Synology-Forum.nl
Packages => Officiële Packages => Photo Station / Photos => Topic gestart door: Sylvester op 23 maart 2020, 07:15:59
-
Misschien een stomme vraag...
Photo DS heb je op diverse toestellen zoal iPhone en Adroid en AppleTV.
Weet iemand of je ook op TV's of andere niet-Apple media spelers een Photo-DS app kunt installeren?
-
Heel eenvoudig. Als de smart opties van die TV van hetzelfde OS gebruik maken als waar apps voor zijn ontwikkeld, dan kan dat.
Dus als het OS van de TV draait onder Apple iOS, of Android (er is zelfs een versie voor Android TV voor DS Photo), dan kun je dat inzetten.
Heeft een TV een ander OS, dan helaas niet.
Dus bijv. een Samsung TV komt niet in aanmerking, want die gebruikt het door Samsung ontwikkelde "Tizen".
Zoals hiervoor aangetipt voor "Android TV" kun je DS Photo zo uit de Google Playstore installeren.
Andere op "gewone" Android afgestemde apps, kun je echter ook vaak draaien onder "Android TV",
door ze via "sideload" in te laden en ze dan te installeren.
Beperkingen liggen dan vaak in het praktische gebruik van de menu's. "Android TV" heeft namelijk geen "touchscreen" structuur.
(Android TV maakt in zijn simpelste vorm gebruik van een afstandbediening).
Het gewone Android is echter expliciet afgestemd om met een touchscreen samen te werken en zijdelings mogelijk via andere methoden.
Het hangt een beetje af van wat extra hulpmiddelen, of je die apps dan alsnog kunt gebruiken.
Die hulpmiddelen zijn bijv. het gebruik van een draadloos toetsenbord met touchpad, (en bijv. nog een draadloze muis).
Op een NVIDIA Shield TV (met het "Android TV" OS) heb ik via sideload diverse andere apps geïnstalleerd en draaiende.
DS File heb ik bijv. er ook op geïnstalleerd. Maar gebruik ik eigenlijk nauwelijks omdat er betere bestandsmanagers zijn dan DS File.