Synology-Forum.nl

Firmware => Synology DSM algemeen => Topic gestart door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 10:40:19

Titel: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 10:40:19
Ik zit nu met een voor mij behoorlijk probleem.
Ik ben nieuw hier en heb zelden een forum bezocht, maar nu dus wel door onderstaand probleem:

Sinds vorige week geeft krijg ik de melding dat op opslagpool één volume één begint vol te raken.
Nu heb ik dat volume behoorlijk gewist, maar er komt niet meer ruimte beschikbaar en dat vind ik heel vreemd.
Ik heb het volume ook op laten schonen door de nas maar ook dit heeft niet geholpen.
Beide HDD's die erin zitten geven gezond aan, dus wat kan ik nu nog meer?
Ik kan een van de schijven eruit halen en de partities verwijderen als ik hem aan mijn pc hang, dat is het probleem niet.
Deze HDD is opgesplitst in twee volumes. Ik heb ze niet gespiegeld staan, dus ik weet als er een hdd stuk is, dat ik dan veel kwijt kan zijn, daar heb ik bewust voor gekozen. De HDD is net een jaar oud dus ik denk niet dat er iets fout mee is.
Hoe kan ik nu op een veilige manier die hdd eruit halen, om die vervolgens te wissen en die er weer in te zetten.
Al de termen die ik hoor in de nas zeggen me niet zoveel. Wellicht kan iemand mij in het kort uitleggen hoe ik dit op een simpele manier kan doen, zonder dat ik iets van mijn tweede HDD kwijt raakt, want die wil ik behouden.

De melding: Volume 1 op nas heeft geen capaciteit meer.

Ik heb de NAS DS220+

Bijvoorbaad al vast mijn dank.
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 10:44:33
Citaat
Beide HDD's die erin zitten geven gezond aan, dus wat kan ik nu nog meer?
Prullenbakken legen ?
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 10:49:41
Heb ik al gedaan, daarom snap ik het niet goed en begrijp ik niet waarom ik deze melding kreeg, zelfs na het opschonen.
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 10:51:23
Gebruik je snapshots of backups met versies op deze volume ?
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 11:01:11
Of Drive Server ?
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 11:02:18
Probleem is opgelost, heb de NAS uitgeschakeld, weer ingeschakeld, alle prullenbakken geleegd en nou is het weer goed, heb de volledige ruimte weer tot mijn beschikking.

Thnx for all.
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 11:06:05
alle prullenbakken geleegd en nou is het weer goed, heb de volledige ruimte weer tot mijn beschikking.
Prullenbakken legen ?
Heb ik al gedaan, daarom snap ik het niet goed en begrijp ik niet waarom ik deze melding kreeg, zelfs na het opschonen.
:?: Prullenbakken waren toch al leeg :?:
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 11:08:15
Bedoel je dit (zie bijlage)? Ik gebruik wel synology drive server. Eigenlijk heb ik dit niet echt nodig. Ik gebruik mijn nas eigenlijk puur voor opslag voor mijn vrouw en mij. Er staan zoveel pakketjes op mijn nas die er standaard op zijn gekomen waar ik niks mee doe, maar ik durf niets te verwijderen.
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 11:11:13
Geen bijlage te zien maar, Drive Server is Drive Server en is niet een standaard package, die heb je zelf geïnstalleerd.
Maar goed, probleem is toch opgelost ?
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: DutchDriver61 op 06 mei 2024, 11:18:25
Foutje, vergeten toe te voegen.
Titel: Re: Volume op pool 1 is bijna vol
Bericht door: Birdy op 06 mei 2024, 11:31:35
Synology Photos heb je ook zelf geïnstalleerd.
Dus, er komen niet zomaar packages bij, wat wel kan gebeuren, is dat sommige DSM onderdelen packages zijn geworden of gaan worden, dit om te veel DSM updates te voorkomen.