Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Media Server (UPNP/DLNA) => Topic gestart door: dimitridb op 21 december 2018, 19:32:28

Titel: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: dimitridb op 21 december 2018, 19:32:28
Waarde forumgebruikers,

Al een hele tijd kamp ik met dit probleem, nu post ik het in de hoop dat er iemand soelaas kan bieden.

In de Mediaserver applicatie onder "DMA-compatibiliteit" heb ik verschillende apparaten staan zoals o.a. Bose Soundtouch apparaten en een Samsung Smart TV.
Aangezien ik deze toestellen toegang wens te geven tot de media op mijn NAS via UPNP, duid ik het vinkje aan naast de IP's om ze toelating te geven.

De optie om alle nieuwe/onbekende apparaten op het netwerk af te schermen van de toegang heb ik "enabled".

Om de zoveel weken, worden de "vinkjes" bij de "toegelaten apparaten" ongedaan gemaakt, waardoor deze geen toegang meer krijgen tot de media op de NAS. Ik heb zelf geen idee wat hiervan aan de oorzaak kan liggen.

Elke keer "enable" ik desbetreffende IP's opnieuw manueel, maar het duurt nooit lang voor ze opnieuw uitgevinkt zijn...

Zie bijgevoegde screenshot voor meer duidelijkheid.
Titel: Re: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: Ben(V) op 21 december 2018, 21:19:48
Het is gewoon wat vreemde functionaliteit die niet in de DLNA specificaties voorzien zijn.
Die specificaties voorzien niet in autorisatie mogelijkheden, alles wat DLNA praat op je Lan heeft toegang tot alles.

Synology heeft een poging gedaan toch een vorm van autorisatie te maken, maar is daar maar half in gelukt.
Als een apparaat zich een tijdje niet gemeld heeft bij de mediaserver dan concludeert die dat het apparaat niet meer aanwezig is en haalt hem uit de lijst.
Als hij dan weer terugkomt moet je hem weer opnieuw toegang geven.
De achtergrond is dat DLNA devices altijd aanstaan, dus als jij ze uitzet krijg je dit probleem.

Het beste is gewoon geen DLNA te gebruiken dan heb je gewoon alle normale autorisatie mogelijkheden of anders voor lief nemen dat DLNA nu eenmaal geen autorisatie ondersteund.
Titel: Re: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: dimitridb op 23 december 2018, 16:18:16
Dag Ben, bedankt voor de feedback!

Toch wil ik hierbij even duiden dat de apparaten niet uit de lijst verdwijnen.
Ze blijven weldegelijk aanwezig in de lijst, enkel het "enabled" vinkje gaat automatisch weg na een tijdje.

Het is ook zo dat ik de apparaten vaste IP-adressen heb toegewezen. (vast = gereserveerd op MAC adres)
Bijgevolg is het dus ook niet zo dat 1 apparaat zich op een ander moment met een ander IP aanmeld.

De DLNA devices worden nooit uitgeschakeld, gaan enkel in standby...

Groetjes.
Titel: Re: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: Birdy op 23 december 2018, 16:21:18
Misschien wel een bug, zou hiervoor een ticket inleggen bij Synology.
Titel: Re: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: dimitridb op 23 december 2018, 16:40:03
Hey Birdy,

Zoals aangegeven door jou heb ik het inderdaad doorgestuurd aan Synology support.
Als ik meer duidelijkheid heb, dan zal ik hier posten.

Mvg,
Titel: Re: Media Server/DMA Compatibiliteit - Toegestane IP's worden automatisch disabled
Bericht door: Briolet op 23 december 2018, 16:57:47
Als een vinkje vanzelf uitgaat is dat een bug.