Synology-Forum.nl

OS Specifieke ondersteuning => Mac OS X => Topic gestart door: blackgoku op 25 maart 2016, 21:03:29

Titel: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 25 maart 2016, 21:03:29
Zoals de titel het al zegt mijn DSM interface werkt niet of nauwelijks in Safari sinds ik ben ge-update naar DSM 6.
Als ik de browser open en inlog voor de eerste keer dan is er niks aan de hand, maar 5 min later wil hij niks meer laden en reageert de pagina nergens meer op, pagina herladen en sluiten en dan weer opstarten heeft geen zin.
het enigste wat tijdelijk helpt is de browser helemaal afsluiten en weer opstarten.

Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 25 maart 2016, 21:24:36
ik denk dat het aan Safari ligt, nas herstarten ter wel het probleem er is lost niks op
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 25 maart 2016, 22:11:22
Welke Safari? Deze week was er een update naar 9.1

En hoe heb je de browsercompatibiliteit ingesteld in dsm? Hoogste veiligheid welke alleen voor moderne browsers is? Dat heb ik ingesteld, default is de middelste optie.

Op twee mac's had ik met die instelling wel een heel lange vertraging voordat het inlogscherm verscheen. Daarna echter geen problemen.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 25 maart 2016, 22:13:36
Hmm, dit is wel een goeie aangezien ik mijn mac niet altijd gelijk update omdat mij dit nooit uitkomt.
browsercompatibiliteit heb ik op default en de middelste gelaten. en Firefox gaat dit overigens wel zonder enig probleem.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 25 maart 2016, 22:35:31
Ik ben nu terug gegaan naar de middelste compatibiliteit. De hoogste instelling geeft een probleem met Surveillance Station. Dat probleem is er op alle browsers en OS-en volgens Synology.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: error33 op 26 maart 2016, 21:40:48
Zelf heb ik dit ook ervaren. Maar dacht zelf dat het aan het updaten van de parketten lag. Na alle paketten geüpdatet  te hebben en zonder veranderingen gemaakt te hebben in OSX Safari werkt het als bij DSM 5.2

Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 27 maart 2016, 11:01:22
nA het updaten van de mac werkt het weer en kan ik de nas weer normaal benaderen  :)
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 27 maart 2016, 11:47:04
Waarschijnlijk was het restarten van je mac ook al voldoende geweest. Ik denk dat het probleem opgelost is door het legen van alle caches en niet door je OS update.

Ik zelf had ook een paar keer inlog problemen in de browser doordat ik de settings van de browser compatibiliteit aangepast heb. Die problemen komen dus niet direct door de update, maar doordat ik na de update alle settings nog eens nagelopen heb op veranderingen. Heb ik opgelost door even een andere inlog urls te gebruiken. b.v. dsm.mijndomein.nl werkte niet, maar nas.mijndomein.nl werkte wel. (Beide wijzen naar hetzelfde IP). Dat waren dus cache problemen.

Verder waren er een paar problemen met de proxyserver. De WPAD file werd vernieuwd. Dit is voor de autodiscovery van de proxyserver op de nas. In mijn aanpassing van de wpad file had ik een paar bugs gerepareerd. Die oude bugs waren dus weer terug. Dat heb ik opgelost door mijn kopie van de wpad file terug te zetten.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 27 maart 2016, 11:52:02
Aan de herstart heeft het niet gelegen aangezien ik de mac al had ge herstart  met het zelfde idee in mijn achterhoofd.
Zo had ik ook al de totale geschiedenis gewist en de nas via het interne ip benaderd.

Ik had dit trouwens niet op mijn macbook.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 27 maart 2016, 15:01:34
Ik heb er nog steeds last van, voor DSM 6 had ik dit nooit, waar pas ik de compatibiliteit aan ?
Ik heb nu alle alle caches geleegd, eens kijken of dat helpt.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 27 maart 2016, 22:04:26
Nope werkt niet, en op mijn laptop heb ik dit probleem nu ook :(
Wat trouwens gek is dat ik dit probleem niet heb met mijn backup-server.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: hansiedown op 28 maart 2016, 16:12:56
Ikzelf gebruik geen safari, maar las puur toevallig volgend artikel op Tweakers:
http://tweakers.net/nieuws/109727/bug-in-ios-9-maakt-openen-links-in-safari-onmogelijk.html
Geen idee of dit een relatie heft met het genoemde problem.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 28 maart 2016, 16:54:15
Nee helaas niet, mijn probleem ontstond ook al voor de update.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 29 maart 2016, 10:39:30
Ik heb sinds de update ook soms een inlog probleem. Of het aan safari ligt weet ik niet, maar hij kan de inlog pagina dan niet openen. Het zal iets met de browser cache van doen hebben.

Normaal log ik via een bookmark in op "https://dsm.mijndomein.nl:5001". Als dat stokt, dan kan ik wel gewoon inloggen op "https://mijndomein.nl:5001". (of op "http://dsm.mijndomein.nl:5000")
Alle adressen wijzen gewoon naar hetzelfde IP, maar omdat de inlognaam anders is, komt dan dan niet uit dezelfde cache.
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 29 maart 2016, 22:46:59
Bij mij maakt dat allemaal geen verschil cache heb ik allemaal al verwijderd, via het interne ip heb ik het zelfde probleem met de DS1815+ als met het externe als wel mijndomein.nl wat dan weer gekoppeld is aan mijn externe ip. het gekke is dat ik het niet heb met mijn DS1513+, misschien dat het met de certificaat te maken heeft op mijn DS1815+ ?
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 15 april 2016, 17:29:48
Ik ben benieuwd of de update van gisteren bovenstaand probleem heeft opgelost.

Intussen merk ik dat een ander probleem nog steeds bestaat. Ik had regelmatig dat de menubalk van dsm plots weg is. Je kunt dan b.v. ook niet meer bij de uitlog functie. Gelukkig brengt eenpagina refresh de menubalk terug. Ik had nooit door wat dit probleem triggerde, maar vandaag vond ik een consistente trigger.

Als ik de help open, krijg ik twee opties. Als ik deze opties kies, is mijn menubalk plots weg. Idem bij het oproepen van de help vanuit een dsm instellingen scherm. Dit gebeurde zowel in windowed en full screen mode van Safari. Als ik echter een heel klein window open heb staan, dan gebeurt het niet. Als ik een medium klein window open heb staan bij het oproepen van de help, zie ik het volgende:

[attachimg=1]

De menubalk wordt afgeknipt. Waarschijnlijk is dit de window grootte waar het begint mis te gaan en schuift de menubalk steeds verder van het scherm af, als ik een groter Safari window open heb staan.

Dit alles op mijn 13"MacBook Pro. Op mijn iMac heb ik hier geen last van.

Zijn er anderen die dit ook merken?
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 15 april 2016, 17:38:16
Ik had idd een update, maar deze is voor mijn nas weer ingetrokken, ik krijg nu de melding ''uw DSM-versie is up to date''.
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 15 april 2016, 18:20:02
Mijn andere nas had dit probleem niet op mijn laptop. Na nog verder kijken, merk ik dat het probleem door een andere bug komt, die er al zeker sinds dsm 5.0 in moet zitten.

DSM onthoudt de venster posities van het sluiten van een dsm venster. Hij doet dat echter niet in cookies in je browser, zoals hoort, maar op je nas zelf. Dus op elke computer heeft een venster de laatst gebruikte positie, ook al zit je inmiddels elders. Als je dus een venster op je desktop lekker groot zet, dan valt op je laptop de onderkant van het scherm af. Dat was al irritant, omdat je niet bij de onderkant kunt komen om het window te verkleinen. Op sommige schermen kun je dan zelfs niet bij de 'ok' button om een keuze te maken, of zie je de onderste checkboxen niet.
Bij de help, en waarschijnlijk nog andere schermen leidt dat er toe dat de menubalk boven van het scherm gedrukt wordt. En ook niet meer terug komt als je alle vensters sluit.

Het zou heel gemakkelijk op je lossen zijn als DSM deze waarden per pc in Cookies zou opslaan, of de schermgrootte van de browser opvraagt en nooit een scherm probeert weer te geven die niet gaat passen.
Titel: Re: DSM werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Briolet op 16 mei 2016, 11:56:01
Normaal log ik via een bookmark in op "https://dsm.mijndomein.nl:5001". Als dat stokt, dan kan ik wel gewoon inloggen op "https://mijndomein.nl:5001". (of op "http://dsm.mijndomein.nl:5000")
Alle adressen wijzen gewoon naar hetzelfde IP, maar omdat de inlognaam anders is, komt dan dan niet uit dezelfde cache.

Dit is echt een Safari probleem en heeft niets met de nas te maken. Ik heb het nu ook al op mijn IP Camera gehad. "camx.mijndomein.nl" werkt dan niet terwijl "camx.local" wel werkt. Beiden wijzen ze naar hetzelfde IP. Via Wireshark zie je dat Safari ook geen enkele poging doet op de nas/camera aan te roepen.

Ik ben dit probleem nu ook al twee keer tegengekomen bij package center. Hij blijft dan soms in "laden" hangen. Maar het is niet de nas die hangt, maar Safari die de gehele verbinding kwijt is. Een reload van de pagina blijft dan ook hangen. Via een andere inlognaam gaat het dan wel vlekkeloos.

Het legen van caches of starten met een nieuw privé venster lost niets op. Safari sluiten en weer starten wel.
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: blackgoku op 16 mei 2016, 12:00:08
Exact dit bedoel ik !
Titel: Re: DSM 6.0 werkt niet goed in Safari.
Bericht door: Tim__ op 16 mei 2016, 15:20:03
Inderdaad ik stel dezelfde fouten vast met safari.