Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: pdemul op 31 maart 2007, 14:54:47

Titel: Help! DS-106e is zijn installatie kwijt
Bericht door: pdemul op 31 maart 2007, 14:54:47
Hi!

Ik heb mijn Synology nu een paar maanden, naar veel tevredenheid - maar sinds een paar dagen is hij niet meer beschikbaar.

Ik heb na herstarten (dat hielp niets), geprobeerd met de Synology Assistant contact te zoeken, maar die geeft aan dat "Your Synology Server has not install any software." en wil de Synology opnieuw installeren.

Op de Synology brandt het status lampje continu oranje - wat volgens de handleiding aangeeft dat of de disk vol is of de HDD is niet geformatteerd. Beiden zijn niet waar - hij heeft een tijd naar behoren gewerkt.

Geen idee wat ik nu moet doen - ik ben bang de Synology opnieuw te installeren omdat ik er veel data op heb staan die ik echt niet kwijt wil.

Heeft iemand hiervoor advies?

Groet, Pascal
Titel:
Bericht door: Björn op 02 april 2007, 09:15:28
Als eerste: belangrijke data altijd backuppen!
Elke harddisk gaat een keer stuk dus als je niet backupped is dat een garantie dat je je data op een dag gewoon kwijt bent!

Wat je kunt proberen is de installatie opstarten en dan even goed opletten: als "format data partition"  in het lijstje van af te werken taken 'grijs' is, wordt deze stap overgeslagen en is er niets aan de hand. Is deze stap echter gewoon 'zwart' dan is waarschijnlijk de harddisk defect. In dat geval even contact met de winkel waar je hem gekocht hebt opnemen.

Groet
Titel:
Bericht door: pdemul op 02 april 2007, 13:41:43
Dank je voor het snelle antwoord. Ik heb mijn Synology nu sinds November - net over 4 maanden. Ik mag toch hopen dat de harddisk het niet nu al begeven heeft?

Een vraagje om echt zeker te weten: als ik die installatie opstart krijg ik deze opties te zien voordat hij (automatisch) begint? Dus: Ik kan het dan nog onderbreken?

Dank je, Pascal
Titel:
Bericht door: Björn op 02 april 2007, 13:45:04
Je krijgt die opties pas te zien als hij bezig gaat. Hij begint nog niet meteen met formatteren, dus je hebt nog tijd om de stekker eruit te halen (letterlijk).

Intressante link over levensduur van harddisks:
http://tweakers.net/nieuws/46382/Google ... outen.html (http://tweakers.net/nieuws/46382/Google:-hoge-temperatuur-geen-oorzaak-van-harddiskfouten.html)

Groet
Titel:
Bericht door: pdemul op 10 april 2007, 13:06:10
Gelukkig, dit werkte. Ik heb inderdaad nu een schoon geïnstalleerde Synology, en de data partitie is met rust gelaten.

Blijft nog wel een vervelend gevoel hangen. Is hij nou kapot of niet? Waarom moest ik een herinstallatie doen? Ik voel me niet meer veilig met mijn data: hoe lang duurt het nog voordat ik hem weer moet herinstalleren?

Synology was mijn backup oplossing, maar voldoet nu niet meer echt als backup. Nu zit ik eraan te denken om maar een Mozy.com abonnement erbij te nemen (unlimited online secure backup voor $5 per maand) - maar dan had ik me net zo goed het geld voor de Synology kunnen besparen!

Groet, Pascal
Titel:
Bericht door: Anonymous op 16 oktober 2007, 13:25:47
Werkt dit ok als je een schone installatie wilt hebben door xmail enzo eraf te halen en de data gewoon te behouden??



Citaat van: "bjorn"
Je krijgt die opties pas te zien als hij bezig gaat. Hij begint nog niet meteen met formatteren, dus je hebt nog tijd om de stekker eruit te halen (letterlijk).

Intressante link over levensduur van harddisks:
http://tweakers.net/nieuws/46382/Google ... outen.html (http://tweakers.net/nieuws/46382/Google:-hoge-temperatuur-geen-oorzaak-van-harddiskfouten.html)

Groet
Titel:
Bericht door: Björn op 17 oktober 2007, 10:09:44
In principe wel, maar ook hier geldt: altijd een backup maken van belangrijke data!