Auteur Topic: Schijf vastgelopen, en daarna nog één en nog één?  (gelezen 796 keer)

Offline Binnetie

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 12
  • Berichten: 186
Schijf vastgelopen, en daarna nog één en nog één?
« Gepost op: 15 maart 2023, 19:46:34 »
Eind van de middag ineens een piep uit de meterkast. Schijf 3 'vastgelopen' van mijn DS920+. Ik wilde wat meer info lezen maar ineens bevroor alles en kon ik de nas niet meer benaderen.
Status lampje: brandde oranje
Disk 1 lampje: knipperde groen, zoals het hoort bij activiteit (4TB)
Disk 2 lampje: brandde groen (4TB)
Disk 3 lampje: knipperde oranje (6TB)
Disk 4 lampje: brandde groen (6TB)
Powerknop: knipperde blauw

Alle schijven zitten in 1 volume met SHR.
Uiteindelijk de nas spanningsloos gemaakt en na opnieuw opstarten werd schijf 3 niet gedetecteerd. Ik kon de nas wel benaderen. Schijf 3 verwijderd en via een USB docking op mijn laptop aangesloten en met de WD Dashboard tool een snelle SMART-test gedaan. Daar zag ik geen beschadigde sectoren.
Wel zag ik deze in de SMART: SATA/PCIe CRC Error Count. Deze waarde staat op 2.
Wat ik lees is dat het een slechte SATA kabel kan zijn, maar die heeft de Synology niet, dus of een slechte connector. In Windows zie ik de schijf onder schijfbeheer. Met diverse partities.

Ondertussen loopt er een extended schijf test, kijken of hier nog iets uitkomt.

Toen ik even later in m'n nas keek zag ik deze melding van de overige 3 schijven (de andere ondergaat nog een extended SMART-test):


En dit vond ik nog in de logboeken. De onderste regel is van vorig jaar toen ik schijf 4 toevoegde om volume 1 te vergroten.


Ik weet nu even niet zo goed wat ik moet doen. Als ik kijk naar het screenshot moet ik de schijven deactiveren, opnieuw opstarten en dan opnieuw plaatsen? Hoe werkt dit precies? Als ik de schijf deactiveer dan loopt de nas toch vast?

Iemand tips?
-=Met Een Hamer Past Alles=-

Offline D4nny

  • Administrator
  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 85
  • -Ontvangen: 163
  • Berichten: 537
Re: Schijf vastgelopen, en daarna nog één en nog één?
« Reactie #1 Gepost op: 27 maart 2023, 09:37:24 »
"SMART: SATA/PCIe CRC Error"

Dat kunnen nar mijn weten meerdere zaken zijn. Heeft te maken met de communicatie tussen de disk controller in de NAS en de controller op de HDD.  Soms ligt dit aan de nas, dat de diskcontroller defect is geraakt, incidenteel op de disk zelf, een fout in de zend/ontvangst buffer. Deze smart waarde verhuist overigens altijd met de disk mee. Zet je deze disk in een nieuwe nas, dan blijft deze waarde op 2, terwijl er niets meer aan de hand hoeft te zijn.

Het lijkt er op dat er op zowel disk 3 als disk 4 issues zijn opgetreden. In SHR (Onderwater raid 5) mag er maar 1 disk met issues zijn, hierom vermoed ik dat de gehele raid is vastgelopen.

Ik denk dat het in deze het handigst is om een support ticket bij Synology aan te maken. Zij kunnen wellicht beter aangeven wat er in dit specifieke geval er aan de hand is.
Danny | TrueBase.nl

Synology nas in gebruik:
DS916+ 8G (2 x 8TB WD Ultrastar HC320 + 1 x Samsung EcoGreen F3 1,5TB) - Productie
DS716+II (2 x WD20EFRX WD red 2TB) - Test
DS213J (1 x WD10EARX WD Caviar Green 1TB +  1x Samsung EcoGreen F3 1,5TB) - Remote backup


 

Time Machine op 2de Mac kan schijf niet vinden

Gestart door HaikeBoard Mac OS X

Reacties: 1
Gelezen: 1854
Laatste bericht 05 juni 2011, 22:49:03
door klen
Standaard opslaan op NAS schijf iipv C

Gestart door emdlBoard Windows

Reacties: 0
Gelezen: 2251
Laatste bericht 08 maart 2013, 17:29:05
door emdl
Externe schijf niet te zien

Gestart door ahbrinkBoard Externe harddisks en Printers

Reacties: 3
Gelezen: 2521
Laatste bericht 22 september 2013, 23:40:22
door Birdy
synology hybrid raid 1 schijf vergroten

Gestart door BlurpjeBoard NAS hardware vragen

Reacties: 6
Gelezen: 1983
Laatste bericht 11 juli 2022, 10:00:56
door Birdy
DS209: nieuwe harde schijf, uitbreiding naar 2 schijven

Gestart door blivBoard NAS hardware vragen

Reacties: 3
Gelezen: 1156
Laatste bericht 09 augustus 2023, 11:11:04
door Birdy