Synology-Forum.nl

Hardware ondersteuning => Netwerk algemeen => Topic gestart door: Lukraak op 09 september 2018, 16:05:34

Titel: SSL Certificaat op LAN verbinding
Bericht door: Lukraak op 09 september 2018, 16:05:34
Hoi allemaal,

Ik heb deze week mijn eerste NAS aangeschaft en ben nu bezig met de beveiliging e.d. Ik krijg een melding dat de verbinding niet veilig is via https als ik de NAS in mijn eigen netwerk benader via de interne IP van de NAS. De volgende melding staat in internet explorer:

Het hostnaam in het beveiligingscertificaat van de website verschilt van de website die u probeert te openen.

Als ik de NAS extern benader buitenom mijn netwerk via een aangemaakte domeinnaam xxxx.synology.me dan staat er wel gewoon dat de verbinding veilig is en het certificaat werkt. Ik heb een certificaat aangemaakt via let's encrypt voor de externe domeinnaam.

De forward porten e.d. staan goed ingesteld volgens mij, alles via ez wizard gedaan. Als ik in de router zelf kijk zie ik ook dat de forwards er staan.

Mijn vraag is nu. Hoe zorg ik ervoor dat de pagina ook veilig is/dat het certificaat werkt wanneer ik de NAS via de interne IP via mijn eigen netwerk benader? Wellicht heb ik iets niet helemaal goed gedaan, het is nogal een nieuwe wereld voor me.....

Dank alvast allemaal!!
Titel: Re: SSL Certificaat op LAN verbinding
Bericht door: Birdy op 09 september 2018, 16:14:22
Eerst even dit:
Citaat
alles via ez wizard
Verwijder alle instellingen die je daar hebt gedaan, daarna UPnP UITZETTEN in je Router en forward de poorten zelf in je Router.
Waarom ? Zie dit Topic (https://www.synology-forum.nl/ddns-extern-benaderen/zoveelste-waarschuwing-om-geen-ez-internet-te-gebruiken/).
Titel: Re: SSL Certificaat op LAN verbinding
Bericht door: Lukraak op 09 september 2018, 17:13:08
Dank Birdy. Lekker dan dat ze dergelijke wizards erin zetten... Maar goed, instellingen verwijderd, upnp dichtgezet en alles handmatig ingesteld. Alles werkt weer, alleen ik blijf met hetzelfde probleem zitten qua certificaat op het interne netwerk. Iemand tips :)?
Titel: Re: SSL Certificaat op LAN verbinding
Bericht door: Birdy op 09 september 2018, 17:37:55
Zie dit Topic (https://www.synology-forum.nl/netwerk-algemeen/onbeveiligde-site-in-chrome/msg255919/#msg255919).