Synology-Forum.nl
OS Specifieke ondersteuning => Mac OS X => Topic gestart door: JanSr op 11 maart 2021, 09:26:13
-
Ik stapte over naar een nieuwe MacBook Pro, MacOS Big Sur 11.2.3.
Ik was gewend om in het Findermenu in het rijtje locaties (links onder) Diskstation te zien.
Dat is nu niet meer zo.
Wat moet ik doen om dat weer voor elkaar te krijgen?
-
Normaal bepaal je wat je ziet in de settings van de finder.
Maar in Catalina viel me op dat dit alles nu ondergebracht is in een "netwerk" folder.
-
Op zich klopt dat, maar hoewel ik in de Finder alles heb aangevinkt, zie ik in het lijstje Diskstation niet meer staan.
In Netwerk Zie ik Diskstation wel staan, maar er op klikken leidt tot beachballen.
Ik had de hoop, dat er in Synology een list te vinden zou zijn waarbij het ineens goed gaat.
Met CMD-K kom ik er wel, maar dat is toch een omweg.
Een alias van een Diskstation volume leidt ook tot beachballen.
Bij Macfreak kom ik ook nog niet veel verder.
-
In de Finder zie ik nu dit:
[attach=1]
Wat ik niet voor elkaar krijg is dat ik deze NAS: 192.168.178.41 ook onder zijn naam (Diskstation2) in de Finder krijg.
Graag advies
-
Heb je 'bonjour' wel aan staan in die nas? En dus niet zijn poort in de firewall van de nas geblokkeerd. En je verbind wel met de hostnaam en niet met dat IP?
-
Het stond al zo:
[attach=2]
en
[attach=1]
Deze zin begrijp ik niet: En je verbind wel met de hostnaam en niet met dat IP?
Hoe doe ik dat?
-
smb://account@hostnaam.local i.p.v. smb://account@IP
-
Daarom begrijp ik het ook niet. Dit staat er, gewoon vanaf stap 1 afgekeken bij Diskstation (mijn andere NAS)
[attach=1]
Ook de instellingen van WEBDAV zijn gelijk.
-
Daar kan ik niet uit halen dat de Mac ondersteuning aan staat. Want alleen dan wordt de hostnaam ook echt op het netwerk gepubliceerd via bonjour. Die andere velden die je eerder liet zien gaat alleen over de printer tonen via bonjour. (En is dus alleen nodig als je ook een printer op de nas aansluit)
-
Het toeval hielp mij, toen ik de naam "Diskstation2" intoetste in de regel die je ziet in het venster dat zich opent met Command-K.
Het is gelukkig weer gelukt. Maar niet dankzij Synology-Help.
Briolet bracht mij op het idee. Dank daarvoor!
-
Toch heb ik de laatste finesse nog niet gevonden: Als ik mijn Mac opstart, zie ik de eerste Diskstation wel, de tweede wel.
Pas na selectie in Command-K komt die in beeld.
Waarom?
-
Na een Cmd-K wordt hij gemount. Dan staat hij als een gemout device in de lijst. Daarvoor alleen als een server die in het netwerk zit en zich via bonjour in het netwerk publiceert.