Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Topic gestart door: Jeroen_kb op 12 augustus 2019, 14:34:21

Titel: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Jeroen_kb op 12 augustus 2019, 14:34:21
Ik wil DSfile gebruiken om fotos te backuppen. Het was me alleen opgevallen op mijn telefoon dat DSfile ( buiten bereik van thuisnetwerk) veel communicatie verzoeken deed. Wat optelde tot MBs dataverbruik.
Nu firewall er gezet en zie dat er zowat continue verzoeken naar amazonaws gaan (wat blijkbaar clouddienst van amazon is)

Waarom?
Titel: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Hofstede op 12 augustus 2019, 15:42:11
Gebruik je QuickConnect? Want die functie loopt via de cloud van Synology en het kan zo maar zijn dat die Amazon gebruiken.
Titel: Re: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Jeroen_kb op 12 augustus 2019, 16:21:41
Nee. DS file op mijn samsung s9 geinstalleerd. En vanaf mijn gsm wil DSfile contact met amazoncloud
Titel: Re: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Birdy op 12 augustus 2019, 16:29:38
Dus, je gebruikt port forwarding en extern-ip adres of DDNS.
Titel: Re: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Jeroen_kb op 12 augustus 2019, 17:02:33
Nee.

Als ik buiten bereik eigen netwerk ben is er geen mogelijkheid om contact te maken met de NAS.

Alleen dan probeert DSFile 1 keer mijn interne up adres te vinden (lukt natuurlijk niet) en gaat dan hele tijd een amazonaws  adres benaderen. En dat blokkeer ik met firewall. Waarom probeert DSfile naar amazonasw te gaan? Zou hoogstens verwachten dat hij intern ip adres blijft proberen.  Alsof hij tijdelijk backup wil maken op amazon cloud als eigen backup niet beschikbaar is
Titel: Re: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Birdy op 12 augustus 2019, 17:09:21
Nu firewall er gezet en zie dat er zowat continue verzoeken naar amazonaws gaan (wat blijkbaar clouddienst van amazon is)
Om het even verder te snappen, je heb een firewall op je telefoon ?
Titel: Re: DS File communiceert met Amazonaws?
Bericht door: Jeroen_kb op 13 augustus 2019, 09:31:12
Ja. Vorig jaar bleek uit onderzoek dat apps zelfs als je ze niet gebruikt en geactiveerd hebt ze continue info versturen aan reclamewebsites etc. Heb ik geen behoefte aan dus met firewall blokkeer ik alle apps (op een paar na). Als ik ze dan nodig heb gaat de firewall even uit en daarna weer aan. Ik wil gewoon niet continue data weggeven.