Synology-Forum.nl
Packages => Officiƫle Packages => Surveillance Station => Topic gestart door: Briolet op 22 mei 2016, 11:40:31
-
WD heeft ook een purple variant van zijn harddisks. Ik dacht altijd dat deze voor gewone video opslag waren, maar ik lees net op de site van Western Digital (http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1210#Tab4) dat deze juist voor Video Surveillance bedoeld zijn. En dan juist voor nas systemen.
Qua prijs komen ze heel erg overeen met de red schijven. Tot 5 TB zijn ze een paar euro goedkoper en boven de 5 TB iets duurder. Het voordeel zit er blijkbaar in dat ze tot 32 video's gelijktijdig kunnen opnemen (De "Purple NV" versies zelfs tot 64 gelijktijdig).
Heeft iemand hier eigenlijk al ervaring mee? Ze zullen ook wel minpunten t.o.v. de red hebben, maar meer verschillen dan een ander file-buffer management vind ik eigenlijk niet.
-
In de Synology Compatibiliteitslijst wordt Purple ook expliciet genoemd voor: Klasse: Surveillance (https://www.synology.com/nl-nl/compatibility?search_by=category&category=hdds&p=1&filter_brand=Western+Digital&filter_class=Surveillance¬_recommend_mode=false).
-
Ik denk ook niet dat je er veel aan hebt.
Wat ik er van begrijp implementeren ze een subset van de ATA specifikaties te weten de "Streaming Feature Set".
Dat is dus alleen zinvol als de software (in dit geval Surveilance Station) dit ook gebruikt.
Dat laatste is dus maar de vraag, want dat zou weer problemen kunnen geven met disk die dat niet ondersteunen.
Vroeger waren er ook disken speciaal voor streaming video, maar die waren weer heel slecht bij random access.
-
"Streaming Feature Set".
Dat is dus alleen zinvol als de software (in dit geval Surveilance Station) dit ook gebruikt.
Volgens mij wel alleen wordt dat omschreven als AllFrame technology.
Maar goed, hier wat info over WD Purple (Google):
WD Purple Surveillance Hard Drive (http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1210)
WD Purple = Surveillance (http://blog.mobile-harddisk.nl/algemeen/wd-purple-surveillance/)
Review and test drives WD Purple 2, 4 and 6 TB (http://www.hardware-boom.com/review-test-drives-wd-purple-2-4-6-tb/)
Red/Pro/Purple/Re Which one?! IP Camera Recording (https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=85809#p323897)
-
In de Synology Compatibiliteitslijst wordt Purple ook expliciet genoemd.
Idem op de WD pagina uit mijn link als je bij "Features > Compatibility" kijkt. Kies Synology en het nas model. Erg compleet is die lijst nog niet. Modellen na 2015 staan er nog niet op. Verder zou mijn 212j compatibel zijn met alle drives van 1 t/m 6 TB terwijl mijn 415+ alleen compatibel is met de 5 en 6 TB uitvoering. :P
Voorlopig heb ik nog geen behoefte voor HD uitbreiding. Ik heb nog 1 vrije slot op mijn 415+ en die kan ik beter vullen met een red in raid met de rest i.p.v. een purple in een eigen volume zonder raid. Anderzijds heb in nu alles 3 TB en bij een purple met eigen volume kan ik een 6 TB nemen. Raid is voor surveillance minder belangrijk omdat het toch al binnen een paar week weer automatisch gewist wordt.
Nu streamen er permanent 6 cameras. Ik wil echter een paar door nieuwe HD cameras vervangen en misschien plaats ik die oude cameras elders. (Weggooien is ook weer zonde).
-
Beste Mensen,
ik heb behoorlijk veel ervaring met deze HDD, aangezien in beveiliging monteur ben en vooral op camera bewaking.
of er nu veel verschil tussen de red en purple zit, hmmm ik heb het vaker getest maar ik kan je vertellen dat er bijna geen verschil is tussen deze twee HDD's.
ik heb eens een test gedaan met 100 HD IP camera, op beste kwaliteit het 25 frames per sec en op de main stream.
na ongeveer 8 minuten merk ik dat de red het moeilijk gaat krijgen.
maar nogmaals in een normale situaties heb je nooit 100 camera volle poelen draaien.
maar wat ik wel op merk is dat de red minder warm wordt dan de purple.
ook met het opnemen en playback te gelijk doet de red het bijzonder goed..
dus na mij mening maakt het niet veel uit.
gr.
henk