Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: Taz-Mania op 30 juli 2014, 21:35:04
-
Hoi Allemaal,
ik heb een nas met 4 schijven en op de 1e zegt hij een bad sector te hebben gevonden.
Is dit erg of moet die schijf meteen vervangen worden.
Met 1 bad sector kan er niet veel gebeuren dacht ik
daarbij gebruik ik SHR.
Raare ervan is wel dat ik dit pas heb na de nieuwe update...
wie weet hier wat van of iets op :)
Alvast bedankt
-
Ik heb eens in de week de uitgebreide SMART test.
In de afgelopen maanden had ie 2 defecte sectoren gevonden.
Tot begin vande maand ik elke avond een mailtje kreeg om direct, onmiddelijk, nu een schijf te vervangen.
Volgens de storage manager was er niks aan de hand, maar volgens de log van SMART was het bijna Armagheddon.
Een beetje rondkijken op internet leerde me dat SMART fouten maakt als de cache waarin ie de gegevens bewaart wordt overschreven en er dan vervolgens zelf niks meer van snapt.
Na 14 dagen was de paniek over en meldde SMART dat alles verder in orde is. Heb wel 38 defecte en gerepareerde sectoren.
Ik heb gedurende die tijd wel met de gedachte gespeeld om uit voorzorg een nieuwe schijf te kopen. Maar bedacht eigenlijk dat als die schijf werkelijk in elkaar stort, er nog die andere in RAID aanwezig is en het dan vroeg genoeg is om naar de winkel te gaan.