Auteur Topic: Foscam camera's wordt niet gevonden.  (gelezen 132 keer)

Offline montana81

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 2
Foscam camera's wordt niet gevonden.
« Gepost op: 28 september 2025, 21:35:29 »
Goede avond, Ik heb al jaren mijn Synology draaien met volle tevredenheid. Bij mijn oude woning had ik 1 Foscam camera d2ep in surveillance. Vorig jaar zijn we verhuisd en hebben we een garage. Deze wil ik bewaken met mijn inmiddels 2 camera's van Foscam.

Het volgende is er aan de hand. Ik had  voordat ik het ging installeren een test opstelling gemaakt. 1x 8 ports PEO switch daarop 2x foscam camera. De netwerk kabel vanaf de switch zo in een andere switch. Camera's toegevoegd in Sur.station zonder problemen.

Nu heb ik dus alles in de garage geplaatst en krijg ik met geen mogelijkheid verbinding met de camera's. Het enige wat er nu tussen zit is een ASUS AIMESH BD4 mesh systeem om zo een draadloos netwerk op te bouwen.

Als ik de camera's bekijk in mijn FOSCAM programma ( zie afbeelding ) of op mijn telefoon kan ik gewoon de beelden zien. Ze worden dus op het netwerk gezet etc. Ik vermoed dat er ergens een blokkade zit door mijn ASUS AIMESH.

Wie kan mij opweg helpen.

Groet Tony
  • Mijn Synology: ds214play
  • HDD's: 2x wd

Offline Babylonia

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 995
  • -Ontvangen: 1561
  • Berichten: 8.304
Re: Foscam camera's wordt niet gevonden.
« Reactie #1 Gepost op: 29 september 2025, 01:48:24 »
Mogelijk maakt het basis station van het  "ASUS AIMESH BD4 mesh systeem"  gebruik van een eigen separaat netwerk,
en niet van het basis netwerk van de router waarmee je je NAS (en andere bekabelde apparaten) met internet heb verbonden ??
Welke router gebruik je voor je internet connectie?

Zet het basis station van het   "ASUS AIMESH BD4 mesh systeem"   in  "Access Point mode":
https://manuals.plus/nl/asus/bd4-dual-band-wifi-router-manual
https://manuals.plus/nl/asus/bd4-dual-band-wifi-router-manual#q1_does_the_aimesh_router_support_access_point_mode

-
DS213j    2x 6TB WD Ultrastar     -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) ZyXEL EX5601 + RT1900ac (AP) + Apple Airport Express (bridge)
DS415+  4x 4TB HGST Deskstar  -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) + RT6600ax + RT2600ac + MR2200ac  -  NVDIA Shield TV Pro
DS920+  4x 4TB WD Red Plus     -  DSM 6.2        +        DS420j   4x 4TB WD Red Plus  -  DSM 7.2.2
              Ervaring met routers van DrayTek, Fritzbox, TP-Link  -  switches Netgear, ZyXEL  -  Access Points TP-Link, Grandstream.....

Offline montana81

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 2
Re: Foscam camera's wordt niet gevonden.
« Reactie #2 Gepost op: 29 september 2025, 10:12:33 »
Ik heb een zyxel t54 router van odido. Hiervan staat uiter6het wifi uit.

Ik denk dat je gelijk heb dat de asus mesh punten een eigen netwerk maken. Mijn nas zit in de router gestoken. Zou het helpen om hem in de lan poort van de asus punt te steken. Is het dan verstandiger om alles uit mijn router te halen en op de asus een switch aan te sluiten waar alles overheen gaat lopen. Zodat ik de router alleen gebruik om het internet door te zetten naar de Mesh.
  • Mijn Synology: ds214play
  • HDD's: 2x wd

Offline Babylonia

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 995
  • -Ontvangen: 1561
  • Berichten: 8.304
Re: Foscam camera's wordt niet gevonden.
« Reactie #3 Gepost op: 29 september 2025, 16:49:25 »
Mijn nas zit in de router gestoken. Zou het helpen om hem in de lan poort van de asus punt te steken.

Dat helpt in dat geval dan niet voor apparaten die bekabeld in het netwerk van je Odido router hangen,
want je blijft in dat geval nog steeds van twee verschillende netwerken gebruik maken.

Waarom volg je het advies niet op, door het basis station van het   "ASUS AIMESH BD4 mesh systeem"   in  "Access Point mode" te zetten?
Zoals in mijn vorige reactie aangegeven.  Zodat je voor je hele thuisnetwerk van één sub-netwerk gebruik maakt.  (Dat van de ZyXEL).

Of connectie dan via WiFi of bekabelde aansluitingen gaat van de Asus mesh apparaten, of bekabeld via de ZyXel router,
(als je de WiFi daarvan niet wilt gebruiken), maakt dan niet uit.


Aanvullend:

Is het dan verstandiger om alles uit mijn router te halen en op de asus een switch aan te sluiten waar alles overheen gaat lopen.
Zodat ik de router alleen gebruik om het internet door te zetten naar de Mesh.

Als je de Odido ZyXEL router alleen wilt gebruiken om internet door te zetten, kun je die er net zo goed helemaal tussenuit halen,
en de basis router van het Asus mesh systeem, die als basis-station werkt voor de andere Asus mesh nodes rechtstreeks aansluiten,
achter de glasvezel connectie.  In dat geval dan niet in  "Access Point" mode, maar gewoon als "router".

Verder zul je voor de WAN-aansluiting met internet, dan nog wel een aanpassing moeten doen, door VLAN ID 300 in te stellen,
met priority op 1.   Maak je in dat geval alleen gebruik van de Asus mesh router, en aanvullende Asus mesh nodes.

Hoe je voor een Asus router VLAN ID 300 (en priority 1) instelt zijn op fora op internet en YouTube, wel aanwijzingen voor te vinden.
-
DS213j    2x 6TB WD Ultrastar     -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) ZyXEL EX5601 + RT1900ac (AP) + Apple Airport Express (bridge)
DS415+  4x 4TB HGST Deskstar  -  DSM 6.2  -  glasvezel 1 Gbps  (Odido) + RT6600ax + RT2600ac + MR2200ac  -  NVDIA Shield TV Pro
DS920+  4x 4TB WD Red Plus     -  DSM 6.2        +        DS420j   4x 4TB WD Red Plus  -  DSM 7.2.2
              Ervaring met routers van DrayTek, Fritzbox, TP-Link  -  switches Netgear, ZyXEL  -  Access Points TP-Link, Grandstream.....


 

Iemand ervaring met het koppelen van de nieuwe Foscam VD1 deurbelcamera?

Gestart door chrispieBoard Surveillance Station

Reacties: 18
Gelezen: 5453
Laatste bericht 30 juli 2022, 09:59:24
door lucB
Synology Surveillance Station & Password wijzigen foscam 8918W

Gestart door TazdevlBoard Surveillance Station

Reacties: 6
Gelezen: 4993
Laatste bericht 17 november 2014, 23:19:00
door JSSL
Foscam FI9828P

Gestart door Lex1Board Surveillance Station

Reacties: 2
Gelezen: 2706
Laatste bericht 29 september 2016, 15:50:38
door beuzekom
Paar handige scripts voor Foscam

Gestart door jervanhegBoard Surveillance Station

Reacties: 4
Gelezen: 2348
Laatste bericht 02 oktober 2016, 10:33:43
door Ds211
Foscam FI9805W aansluiten op DS107

Gestart door RemixBoard Surveillance Station

Reacties: 0
Gelezen: 1718
Laatste bericht 29 april 2015, 14:52:42
door Remix