Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: error33 op 07 oktober 2017, 19:39:03

Titel: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 19:39:03
Vandaag viel mij het volgende op:

Ik ben in het bezit van een DS716+ii welke soepel en meende snel werkte. Maar nu ik enkele grote bestanden moet verplaatsen (macbook > NAS) blijkt de snelheid tegen te vallen  :oops:

Kijk ik op DS 716+ii (https://www.synology.com/nl-nl/products/DS716+II) dan zou ik theoretisch op volgende snelheden moeten uitkomen.
Leessnelheid 226 MB/sec en schrijfsnelheid 190 MB/sec.

Maar nu zie ik dat vanaf Macbook (bekabeld of via wifi blijft hetzelfde) ik gemiddeld op een 8 MB/sec zit en een enkle GB groot bestand duurt dan wel erg lang :(

Download ik iets vanaf internet dat komt dit netjes met een 25 MB/sec binnen wat ook mij abonnement snelheid is. Mijn netwerk en Macbook zie ik dan ook niet als het probleem.

Mijn opstelling:

NT Glas --->  Draytek 2925 -----> TP Link T1600G-28PS  ==== LAG ==>  DS217+ii

---> = Gb netwerk
==> LAG
Iemand enig idee waar een struikelblok kan zitten in deze ? En wat zou ik praktisch voor een snelheid mogen verwachten ?

edit: Mb aangepast naar MB
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Birdy op 07 oktober 2017, 19:48:20
Het wordt uitsluiten wat het niet is, zou je NAS even aan je MAC hangen (UTP) en testen.
Zorge er wel voor dat ze beiden een IP-adres hebben, desnoods even vastzetten.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 19:52:39
Goeie tip ga ik doen als de nas even geen bezoekers heeft :thumbup:
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 20:45:32
Ben al een stukje verder met de zoektocht en mogelijk de oorzaak cq struikelblok gevonden.

Als ik de NAS mount in Finder krijg ik een verbinding van een 60 MB/sec
Log ik in DSM via intern IP dan kom ik ook op een 60 MB/sec

Maar de trage verbinding komt als ik inlog DSM via www.domeinnaam.nl:5001
Controleer ik de Switch dan is er geen enkele upload download naar de buitenwereld. Had niet gedacht dat een NAT loopback zoveel vertraging zou verzorgen
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: peeweesyn op 07 oktober 2017, 20:46:07
8 Mb/s klinkt als een netwerkpoort die op 100 mbsec staat ipv 1000. Of er is een utp kabeltje gebruikt waarin niet alle 8 adertjes contact maken.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 07 oktober 2017, 21:08:30
Als je zo onhandig bent om via NAT loopback te werken terwijl je lokaal data verplaatst krijg je met de WAN beperkingen van je router te maken.
De 2925 heeft een hardware acceleratie die de throughput beperkt tot 300Mbps.
Om hogere snelheden te halen moet je die hardware acceleratie uitzetten.

Uiteraard haal je dan nog nooit LAN snelheden.

En die theoretische snelheden die jij noemt al helemaal nooit, de maximale snelheid is echt 1Gbps ofwel 125MB/s en als je de netwerk overhead daar aftrekt mag je blij zijn als je zo'n 100MB/s haalt.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 21:28:00
Ach ja wat heet onhandig  :) Het is er gewoon ingeslopen... Buitenshuis en ik log via domeinnaam in. Thuis doe je dan al snel hetzelfde  :)
Inloggen in de Aps Zoals DS Photo en DS File vul ik ook de domein naam in.
Niet wetende dat het zoveel uitmaakt.

Dat ik de 226 Mb/sec niet haal via een Gb verbinding was wel bekend maar de 8 Mb/sec waar ik nu op uitkwam was wel erg triest  :'(

Nu zit ik op een 60Mb/sec kan nog steeds verbeterd worden maar het gaat toch al een 7,5x sneller :)

En door mijn onhandigheid hier te plaatsen ben ik wel achter de oorzaak :idea:
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 07 oktober 2017, 21:36:26
60MB/s is nog wel aan de lage kant, maar sterk afhankelijk hoe je het meet.
Maximale snelheden haal je met verplaatsen een een groot bestand.

En zoals ik al zei beperkt de hardware accelerator de snelheid van je router, die kun je met een glas verbinding beter uitzetten.

Overigens weet ik niet wat jouw internetsnelheid is, maar via NAT loopback is dat ook een beperkende factor.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Sylvester op 07 oktober 2017, 22:01:57
Hij noteerde wel 60 Mb/sec , dat is maar 7.5 MB/sec. Zeer weinig, veel te weinig.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 22:02:22
Ik ben aan het testen met een 2,5 GB bestand. Hardware acceleratie uit of op automatisch (stond ie op) maakt niks uit blijf op de 8 MB/sec hangen.

Mijn abbo is 200-200 maar de data gaat toch niet het huis uit en komt weer terug ? Zoals eerder vermeld zie ik geen enkele data stroom op de wan poort als ik een bestand verplaats.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Sylvester op 07 oktober 2017, 22:03:22
Dus maar 1 MB/sec?
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 07 oktober 2017, 22:03:54
Hij noteerde wel 60 Mb/sec , dat is maar 7.5 MB/sec. Zeer weinig, veel te weinig.

Sorry het moet MB/sec zijn
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Briolet op 08 oktober 2017, 10:53:42
Had niet gedacht dat een NAT loopback zoveel vertraging zou verzorgen

Bij NAT loopback moet het hele verkeer via de router lopen. Zelfs de forwarding van de router telt dan mee. Als jij een router hebt met een lage WAN  -> LAN doorvoer, dan vertraagt dat.

Dat is één van de redenen dat ik een eigen DNS server gebruik. Daar staan ook al mijn "xxx.synology.me" namen in, maar dan verwijzen ze rechtstreeks naar mijn nas. Op die manier gebruiken mijn telefoon en laptop thuis geen NAT loopback en kan ik daar gewoon met hostnamen blijven werken.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 12:05:01
Oke het zit wat ingewikkelder in elkaar dan mijn gedachten is  :|

Dus hier (https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1608041) wordt dan ook over mijn struikelblok wat snelheid betreft gesproken. Als ik het goed zie dan is de 300Mbps die de 2925 heeft het struikelblok.

Maar iets blijft voor mij onduidelijk. Als NAT via de WAN>LAN gaat waarom zie ik dat dan niet terug in de netwerkactiviteit van de WAN poort als ik van macbook naar NAS copy. En 300 Mbps = 37.5 MB/s is tocht nog veel hoger dan de 8MB/sec die ik haal.

Is mijn abonnement van 200-200 (200 Mbps = 25 MB/s) natuurlijk ook nog van toepassing maar ook dan is volgens mij de 8MB/sec erg traag.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 08 oktober 2017, 13:34:02
Je ziet niets in je router's netwerk activiteit van je WAN poort omdat het NAT loopback natuurlijk niet fysiek door die poort gaat maar binnen de router blijft.
En 8MB/s is erg laag en zou wijzen dat er ergens een 100Mb link in je lan zit in plaats van alles 1Gb.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Birdy op 08 oktober 2017, 14:04:51
Als ik de NAS mount in Finder krijg ik een verbinding van een 60 MB/sec
Log ik in DSM via intern IP dan kom ik ook op een 60 MB/sec
Zijn dit de resultaten met je MAC direct aan je NAS ?
Of moet je DAT nog testen.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 17:29:55
@Ben(V)  Kan me niet zoe goed voorstellen dat de inderdaad aanwezige 100Mb ip camera's roet in het eten gooien. Want via intern IP adres inloggen haal ik de 60MB/sec

@Birdy Nee de 60MB/sec haal ik in de huidige opstelling Router/ Switch.

Een rechtstreekse verbinding moet ik nog testen als ik alleen thuis ben  :)
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 19:27:51
Zojuist kunnen testen NAS <> Macbook met cat 6 1,5 meter netwerkkabel. Ik kom dan ook op een 60 MB/sec uit

Is dat een goede waarde?? Zou denken van niet als ik omreken 1000 Mbps = 125 MB/s dan zit ik nog niet op de helft
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 08 oktober 2017, 19:52:34
Het is wat aan de lage kant, je zou tot tegen de 100Mb/s moeten kunnen komen.
Heb je wel SMB 3 ingestelt in je NAS?

smb met een mac is overigens altijd wat traag omdat apple ooit iets heeft ingestelt om een hack tegen te gaan die inmiddels allang gedicht is die instelling is nooit verwijdert maar vertraagt de boel wel behoorlijk.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 20:11:36
SMB staat aan. Maar je hebt het over SMB 3. Bedoel je dat ik volgens afbeelding de SMB 1 moet omzetten naar SMB 3 ?

[attach=1]

SMB min en max op 3 zetten ?
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Birdy op 08 oktober 2017, 20:16:10
Yep

[attachimg=1]
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 20:57:47
SMB 3 ingesteld maar snelheid blijft hetzelfde +- 60 MB/sec
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Birdy op 08 oktober 2017, 21:09:21
Weer "NAS <> Macbook met cat 6 1,5 meter netwerkkabel" ?
Dus, niet in je Netwerk ?

Probeer eens een andere kabel.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 08 oktober 2017, 21:22:10
Nee niet direct, dat kan morgen pas door de aanwezigen thuis  :)

Maar direct of via Switch komen allemaal op de 60 MB/sec uit.
Zal het resultaat van NAS <> Macbook melden, ook de kabel zal ik vervangen.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 12 oktober 2017, 13:32:05
Wat verder kunnen testen....

Maar het maakt allemaal niet erg veel uit wat heb ik geprobeerd, steeds met een bestand van 2,5GB:

Instelling veranderd naar SMB3 Direct of via Switch blijft het zo rond de 60MB/sec
Andere UTP kabel maakt ook niks uit.
De bond van de 2 netwerkpoortjes verwijderd dit gaf iets verbetering een 65/70 MB/sec Via Switch of direct maakte geen verschil.

Ik haal geen 100BM/sec zoals eerder door ben(v) genoemd werd. Maar de oorzaak van de 8MB/sec die ik had zat wel
degelijk in de NAT loopback. Thuis log ik nu in via het interne IP adres en dat scheelt aanzienlijk :)

Maar gezien mijn router Draytek 2925 een struikelblok in deze is wat zou door vervanging van router een haalbare snelheid zijn om thuis via domeinnaam te behalen ?

De optie van Briolet om eigen DNS server te gebruiken moet ik nog verder uitzoeken en is wellicht ook een optie. Heb ik het goed dat een eigen DNS server inhoud dat er eerst daarin gekeken wordt en staat de domeinnaam er niet in dan wordt een DNS server op internet gekeken ? Had wel al het toppic gevonden maar moet het nog doorspitten :) DNS server opzetten (https://www.synology-forum.nl/dns-server/een-locale-dns-server-opzetten/msg136882/#msg136882)


Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 12 oktober 2017, 14:40:40
Via een NAT loopback werken blijft natuurlijk een rare methode.
Veel routers ondersteunen dat ook helemaal niet.
Echter dat je daarmee een factor 10 langzamer wordt blijf ik vreemd vinden.

Maar de simpelste oplossing is uiteraard gewoon die domeinnaam in je hostfile opnemen dan wordt het op je pc (of mac) lokaal vertaalt naar een ipadres.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Sylvester op 12 oktober 2017, 19:29:42
Ik ben niet op en top specialist, maar misschien toch een tip. Je kan een nieuwe router kopen, of je zet een fatsoenlijke switch achter je router. Daarop hang je alle interne toestellen.
Ik haal hier sowieso rond de 90 MB/s over wifi : kopiëren van groot bestand van mijn NAS (DS1515+) naar een MacBook Pro.
Achter mijn router op zolder staat een Asus switch, in feite gaat hierover alle interne verkeer. In de woonkamer staat nog eens een ASUS RT68-N router, als (wifi)bridge geconfigureerd.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Ben(V) op 12 oktober 2017, 19:48:58
Eerst even lezen voor je iets schrijft.
Hij had lokaal geen snelheids problemen.
Het ging erom dat zijn nat loopback traag is.
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: error33 op 12 oktober 2017, 19:53:57
Resume blijf ik wel tevreden over mijn opstelling. ik verstuur niet dagelijks grote bestanden naar de nas. Maar wel de moeite om de komende weken (wordt toch winter  :) ) eens te kijken wat er te verbeteren valt.
Hulp en tips blijven welkom  ;)
Titel: Re: Netwerk snelheid NAS
Bericht door: Sylvester op 12 oktober 2017, 20:33:03
Ik dacht toch dat hij maar 60 MB/s haalde, daar doelde ik op.