Auteur Topic: Lawaai DS 207+  (gelezen 32357 keer)

Anonymous

  • Gast
Re: Lawaai DS 207+
« Reactie #75 Gepost op: 17 oktober 2008, 10:14:37 »
Zojuist dit op het Engelstalige Synology forum geplaatst:

After "listening" to my DS207+ a couple of days with disgust, I exchanged the standard fan in my new DS207+ (2 1TB WD RE2 disks in RAID-1) with a Papst 612F/2L fan.
The noise level changed from totally unacceptable to practically inaudable.
I have to go and look at the LED's now to check if it is still working.

On top of that, HDD temperatures changed from 32/31 and 37/36 (idle/load) to 28/27 and 33/32 degrees Celcius.

I do not consider this "a mod", but a priority engineering change that Synology should have taken care of in the first place. :!:
It's beyond me why Synology delivers this otherwise excellent product with such an annoying sounding fan.
I would have been quite happy to pay the extra € 11,- to have the unit received with this fan as standard.

To exchange the fan, it's only a 10 minute job, but I recommend Synology to do it for their new customers from now on.
It would save them a lot of critisism and the whole "Load cycle" and Hibernation issue would probably have gone unnoticed.

-------

De connector van de Papst fan past inderdaad niet op het board chassisdeel van de DS207.
Als je echter de originele connector niet loskoppelt maar voorzichtig doch "vastberaden" en rechtstandig met een tang aan de draden van de fan trekt, trek je het plastic chassisdeel gewoon mee.
De Papst connector past op de pinnen van het board, en wit is de signaaldraad.
10 minuten werk en je hoort hem niet meer.  :D

Offline Vincentvg

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 1
Re: Lawaai DS 207+
« Reactie #76 Gepost op: 19 oktober 2008, 14:57:19 »
Hallo,

Ik heb mij, direct na het aansluiten van de DS207+, enorm geërgerd aan het lawaai van de ventilatie. Zoiets past beslist niet op een slaapkamer!

Na diverse fora afgezocht te hebben, heb ik goede resultaten bereikt met een extern op de achterzijde gemonteerde fan van SilenX.
Door het experimenteren heb ik achteraf ook geleerd, dat de Papst 612F/2L met een 27% lager gespecificeerde luchtstroom toch mogelijk prima kan voldoen, juist omdat er 5 mm meer ruimte is aan de inlaatkant, waardoor de luchtopbrengst duidelijk veel minder gehinderd wordt.

De 25 mm dikke fan, die ik gebruik, is te koop bij pcsilent.nl  Zie:
http://www.pcsilent.nl/nl/Ventilator.2/ ... b4f20803e0
De siliconen rubberring heb ik er voor de zekerheid (?) bijgenomen, omdat achteraf bijbestellen duurder zou zijn. Zie:
http://www.pcsilent.nl/nl/Ventilator.2/ ... b4f20803e0
De schroefgaten in deze ring moeten iets groter gesneden worden i.v.m. de rubber pluggen, die bij de fan geleverd worden.
De snoerdoorvoer is te maken door dicht onder de fan op de rand van de achterplaat (links van de USB sockets)  een inkeping te vijlen. Wel even beschermen met tape.
Verder is verwijdering van het luchtrooster aan te bevelen.

Op het Engelstalige forum is meer over mijn oplossing te lezen.
Zie: http://www.synology.com/enu/forum/viewt ... =27&t=8113
Het resultaat is in elk geval perfect !!
Een mooie voelbare koude luchtstroom op 900 of 1300 omw./min.
Je moet bijna in het apparaat kruipen om de fan te horen!

Henk

Anonymous

  • Gast
Re: Lawaai DS 207+
« Reactie #77 Gepost op: 25 oktober 2008, 16:34:18 »
Ik krijg bij iedere opstart een melding : "ventilator 1 : stop".
Niettemin draait de Papst ventilator voortreffelijk.
Kan dit te maken hebben met een verkeerde aansluiting ?

Anonymous

  • Gast
Re: Lawaai DS 207+
« Reactie #78 Gepost op: 26 oktober 2008, 13:24:37 »
1. Dat betekent dat de DS207+ geen tacho signaal krijgt
2. Welk type Papst? Er zijn er nogal wat...
3. Ja.

Indien je een Papst 612F/2L hebt gemonteerd, moet de witte draad op de pin op het board waar vroeger de gele van de originele fan zat.

Anonymous

  • Gast
Re: Lawaai DS 207+
« Reactie #79 Gepost op: 24 mei 2009, 15:48:27 »
Nou ik heb de Papst 612 F2L ook geinstalleerd volgens de instructie van DisasterMaster, zie pagina 2 onderaan, en het werkt perfect! :lol:  Het geluid wat nu geproduceerd wordt is peanuts vergeleken bij de originele fan.

Bedankt, DisasterMaster!!!


 

DS107+ , 500 Gb HDD lawaai

Gestart door Menno_2Board NAS hardware vragen

Reacties: 1
Gelezen: 1732
Laatste bericht 03 december 2007, 10:12:28
door Björn
Harddisken uitschakelen om bron van lawaai te vinden?

Gestart door digilbBoard NAS hardware vragen

Reacties: 7
Gelezen: 1677
Laatste bericht 10 november 2020, 23:13:34
door Birdy
fan lawaai DS211+

Gestart door niekNASBoard NAS hardware vragen

Reacties: 2
Gelezen: 1663
Laatste bericht 17 september 2012, 22:48:33
door niekNAS
Fan DS115j maakt ineens veel lawaai

Gestart door Chris_147Board NAS hardware vragen

Reacties: 12
Gelezen: 5290
Laatste bericht 16 juli 2015, 21:38:54
door Pippin