Auteur Topic: updaten Joomla  (gelezen 978 keer)

Offline Bobo

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 41
  • -Ontvangen: 213
  • Berichten: 932
updaten Joomla
« Gepost op: 26 mei 2020, 11:47:30 »
Bij de laatste update van DSM, Mariadb en Joomla van 3.8 naar 3.9 ging helaas de database Mariadb de mist in. Ook back-up terugzetten leverde geen soulaas en aantal fouten in de database bleef oplopen. Dus alles verwijderd, opnieuw geïnstalleerd en opnieuw intikken. Flink wat werk, maar ik ben op zoek naar mogelijke oorzaak om herhaling te voorkomen (was overigens voor het eerst in 9 jaar).

Ik gebruik alleen de updates die via Joomla package center worden aangeboden, maar Joomla geeft zelf af en toe ook update aan. Die gebruik ik tot nu toe niet. Ik vermoed dat een tussentijdse update van Joomla, die niet via Synology werd aangeboden, heeft gezorgd voor een database-aanpassing en dat ik die dus gemist heb.

Vraag is daarom: is het beter en/of veilig om de updates die Joomla via pakket zelf aanbiedt ook te installeren of toch echt alleen die van package-center gebruiken? Want na deze update via Synology is er gelijk weer een binnen via Joomla-pakket zelf.
-

Offline Briolet

  • Global Moderator
  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 181
  • -Ontvangen: 2707
  • Berichten: 16.736
Re: updaten Joomla
« Reactie #1 Gepost op: 26 mei 2020, 12:50:17 »
Ik heb geen idee hoe Joomla zelf de update doet, maar Synology zet de pakketten niet op de standaard plaats maar op zijn eigen plek voor pakketten, waardoor de paden anders zijn. Als een update ook config bestanden met paden vernieuwd, kan het inderdaad mis gaan

Maar een Joomla gebruiker zal het beter weten voor dit pakket.
  • Mijn Synology: DS415+
  • HDD's: 3x 3TB in SHR
  • Extra's: DS212J, RT1900ac


 

Kan DSM niet updaten ivm geen ruimte op systeempartitie

Gestart door RenoBoard Synology DSM algemeen

Reacties: 5
Gelezen: 2704
Laatste bericht 20 maart 2016, 19:57:31
door Reno
Na updaten verdwijnen er mappen & data

Gestart door TonVHBoard SickBeard

Reacties: 12
Gelezen: 5588
Laatste bericht 30 mei 2013, 21:07:00
door TonVH
VERPLAATST: Software updaten

Gestart door BirdyBoard Synology DSM algemeen

Reacties: 0
Gelezen: 1901
Laatste bericht 08 december 2022, 14:43:47
door Birdy
VERPLAATST: DSM updaten

Gestart door BirdyBoard Synology BeeStation

Reacties: 0
Gelezen: 5724
Laatste bericht 02 december 2024, 09:38:56
door Birdy
Verouderd DSM updaten /Alle gegevens worden verwijderd

Gestart door WSBoard Synology DSM 5.1 en eerder

Reacties: 18
Gelezen: 8196
Laatste bericht 18 april 2017, 08:46:16
door WS