Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Photo Station / Photos => Topic gestart door: Marcelp op 10 september 2013, 12:12:41

Titel: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Marcelp op 10 september 2013, 12:12:41
De titel zegt het eigenlijk al...

Is de functie 'download' uit te schakelen in PS6? (bekijken wel, maar downloaden niet)

Niet jan en alleman hoeft met m'n foto's aan de haal te gaan en ik ze zo op de meest vreemde site's weer terug te vinden.

Wat ik mij herinner kon dit in PS5 wel...
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: jelleruben op 10 september 2013, 12:43:58
Waarschijnlijk kan je het volgende doen.

Je moet als admin inloggen, vervolgens rechtsboven Admin -> Instellingen.
Links op foto's klikken, en dan "gebruikers toestaan om albums te downloaden" uitvinken.

En ik weet niet of Jan en ander man, de foto's mag bekijken. Zo niet dan kan je altijd gebruikers accounts instellen.
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Marcelp op 10 september 2013, 13:34:21
Dit dacht ik ook, en had deze dus ook niet aangevinkt.
Denk dan ook dat deze functie voor complete albums bedoeld is en niet voor afzonderlijke foto's

Ik werk wel met gebruikers accounts en zij mogen dan ook de foto's bekijken, maar bepaalde accounts/gebruikers mogen geen foto's downloaden... deze functie kan ik nergens terug vinden helaas.

Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Plerry op 10 september 2013, 16:11:17
Iedere foto die iemand op je site te zien krijgt kan hij (of zij) ook opslaan (in de resolutie waarin de foto te zien is.
Wat mogelijk iets voor je is, is het gebruik van een watermerk.
Hier (http://www.synology-forum.nl/photostation-mods/watermerk-op-foto's-in-photostation-4/) wordt dat beschreven voor PhotoStation 4.
Ik weet niet of er zaken anders moeten in PS5 of PS6.
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Marcelp op 10 september 2013, 18:06:15
Bedankt voor de hint, maar is niet wat ik wil.

Er staat wel "gebruikers toestaan om albums te downloaden", dan moet het toch niet zo moeilijk zijn om er een optie bij te zetten "gebruikers toestaan om foto's te downloaden" lijkt mij  ::)

Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: arnom op 10 september 2013, 18:36:12
Dan weet jij niet hoe internet werkt...
Alle foto's, tekst enz wordt op de pc gezet waar het wordt bekeken, dus een soort van "gedownload". Maw kunnen gebruikers dan ook ALTIJD de foto's weer terugzien.

Wat jij wil is niet mogelijk. Denk dat er heel veel bedrijven zullen zijn die goud geld zullen betalen voor de mogelijkheid om opslaan van foto's onmogelijk te maken.

Ok, er zijn sites waarbij de foto's "beschermd" zijn, maar daar zijn weer programma's voor te vinden om dat te omzeilen en dat zijn vaak hele simpele programma's. Dus nee, wat jij wil kan niet.
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Marcelp op 10 september 2013, 19:21:03
Beetje kort door de bocht antwoord in mijn ogen...

Via een omweg is het altijd wel mogelijk om het een en ander te downloaden, maar om het bepaalde gebruikers het nu zo makkelijk te maken dat ze op een download knop onder de foto te kunnen klikken en klaar is kees... sjah...

"Alle foto's, tekst enz wordt op de pc gezet waar het wordt bekeken, dus een soort van "gedownload". Maw kunnen gebruikers dan ook ALTIJD de foto's weer terugzien."

Beetje vreemd niet?
De foto's worden vanaf de syno bekeken... trek ik ondertussen de netwerkkabel eruit.. dan is het afgelopen met de pret en is er niets kwa downloads terug te vinden.

Ook als je uitlogt, is er niets terug te vinden van de foto's tenzij je dus op de 'download' knop hebt geklikt (of wat in de cache van de browser staat)

Dit was in PS4 sowieso WEL mogelijk, heb net nog even de instellingen van m'n vorige syno erbij gepakt.

Dus ja wat ik wil is wel mogelijk zo is in het verleden gebleken.
De functie 'rechter muisknop uitschakelen' is ook niet voor niets aan en uit te vinken in PS6...  ;)
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Monatoetje op 11 september 2013, 12:40:16
Bij instellingen  -- > foto's
onder "instellingen weergeven" een vink zetten voor "de knop rechtklikken uitschakelen"

Geeft dit niet het gewenste resultaat. ?
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Marcelp op 11 september 2013, 12:49:02
Deze functie werkt wel.

Maar als ik een foto selecteer komt er een nieuw scherm met de geselecteerde foto.
Direct eronder staat download... vroeg mij dan ook af of de download optie uit te zetten was bij instellingen, maar kan het niet vinden.
Titel: Re: Download functie in Photostation 6 uit te schakelen?
Bericht door: Cojack1331! op 12 september 2013, 14:51:03
Ik heb ook wel baat bij een dergelijk functie!

het uitschakelen van "rechtermuis knop" en downloaden van album is niet voldoende.

Daarnaast heeft dit alleen invloed op de webinterface van PhotoStation, ga je gebruik maken van de Photo APP dan is alles gewoon mogelijk. (excl. rechtermuisknop  :D)

Eigenlijk moeten we ook opties hebben op de Photo APP instellingen te kunnen wijzigen.

Kun je Photo APP disablen?