Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => NAS hardware vragen => Topic gestart door: HHGD op 23 oktober 2014, 21:57:03

Titel: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: HHGD op 23 oktober 2014, 21:57:03
Zoals de titel het al zegt, na ongeveer 24 uur is de externe USB HDD plotseling read only waardoor de backup dus mislukt.
Wanneer ik het apparaat eject vanuit de NAS en daarna weer aansluit is alles weer goed en kan hij weer beschreven worden. Hybernation op de USB poort staat uit en ook is de NAS al een keertje herstart.

Is dit einde schijf of iets anders?


Titel: Re: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: Birdy op 23 oktober 2014, 22:03:39
Mogelijk dat er iets mis is met die USB HDD.
Als DSM een probleem heeft met een HD wordt de betreffende HD op read only gezet door DSM, al eens eerder gezien.
Zou de HD maar eens gaan testen.
Titel: Re: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: HHGD op 24 oktober 2014, 13:51:16
Je zou het bijna gaan denken ja maar HDtune geeft geen negatief resultaat en ook de SMART test  in Western digitals Data Lifeguard programma doorloopt hij zonder errors.
Er draait nu een extended test en over een uurtje of 15 weet ik dan meer.

Je zou wel bijna gaan denken dat dit een USB probeem zou zijn. We zullen zien, want hij staat nu op mijn pc aangesloten dus ben benieuwd of hij "eruit" klapt.
Titel: Re: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: wopper op 26 oktober 2014, 09:32:17
Misschien net te weinig power vanuit de USB poort, probeer hem eens aan te sluiten met een "dubbele" USB verbinding.
Titel: Re: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: HHGD op 26 oktober 2014, 14:58:15
Dat zou vreemd zijn want het draait al bijna een jaar zonder enig probleem,
Titel: Re: USB HDD na 1 Dag read only modus
Bericht door: HHGD op 26 oktober 2014, 15:00:36
Na bijna 1,5 dag heeft hij ook de extended test uitstekend doorstaan dus het zou ook de USB 3 behuizing kunnen zijn, geen idee eigenlijk.
Ik heb daarom besloten de schijf in mijn game pc te plaatsen in een RAID 0 en hem eens lekker te laten ratelen.
Tot nu toe ook daar geen problemen.

Mijn NAS maakt ook een backup naar de cloud en staat in RAID 5 dus die externe opslag was puur luxe.

Ik laat het hier dan ook verder even bij en wil iedereen bedanken voor de tips.