Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: TonVH op 11 oktober 2014, 10:07:20
-
(zie ook bijgaande print)
Als ik een bestaande 4-bay NAS met 3 * 3TB uitbreidt met een 2TB dan krijg ik volgens de calculator 8TB opslagruimte bij SHR en bij Raid-5 levert die additionele HD van 2TB geen enkele extra opslag op.
Raid-5 is dus zoals verwacht maar ik vraag mij af of de SHR berekening wel klopt m.a.w. wordt die extra ruimte daadwerkelijk beschikbaar voor opslag?
-
Ja dat klopt wel.
Onder water maakt hij er een raidset van van 4x2TB(=netto 6TB + 2TB bescherming) plus een raidset van 3x1TB(=netto 2TB + 1TB bescherming).
Je zult die vraag wel stellen omdat je al zo'n 2TB schijf hebt, maar als je hem nog moet kopen is 3TB veel verstandiger.
3TB is momenteel de disk met de laagste prijs per TB en als je er 3TB bij stopt krijgt je 9TB (=9TB netto + 3TB bescherming).