Synology-Forum.nl
Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: pierino op 03 april 2010, 11:55:12
-
Hallo allemaal,
Ik gebruik nu ruim een half jaar met veel plezier de DS409 en heb eigenlijk alleen met betrekking tot de performance nog extra wensen. De machine is uitgerust met een 16-bits processor en 256MB geheugen. Gezien alle extra's die ik de NAS wil laten uitvoeren en de performance wensen die ik erbij heb zou de DS410 die beter kunnen doen, met een 64-bits en 512MB intern. Maar nu al vervangen vind ik een beetje te gek.
Weet iemand of het mogelijk (en financieel interessant) om alleen het systemboard van de 409 te vervangen door die van de 410?
Ik ben benieuwd...
Bedank en groeten,
Pierino Messercola
-
Die zijn niet los te koop, dus dat wordt lastig. Daarnaast bestaat de NAS voor 90% uit systemboard, 8% voeding en 2% behuizing :)
-
Die zijn niet los te koop, dus dat wordt lastig. Daarnaast bestaat de NAS voor 90% uit systemboard, 8% voeding en 2% behuizing :)
.....Wat een prachtige analyse Bjorn! :mrgreen: :mrgreen:
-
Die verdeling 90/8/2 gaat zeker over de kosten; dat kan ik me inderdaad wel voorstellen. Hoewel de software ook een deel zal uitmaken van het geheel, en ook de verpakking, voert het systemboard wel de boventoon. Boardjes heb ik inderdaad nog nooit in de prijslijsten aangetroffen, maar in geval van een hardwaredefect moeten ze wel los geleverd kunnen worden.
Als Synology het zou gaan zien als vroegtijdig upgraden zonder vervanging van alle onderdelen (lees: duurzamer) kunnen ze daarmee een nieuwe klantengroep aanboren. Ze hebben er dan in ieder geval één! :lol:
Maar goed, als dat betekent dat de disks opnieuw moeten worden geïnstalleerd, de oude voeding niet compatible is of het boardje gewoonweg niet past, dan houdt 't zowiezo al op.
Steeds meer besef ik me dat ik dat ik in eigenlijk direct de DS409+ had moeten aanschaffen... :cry:
Nog bedankt voor je reactie trouwens,
Pierino