Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: kater op 27 juni 2015, 11:37:54
-
Beste forum leden,
Ik heb me net een DS 1815+ aangeschaft omdat mijn DS212+ te klein werd. Grotere schijven in de 212+ steken zou het luxeprobleem niet opgelost hebben, dus ben maar gelijk voor een grotere oplossing gegaan met de 1815+ aan te schaffen. Daar heb ik 2 schijven van 3TB (red) in gestopt die ik nog had liggen en heb er ook twee nieuwe van 4 TB (red) bijgestoken. De fysieke opstelling is dus 1 DS1815+ met 4 schijven en 1 DS212+ met twee schijven (green) (als extra backup voor bepaalde files).
Ik heb de DS1815+ en de DS212+ gewoon met een netwerkkabel in een Gbit switch gestoken en dat werkt gewoon zoals het zou moeten, niks mis mee dus.
De DS1815+ heeft echter nog 3 lan poorten, maar waar dienen die eigenlijk voor ? Kan ik de DS 212+ daar in steken ? En wat zou dit dan doen ? Op internet vind ik geen duidelijke en voor mij een veel te technische uitleg voor. Ik ben geen programmeur dus dat wordt snel veel te technisch. Kan iemand mij daar een simpele uitleg voor geven, welk nut deze extra lan poorten hebben en of ik ze met mijn DS212+ zou kunnen gebruiken ?
Alvast bedankt voor jullie reacties.
-
Nee, je oude NAS kan je daar niet op aansluiten.
Hier staat onder andere wat meer uitleg over deze extra poorten, zie: https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.2&link=AdminCenter%2Fconnection_network_linkaggr.html (https://help.synology.com/dsm/?section=DSM&version=5.2&link=AdminCenter%2Fconnection_network_linkaggr.html)
-
Bedankt voor je reactie Robert,
Ik had al wel eens over link aggregation gelezen, maar dat is me niet duidelijk. Dit gaat direct heel technisch worden. Na nog verder via Wikipedia te lezen heb je daar blijkbaar ook nog andere hardware voor nodig en het enige wat het doet is de snelheid verhogen. Mijn huiselijke situatie van enkele computers, laptop, enkele nassen en een mediacenter geven aan dat de toepassing in mijn geval eigenlijk nihil is.
Ik had gedacht dat ik hier eventueel mijn mediacenter en mijn netwerkprinter had kunnen op aansluiten, en mijn DS212+.
Nu gaat dit alles over enkele gigabit switches wat natuurlijk ook perfect werkt.
Met vriendelijke groeten.
-
Die poorten zijn geen switch, dat is onder andere al een groot verschil.
-
Je kunt niet direct je apparaten koppelen aan de nas middels een netwerkkabel.
Je kunt eventueel de poorten in bond setten. Je verbindt de lan 1 en lan 2 uitgang met een kabel aan de netwerkswitch, en door de instelling aan te passen zoals in de gebruiksaanwijzing staat heb je nu in geval dat lan 1 het te druk heeft een automatische switch naar lan 2. Zie het als nog een weg die naar je nas gaat.
Ik vraag me alleen af of je dit in een huissituatie tegen gaat komen, ik denk dat in veel gevallen de netwerkkabel niet de bottleneck is.
-
Ik denk dat een enkele netwerkkabel wel degelijk de bottleneck kan zijn.
Als je bijvoorbeeld een groot videobestand van je PC naar je Nas kopieert, dan zit daarmee de netwerkwerkpoort van je NAS helemaal vol, terwijl je Nas nog voldoende capaciteit overheeft om andere dingen te doen (bijvoorbeeld een backup naar je andere Nas).
Wat je in jouw situatie het best kunt doen is twee (of meer indien gewenst) lanpoorten aan je switch aan te sluiten en die in een bond te zetten.
Als je een gewone switch hebt kies je voor "Adaptive Load Balancing"(ALB), als je een managed switch hebt kiest je voor "Dynamic Link Aggregation" (ook wel LACP genoemd).
LACP moet ook op de switch geconfigureerd worden, maar ALB niet.
ALB kan zelfs over twee verschillende switches.
De maximale snelheid van een enkelvoudig verbinding blijft weliswaar gewoon 1Gbps, maar met vier poorten aangesloten zou je dat vier keer kunnen doen(al vrees is dat bij 4x 1Gbps de CPU van je NAS de bottleneck wordt)