Synology-Forum.nl

OS Specifieke ondersteuning => Mac OS X => Topic gestart door: ziddu op 03 maart 2015, 08:58:17

Titel: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 08:58:17
Hey

ik maak al een tijdje gebruik van een Synology DS110j. Ik besef dat dit niet van de snelste servers is maar voor thuisgebruik dacht ik wel dat dit oké zou zijn,... En dat was ook zo, toch voor een tijdje.

Mijn vraag is vrij simpel, hoe komt het dat hij zo traag is met Mac OS X? Ik maak graag verbinding met men server via een findervenster. Staat ook super handig en netjes maar wanneer ik daar moet wachten tot hij de mapjes heeft ingeladen maak ik tijdelijk gebruik van men toilet voor een grote boodschap. :) Het loopt niet vooruit, bestanden naar de server uploaden via cloud station gaat niet vooruit. Ik heb vooral de indruk dat dit komt sinds ik een externe HDD aan de server koppel. Wanneer ik deze uit zet loopt hij best vooruit (niet wat ik er van verwacht, maar oké!) - Er zijn geen speciale apps op de server ingeschakeld. Enkel maak ik gebruik van webdav voor het beheer van men kalender. De rest durf ik niet in te schakelen uit schrik dat hij zou opbranden :).

P.S.: Het inladen van de webinterface neemt ook wat tijd in beslag. Maar veel tijd.

Even een kleine uitleg over mijn netwerkopstelling. Na de router (bbox2 van Belgacom) is er een Time Capsule van Apple verbonden, van hieruit krijgt de server verbinding met het netwerk. Op het netwerk zijn een AppleTV, Mac Mini en Macbook verbonden alsook enkele draadloze apparaten als gsm en tablet. (allen hebben een ander ip-adres dan de server - statisch)


Hopelijk kunnen jullie mij verder helpen.

Alvast bedankt toekomstige helden! :D
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Babylonia op 03 maart 2015, 11:04:43
In je opsomming heb ik nog geen duidelijk inzicht waar je NAS zit.
Om te testen. Koppel de NAS eens rechtstreeks met een netwerk kabeltje aan je MAC. Wat levert dat op?
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Birdy op 03 maart 2015, 11:10:04
Zorg er dan wel voor dat je PC en NAS een vast IP-adres hebben.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 11:18:06
In je opsomming heb ik nog geen duidelijk inzicht waar je NAS zit.
Om te testen. Koppel de NAS eens rechtstreeks met een netwerk kabeltje aan je MAC. Wat levert dat op?

't Is eigelijk ind niet duidelijk omschreven waar men NAS zit,... Hij is eigelijk rechtsreeks aan men Time Capsule gekoppeld. Vandaar uit maakt hij verbinding met Mac en andere toestellen. Wanneer ik hem rechtsreeks op men Mac koppel loopt de verbinding wel vlot.

Vaak stream ik ook films die zich op de interne HDD van de nas bevinden alsook van de externe HDD die gekoppeld is aan de nas. Wanneer ik filmpjes bekijk vanop de externe HDD stopt de film vaak. Dit is niet wanneer hij de films rechtsreeks van de interne HDD leest. (via XBMC)


Zorg er wel voor dat je PC en NAS een vast IP-adres hebben.

Alles heeft een vast IP-adres. Ook draadloze toestellen. In het verleden had ik te vaak conflicten.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Babylonia op 03 maart 2015, 11:31:19
Wanneer ik hem rechtsreeks op men Mac koppel loopt de verbinding wel vlot.

Dan weet je in ieder geval dat het geen probleem is van de NAS zelf.
Zit het probleem dus ergens in je netwerk. Heb je de kabels wel eens getest met een < kabeltester > (http://www.allekabels.nl/isdn-kabel/6250/2231/netwerk-kabel-tester-aktie.html?gclid=CM6a5-L8i8QCFQHMtAod5GgARQ) ?

Verdere manier om uit te testen:
Alle andere apparaten afkoppelen behalve één MAC met je Time Capsule en de NAS die daar aanhangt.
Werkt dat wel goed, dan het volgende apparaat er weer aankoppelen, testen, en zo verder.
Kom je er vanzelf achter wanneer het ineens langzaam gaat worden.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 11:33:22
Ik ga deze middag eens aan de slag! Het is echter vreemd dat het probleem plots aanwezig is. Heeft hij hiervoor nooit niet gehad. Onder Windows loopt hij wel heel soepel. Ik houd je op de hoogte!


Bedankt!
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Birdy op 03 maart 2015, 11:55:04
Onnodig citaat is verwijderd, lees deze even door (http://www.synology-forum.nl/vragen-en-opmerkingen-over-het-forum/gebruik-de-citaatknop-met-mate-17838/).  ;)
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 19:21:32
Excuses daarvoor @Birdy.

@Babylonia Helaas geen succes. Vanaf het moment dat hij verbonden is met het netwerk gaat hij sloom. Enkel via Mac lijkt me, zoals daarstraks aangegeven geeft hij amper problemen op Windows. Vanaf het moment ik de externe HDD's afkoppel van de server gaat hij wel vooruit. Als ik de externe HDD aankoppel lijkt het alsof beide schijven (intern en extern) continu met elkaar communiceren. Ze lijken me heel de tijd te "schrijven".

*edit*: Ik zie nu ook dat de CPU naar bijna 100% gaat wanneer ik de externe HDD aankoppel. Het gebruik van het ram-geheugen komt op 59%.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Babylonia op 03 maart 2015, 19:31:13
Kijk in broncontrole in de achterliggende processen en logfiles waar de NAS mee bezig is. Misschien levert dat meer informatie op.

Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 19:37:47
Helaas kan ik de nas met geen enkel toestel meer bereiken. Is zo druk bezig,... Vanaf ik merk dat hij "rustig" is doe ik een nieuwe poging.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 19:54:50
Na bijna 20min eindelijk in de webinterface geraakt :) In bijlage een printscreen van het logboek. Lijkt me niets speciaal in te staan waardoor hij zo met de externe HDD bezig is?
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Babylonia op 03 maart 2015, 20:36:14
Maar wel bijzonder veel "warnings" met problemen om connectie te maken van onder andere een IP uit HongKong
103.41.124.50   is een IP-adres uit HonKong.
202.75.100.234 is een IP-adres uit Jakarta (Indonesië)
Die andere IP-adressen zou ik ook maar eens controleren waar die vandaan komen.

Ik denk dat je NAS gehackt wordt (of althans pogingen ertoe), voor zover al niet gebeurd met al die activiteit op je NAS / HD's, waarvan je niet begrijpt waardoor.

Ik zou de NAS als de wiedeweerga maar meteen loskoppelen van je netwerk en internet.
Uitzetten en eerst maar eens bestuderen wat er allemaal aan de hand is en een plan maken hoe alles veilig te stellen.

Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 03 maart 2015, 21:07:27
Hmm ik weet weer wat doen komende weekend zodus :( Hopelijk kan ik hiervoor een oplossing vinden.

Alvast bedankt.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Hutje op 04 maart 2015, 00:53:04
Lijkt me duidelijk dat je je standaard SSH poort hebt open staan.
Zet die maar eens dicht, of op een andere poort, dan heb je geen /minder last van bezoekers...!


Sent from my iPad using Tapatalk
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 04 maart 2015, 01:04:42
Lijkt me duidelijk dat je je standaard SSH poort hebt open staan.

Toch niet, deze heb ik van in het begin gewijzigd. Heb de SSH toegang uitgezet maar heb nog veel bezoekers. Morgen bbox-router resetten om zo ander IP te krijgen. Geen idee of dat gaat helpen  :S
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Hutje op 04 maart 2015, 01:10:40
User [root] failed to log in to [SSH] due to ....
Lijkt mij duidelijk genoeg..


Sent from my iPad using Tapatalk
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Babylonia op 04 maart 2015, 03:57:31
Zou eerst de NAS intern eens koppelen aan een PC (of Mac), zonder connectie met internet, en eens uitzoeken wat er aan de hand is, of je geen data kwijt bent, veranderd is (encrypted). Bestudering van poorten, firewall regels, logfiles etc. etc.   Met virus scanners kijken of je systeem besmet is met het een en ander.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Briolet op 05 maart 2015, 17:38:19
Maar wel bijzonder veel "warnings" met problemen om connectie te maken van onder andere een IP uit HongKong…
…Ik denk dat je NAS gehackt wordt (of althans pogingen ertoe), voor zover al niet gebeurd met al die activiteit op je NAS / HD's, waarvan je niet begrijpt waardoor.

Ik denk niet dat die paar mislukte SSH inlogpogingen de boel zo vertragen dus als je een goed wachtwoord gebruikt zou ik me geen zorgen maken.

Mijn ervaring met een J model nas (ik heb een 212j) is dat ze te weinig geheugen hebben. Op het moment dat het geheugen gebruik boven de 80% komt, gaat hij swapfiles aanmaken (Inactief geheugen word naar disk weggeschreven). Maar als dat geheugen een paar tellen later weer nodig is moet hij ander geheugen wegschrijven en dat eerste weer terug laden.

Als er te veel taken tegelijk lopen, kun je in een vicieuze cirkel terechtkomen waardoor alle processen elkaar steeds vertragen en er beina niet meer in de nas in te loggen was. Ik had het laatst nog dat hij 3 dagen achtereen aan het ratelen was en ik er vrijwel niet meer bij kwam. Beste oplossing was dan de powerknop indrukken en de nas uitschakelen en weer inschakelen. Na die tijd is het probleem doorgaans over. Ik ben. met mijn gebruik, dus toe aan een zwaarder model nas.  :|
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 05 maart 2015, 18:08:06
Hey @Briolet - ik vermoede het al dat de 128mb ram niet meer voldoende was. Toch is er, buitenuit DSM 5.1, niets gewijzigd aan de server sinds 1st ingebruikname. Ook heeft de externe HDD nooit voor problemen gezorgd.

Ik heb nu een Synology DS214play besteld. Hopend op betere prestaties.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Grofweg op 06 maart 2015, 07:31:28
Ik zal zeker niet zeggen dat DSM 5.1 de schuldige is' maar ik merkte wel dat deze versie meer vraagt van de DS. Zelfs bij het streamen van muziek merkte ik dat. Die stopte soms.
Er lopen volgens mij meer achtergrondtaken (vanuit DSM) dan in DSM 5.0. Ik ben dan ook weer teruggegaan naar DSM5.0. Dat loopt versloepeler.En mijn muziek probleem is ook weer verledentijd.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Ben(V) op 06 maart 2015, 10:23:41
Tja van een vijf jaar oud instapmodel kun je niet verwachten dat die alle uitgebreide functionaliteit aan kan die nu eenmaal in DSM zit.
Zo'n instap model (j versies) is eigenlijk alleen geschikt om als NAS (dus fileserver) te dienen.

Als je windows op zo'n cpu met zoveel geheugen zou draaien zou hij niet eens opstarten wegens resouce gebrek.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Grofweg op 06 maart 2015, 18:35:51
Dat is natuurlijk helemaal waar. Maar ik ga er ook vanuit dat Synology weet wat de beperkingen zijn van dergelijke nassen. Laat ik het zo zeggen: ik had als synology zijnde niet de keuze gemaakt om DSM5.1 beschikbaar te stellen voor de x10J serie. Of in ieder geval de beperkingen die dit mogelijk met zich meebrengt duidelijk gecommuniceerd. Dat is niet gebeurd. Althans, niet voor zover ik weet.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: Ben(V) op 06 maart 2015, 19:33:33
Jij mag dan het gevoel hebben dat het aan DSM 5.1 ligt, maar ik betwijfel dat ten zeerste.
DSM is niet anders dan een schil boven op linux en het is gewoon dezelfde linux versie gebleven.
Er is dus alleen functionaliteit aan die schil toegevoegd.

Verder is het nu eenmaal zo dat Synology er voor gekozen heeft om maar een versie van DSM uit te brengen en niet voor de instap modellen een beperkte DSM uit te brengen.

Zoals al eerder door anderen aangegeven is het beperkte geheugen de bottleneck.
Als je dan applicaties draait en hij moet gaan swappen is hij niet meer vooruit te branden.
Titel: Re: DS110j zeer traag met Mac OS X
Bericht door: ziddu op 06 maart 2015, 20:04:03
Dat vermoede had ik al dat de 128mb ram te klein begint te worden. Stel me enkel de vraag waarom het zo plots is, ook voor de 5.1 update. Ook het streamen naar de TV dat plots niet meer gaat. Hopelijk verbetering met de 214play! :)