dagelijks op deze tijdstippen iets zouden doen. Toch wordt ie dagelijks 4 keer wakker op de genoemde tijdstippen. Met de bekende lijstjes kom ik er niet uit. Wat kan ik nog meer checken?
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Babylonia op 18 februari 2015, 15:23:22
Broncontrole en logboeken in het "Log Center", is daar nog iets uit te halen?
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 18 februari 2015, 18:57:30
Uit de logboeken haal ik de genoemde tijdstippen (melding: SYSTEM internal disks woke up from hibernation). Welke broncontrole doel je op?
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Lampje op 18 februari 2015, 19:01:19
Heb na een update, hier ook weer last van gekregen.
Ik heb nog niet echt de tijd gehad om het uit te zoeken.
Maar ik heb sterk het vermoeden, dat er dan allerlei systeem taken uit gevoerd worden.
Op verschillende tijdstippen bv. controleren op update's
En om er helemaal zeker van te zijn. Dat het geen aander apparaat in je netwerk is, die je NAS wakker maakt.
Kan je ook eens je neterkkabel uit je nas halen. Als hij dan nog steeds elke keer uit slaapstand komt. Zit het in een instelling in je NAS
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 18 februari 2015, 19:57:44
Het suffe is dat de 211 nergens last van heeft. Zelfde (nieuwste) firmware en zelfde netwerk. Het enige verschil is dat aan de 215j een wifi dongle hangt. Maar die is geconfigureerd als access point dus dat zou buiten de hdd's om moeten gaan. Bovendien is het netwerkverkeer via de dongle niet beperkt tot die vier vaste tijdstippen. Ik ga je tip met de netwerkkabel eens proberen!
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Robert Koopman op 18 februari 2015, 20:03:40
En trek de wifi dongle er eens uit.
Wifi is een vreemd iets hier, de apparatuur blijft met elkaar in verbinding en s altijd bezig verbinding te maken.
Ook met vreemde wifi apparatuur.
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 18 februari 2015, 22:30:36
Op zich mee eens, maar dan snap ik de vaste momenten niet. Ik ga het eerst zonder de netwerkkabel proberen, dan (ook) zonder de dongle. Ben benieuwd!
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Birdy op 18 februari 2015, 22:40:09
Citaat
Welke broncontrole doel je op?

[attach=1]
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: zakhooi op 19 februari 2015, 05:57:25
Sickrage houd je NAS ook uit de slaapstand ben ik achter gekomen ....
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 19 februari 2015, 19:45:36
OK, ik heb waarschijnlijk twee van de vier momenten gevonden! Het lijkt erop dat deze toch te maken hebben met de wifi dongle, want als ik die eruit trek komen ze niet meer voor. En ik denk dat ik ook wel weet hoe het komt. Ik gebruik het access point uitsluitend om overdag bij mijn wifi-printer te kunnen, die in een zwart gat van het reguliere wifi-netwerk staat. Daarom heb ik een schema ingevoerd dat het access point alleen van 7:00 tot 23:00 actief hoeft te zijn. Die tijdstippen komen verdacht veel overeen met twee van mijn vier ontwaakmomenten. Het lijkt erop dat de schijven opspinnen bij het in- en uitschakelen van de wifi volgens schema. Bizar, maar goed. Dan maar continu de wifi aan.
Schema nu dus uitgezet en kijken wat er gebeurt. Om erachter te komen wat er op die andere twee momenten gebeurt, heb ik de historie-optie van de broncontrole aangezet. Ik hou jullie op de hoogte!
Titel: Re: en nog maar eens de slaapstand...
Bericht door: Jamie op 20 februari 2015, 12:59:53
Even tussendoor: kennelijk heb ik die broncontrole nog niet echt in de vingers... Hoe kan ik zien welke processen op welk moment zijn gestart/geëindigd, zonder dat ik 24/7 naar het scherm hoef te turen? Lijkt me een logging die je ergens aan/uit moet kunnen zetten, maar waar?