Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Mail Station => Topic gestart door: Rickstah op 21 mei 2013, 22:05:48

Titel: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: Rickstah op 21 mei 2013, 22:05:48
Onlangs een DS212j geïnstalleerd inclusief Mail Server en Mail Station.
Alles werkend gekregen, mail versturen enz..

De mail voor de betreffende gebruiker wordt binnengehaald via POP3 bij XS4ALL.

Het vreemde is: bij het openen van RoundCube, maar ook Outlook 2007 (via IMAP) verschijnt elk binnengehaald mailtje dubbel?!

Is iemand hier bekend mee? Bij een eerdere DS213+ staan alle instellingen identiek, alleen deze Synology heeft dit probleem niet.
Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: OutintheBlue op 02 juli 2013, 00:18:43
Heb je al een oplossing?
Ik heb het 'ineens' ook, zowel in Outlook op m'n PC (Imap) als Roundcube. Ben wel wat wezen klooien met portforwarding om mails op mijn tablet te synchen (ook via Imap), maar dat lijkt me de oorzaak toch niet.
Wel heb ik aangevinkt nu dat de mails op de server (bv. van Telfort en Gmail) verwijderd moeten worden. Toen ik dat instelde, kreeg ik alle mailtjes die nog op de server stonden alsnog allemaal (wederom) binnen, dus uiteindelijk ook dubbel.
Maar het kan toch ook niet zo zijn dat ik alles op de server moet laten staan?
Bedankt voor je hulp.
Groet, Ronald
Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: Rickstah op 02 juli 2013, 08:07:55
Nee, het is bij mij nog niet opgelost.
Het vreemde is wel dat wanneer ik een nieuwe gebruiker aanmaak en hier een ander POP3 account aan koppel, de mails niet dubbel binnenkomen.

Het gebeurt dus alleen voor 1 specifieke gebruiker. Ook de instelling van de mails verwijderen van de POP3 server heb ik ingesteld staan.

Op het internationale forum heb ik ook nog geen oplossing gevonden..
Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: OutintheBlue op 02 juli 2013, 11:03:37
Ik heb alles nog wel lopen via het admin account. Ik wil dit nog aanpassen, maar wellicht bij jou ook en is dat de oorzaak? Misschien dat ik vanavond even alles opnieuw instel met een ander account, maar moet nog uitzoeken hoe dat moet...  ;)

Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: zandhaas op 02 juli 2013, 11:04:35
Heb je niet per ongeluk ergens een forward regel opgenomen die de mail's al doorstuurt voordat je ze met pop3 ophaalt?

Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: OutintheBlue op 02 juli 2013, 20:42:26
Hoi,
Nee dit is niet het geval, werk nooit met regels in Outlook ofzo.

Ik ben het spoor inmiddels redelijk bijster. 

Voor de duidelijkheid: ik werk dus vanuit mijn NAS admin account. Ik log dus in met 'admin' in mijn mailstation en heb dus onder dat account  alles geconfigureerd. Ik weet, niet handig. Pas ik nog wel een keertje aan...

Verder heb ik een domeinnaam geregistreerd bij een derde partij, met een pakket waarbij tevens e-mail forwarding  zit, dus met pop3 en 100 mb opslag etc. Mijn standaard e-mail adres is daar zeg maar "ronald@domeinnaam.nl".

Ik heb de wizzard 'Mailstation voor dummies' hier in het forum gevolgd en heb het genoemde domein "domeinnaam.nl" ingevuld in de mailserver, onder SMTP > SMTP inschakelen, in het vakje achter domeinnaam. Ik vermoed dat mede (?) hierdoor steeds automatisch een admin identiteit door mailstation wordt aangemaakt, met dezelfde domeinnaam: "admin@domeinnaam.nl", die vervolgens als standaard wordt ingesteld.
Omdat ik ook al de pop3 gegevens van mijn domein-provider handmatig had ingesteld, is dat de volgens mij de oorzaak dat mails dubbel worden gedownload. Aan de andere kant: eentje zal altijd de eerste zijn. En aangezien er bij beide staat vermeld "verwijderen van server", zou de tweede niets meer kunnen vinden..... Dus da's raar.

Omdat de admin account niet te verwijderen is (kan wel, maar bij de volgende login staat ie er gewoon weer, heb ik dan maar die andere, handmatig ingevulde identiteit weggehaald. Daarmee heb ik ook de pop3 gegevens verwijderd, waardoor m.i. mailstation dus niet meer weet waar ie mijn mails vandaan moet halen.
Edoch... Een mailtest vanaf het account van mijn werk naar "ronald@domeinnaam.nl" leverde toch één mailtje op. Maar dat kan toch helemaal niet?

Mijn voorzichtige conclusie is dus dat ik nu onbewust de NAS de rol heb laten overnemen van mijn e-mailprovider en kwamen ze daardoor twee keer binnen
- eentje via pop3 van mijn e-mailprovider en
- eentje via de mailserver van mijn NAS
Maar dat kan volgens mij helemaal niet,  want als dat zo is,  hoe weet de NAS dan dat ik de rechtmatige eigenaar ben van "ronald@domeinnaam.nl"?


Ben er inmiddels achter dat dit nergens op slaat. Maar hoe het wel zit?

Ik hoop dat ik nog enigszins duidelijk ben... 
Wie kan helderheid brengen in mijn puzzel.
Alvast dank!

Titel: Re: E-mails komen dubbel binnen?
Bericht door: OutintheBlue op 09 juli 2013, 00:02:53
Moet achteraf wel lachen om mijn conclusie hierboven. Je kan veel leren in een weekje, zeg maar.

Een juiste conclusie en oorzaak van de dubbele download van mailberichten zit 'm vermoedelijk in de bug die hier genoemd wordt:
http://www.synology-forum.nl/mailstation/mailstation-for-dummies-zonder-domeinnaam/msg66069/#msg66069 (http://www.synology-forum.nl/mailstation/mailstation-for-dummies-zonder-domeinnaam/msg66069/#msg66069)

Ik heb mailstation en mailserver verwijderd en opnieuw geïnstalleerd. De instellingen van Mailserver zijn gebleven, de .maildir map(pen) ook, alleen Mailstation moest opnieuw ingesteld worden. Met de kennis die ik nu heb, is dit een fluitje van een cent en dus staat alles er in één keer goed in. Resultaat: geen dubbele downloads meer...